Pusfinalyje Lietuvos atstovai nepajėgė mesti iššūkio pirmenybių favoritams amerikiečiams bei patyrė triuškinantį pralaimėjimą 67:102 (14:25, 18:19, 16:31, 19:27).

Sekmadienį dėl bronzos medalių lietuviai 18 val. kovos su prancūzais, kurie kitame pusfinalyje 73:76 nusileido į finalą žengusiems Malio krepšininkams.

Lietuviai pusfinalyje negalėjo prilygti amerikiečiams po krepšiais. Kovą dėl atšokusių kamuolių jie pralaimėjo 38:57, kovą dėl atšokusių kamuolių puolime – 9:22, o pagal taškus iš po krepšio atsiliko 20:50.

22 klaidas padarę Lietuvos 19-mečiai nė karto nepirmavo, o dėjimų šou surengusiems varžovams pergalės pamatus leido padėti trečiajame kėlinyje, kai šie spurtavo 15:0 bei įgijo 26 taškų pranašumą 61:35.

Amerikiečiai nieko nelaukdami į priekį pasileido jau rungtynių pradžioje. Pirmojo kėlinio viduryje jie įgijo dviženklę persvarą 15:5. Klaidas Metrikis per pirmas tris mačo minutes surinko tris asmenines pražangas, o pasibaigus kėliniui JAV pirmavo 25:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviai priartėjo 21:26, bet JAV rinktinė spurtavo 13:2 bei įgijo rekordinę persvarą 39:23. Tolimi metimai leido iki ilgosios pertraukos lietuviams kiek priartėti – 32:44.

Po pertraukos amerikiečiai įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo sparčiai didinti savo persvarą. Spurtas 15:0 leido jiems panaikinti intrigą nutolus 61:35.

Paskutinysis kėlinys tebuvo formalumas, o jo metu amerikiečiai dar labiau padidino savo persvarą bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinančią pergalę.

JAV: Jalenas Greenas 18, Jalenas Suggsas 15, Jeremiah Robinsonas 13 (10 atk. kam.), Kira Lewisas ir Isaacas Likekele po 11, Reginaldas Perry 8 (14 atk. kam.).

Lietuva: Justinas Ramanauskas 10, Rokas Jokubaitis 9 (5 rez. perd.), Domantas Vilys ir Simas Jarumbauskas po 7, Dovydas Giedraitis, Giedrius Bergaudas ir Klaidas Metrikis po 6, Nojus Mineikis 5, Erikas Venskus 4 (4 kld.).

JAV su Lietuva varžėsi ir grupės etape, o pergalę 102:84 tuomet šventė amerikiečiai. Be pralaimėjimų žygiuojanti JAV rinktinė ketvirtfinalyje 95:80 eliminavo Rusijos atstovus. Pastarieji du mačai yra vieninteliai, kuriuos čempionato favoritai laimėjo mažesniu nei 29 taškų skirtumu.

Šio pusfinalio laimėtojai finale žais su Malio jaunimo rinktine, kuri kitame pusfinalyje 76:73 palaužė Prancūzijos komandą. Malį į priekį vedė po 17 taškų pelnę ir po 11 kamuolių atkovoję Oumaras Ballo ir Fousseyni Drame.

G. Petrausko vadovaujami lietuviai, kurie grupės nusileido ne tik amerikiečiams, bet ir Naujosios Zelandijos krepšininkams, aštuntfinalyje 91:74 pervažiavo australus, o ketvirtfinalyje po pratęsimo 92:85 palaužė serbus.

Lietuvos 19-mečiai krepšininkai 2011 metais tapo pasaulio čempionais, 2003 metais iškovojo sidabrą, o 2013 metais – bronzą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (137)