Šiame čempionate Serbijos rinktinė dar nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio. Balkanų šalies atstovai 106:57 sutriuškino Kiniją, 75:74 nugalėjo Puerto Riką ir 85:76 įveikė Prancūziją. Tuo metu lietuviai 76:52 nugalėjo Senegalą, 84:102 turėjo pripažinti JAV pranašumą ir 75:77 nusileido Naujajai Zelandijai.

Ši Serbijos rinktinė praėjusiais metais Latvijoje vykusiame Europos 18-mečių čempionate tapo nugalėtoja ir patyrė tik vieną pralaimėjimą. Tuomet ją rezultatu 92:87 įveikė būtent Lietuvos rinktinė.

„Varžovas irgi pažįstamas. Nors šiemet nežaidėme, bet žaidėme praėjusiais metais Europos čempionate, be to, tai yra europinė komanda, matėme daug jų rungtynių pernai ir šiemet. Serbai turi stiprią priekinę liniją, pradedant Marko Pecarskiu, Filipu Petruševu ir Daliboru Iličiumi. Trys žaidėjai penktoje, ketvirtoje ir trečioje pozicijose, kurių kiekvieno ūgis daugiau nei du metrai. Didelė komanda, viską daro per baudos aikštelę, tie trys žmonės ima po 14 kamuolių puolime. Tad akcentai labai aiškūs – priekinė linija.

Tie trys dideli žmonės nėra patys geriausi ginantis nuo žaidimo du prieš du, todėl aišku reikės juos atakuoti tokiose situacijose. Mūsų gynėjai turi būti agresyvesni už varžovus ir tikrai galima rasti stipresnių mūsų pusių“, – po treniruotės pagrindinėje čempionato salėje sakė G. Petrauskas.

Aštuntfinalio rungtynėse Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Giedraitis patyrė traumą, kai nepatogiai nusileido ant varžovo ir susižeidė čiurną. Po rungtynių krepšininkui vienoje iš Kretos ligoninių buvo atlikti tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad gynėjui – dalinis čiurnos raiščių plyšimas. Krepšininkas šiandien atliko įvairias procedūras, bet ar galės žaisti penktadienį – dar nėra aišku.

„Nežinau, Dovydas daro visas procedūras, bet tas patinimas per naktį nepraeis. Nesifokusuojame į tai, liko 11 žaidėjų, jeigu Dovis galės, tai padės. Negalės – tada kiti krepšininkai turės atidirbti, nereikia pradėti išgyventi dėl to, ko negali kontroliuoti“, – teigė G. Petrauskas.

Aštuntfinalio rungtynėse petį susižeidė ir Martynas Arlauskas, kuris po klaidinančio judesio nesėkmingai nusileido ant žemės. Tiesa, krepšininkas šiandien sportavo su komanda ir rytoj turėtų pasirodyti aikštelėje.

„Pirmą kartą žaisime su komanda, kuri turi tikrą sistemą, ir jų pagrindiniai žaidėjai yra aukšti žmonės. Mūsų aukštaūgiai turės daug darbo, bet treneriai akcentuoja, kad ir gynėjai turės jiems padėti. Spausimės baudos aikštelėje, nes jie turi vieną geriausių priekinių linijų visame čempionate.

Vakar persiverčiau per varžovą, padariau priekinį salto, bet viskas gerai, žiūrime su daktarais, tvarkomės. Kaip minėjo treneris rūbinėje, visi turėsime atidirbti už kapitoną aikštėje“, – sakė M. Arlauskas.

Lietuvos ir Serbijos rinktinių dvikova penktadienį prasidės 15.30 va. Dvikovą tiesiogiai stebėti galėsite DELFI portale. Pergalės atveju lietuviai turnyro pusfinalyje susitiktų su JAV ir Rusijos poros nugalėtojais.