Pasaulio čempionato aštuntfinalyje A grupėje trečią vietą užėmusios Lietuvos rinktinės laukia akistata su B grupėje antroje vietoje atsidūrusiais Australijos krepšininkais.

Kitose aštuntfinalio porose susigrums JAV ir Latvija, Naujoji Zelandija ir Malis, Senegalas ir Kanada.

Tris kėlinius vyko atkakli kova – pirmaudavo tai Naujoji Zelandija, tai Lietuva. Tačiau lemiamu tapo paskutinis ketvirtis, per kurį G. Petrausko auklėtiniams krepšys tarsi užsirišo.

Trečiojo kėlinio pabaigoje lietuviai dar pirmavo 56:55, tačiau tuomet per 8 minutes jiems pavyko pelnyti tik 2 taškus, o varžovai po spurto nutolo 58:71.

Likus žaisti mažiau nei 2 minutes Lietuvos rinktinė tarsi atsibudo, po Domanto Vilio tritaškio komandas skyrė tik 4 taškai, o po Martyno Arlausko dėjimo iš viršaus likus žaisti 10 sek. - 2 taškai (73:75).

Intrigą atkurti lietuviams pavyko, tačiau Naujosios Zelandijos krepšininkai pergalės iš rankų neišleido.

Lietuva: Dovydas Giedraitis 19 (3/6 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 1/1 baudos), Domantas Vilys 18, Erikas Venskus 13 (11 atk.k.), Martynas Arlauskas 9, Gertautas Urbonavičius 7, Simas JArumbauskas 4, Justinas Ramanauskas 3, Klaidas Metrikis 2, Rokas Jokubaitis, Giedrius Bergaudas ir Matas Vaitkus po 0.

Naujoji Zelandija: Maxas Darlingas 17 (11 atk.k.), Flynnas Cameronas 14, Jamesas Moorsas 12, Kruzas Perrott-Huntas ir Maxas de Geestas po 11.

Lietuviai pirmose grupės rungtynėse 76:52 nugalėjo Senegalo komandą, o antrose 84:102 nusileido JAV bendraamžiams.

Naujosios Zelandijos devyniolikmečiai savo ruožtu 71:111 neprilygo JAV ir 66:64 palaužė Senegalą.

A grupę laimėjo JAV rinktinė, kuri antradienį įsirašė trečią pergalę – 87:58 nugalėjo Senegalą.

A grupės turnyro lentelė

V.KomandaPerg.Pr.Tšk. sant.Tšk.
1.JAV30876
2.Naujoji Zelandija21-365
3.Lietuva1244
4.Senegalas03-553

Į kitą etapą pateks visos keturios grupės komandos, kurios šešioliktfinalyje susirems su B grupės ekipomis. 1 komanda žais su 4, 2 su 3, 3 su 2 ir 4 su 1.

Paskutinėse B grupės rungtynėse antradienį Malis patyrė pirmą pralaimėjimą – 79:82 nusileido Australijos rinktinei, o Kanada 78:76 nugalėjo be pergalių likusius latvius.

B grupės turnyro lentelė

1.Kanada2165
2.Australija21275
3.Malis21125
4.Latvija03-453

Rungtynes su Naująja Zelandija įvertino Lietuvos rinktinės strategas G. Petrauskas:

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (77)