Heraklione amerikiečiai pradėjo tolti pirmojo kėlinio pabaigoje, kai įgijo dviženklę persvarą 28:16. Po pertraukos lietuviai sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (55:63), bet JAV atstovai netrukus pabėgo 76:60.

Ketvirtajame kėlinyje G. Petrausko kariauna dar kilo į lemiamą šturmą ir bandė vytis, tačiau lemiamu metu amerikiečiai nepaliko vilčių lietuvių gynybai ir privertė juos susitaikyti su pirmuoju pralaimėjimu.

Lietuvos rinktinę skandino klaidos – ji kamuolį prarado net 26 kartus, kuomet varžovai – 14. Dažnai klystant negelbėjo ir solidus pataikymas iš toli – lietuviai realizavo 46 proc. tritaškių (11/24), kuomet varžovai – 33 proc. (4/12).

Lietuva: Erikas Venskus 19, Dovydas Giedraitis 17 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 10 (8 rez. perd., 5 kld.), Gertautas Urbonavičius 9 (6 atk. kam.).

JAV: Tyrese'as Haliburtonas (4/5 trit., 8 rez. perd., 5 per. kam.) ir Cade'as Cunninghamas po 21, Jeremiah Robinsonas 17, Isaacas Likekele 11.

Pirmosiose rungtynėse lietuviai 76:52 nukovė Senegalą, o pirmenybių favoritai amerikiečiai 111:71 susitvarkė su Naujosios Zelandijos atstovais.

Lietuvos krepšininkai su Naująja Zelandija žais liepos 2 dieną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (93)