LKL finalo serijos pirmosiose rungtynėse „Žalgiris“ turėjo verstis be kapitono Pauliaus Jankūno, kuris treniruotės metu pasitempė kojos raumenį.

Sėkmingiau startavęs „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 21:10 bei užtikrintai kontroliavo žaidimą iki ilgosios pertraukos.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Rytas“ spurtavo 8:0 ir prisivijo 43:47, tačiau persverti rezultato vilniečiams nepavyko, o netrukus kauniečiai vėl pradėjo tolti.

Sostinės klubo puolimą sustabdęs „Žalgiris“ laimėjo penkių minučių atkarpą 16:6, o prasidėjus ketvirtajam kėliniui įgijo rekordinę persvarą 67:53.

Varžovus į priekį paleidę vilniečiai atsitiesti jau nepajėgė. Paskutiniosiomis minutėmis Š. Jasikevičiaus kariauna dar kiek padidino savo pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 13 taškų pelnęs Marius Grigonis, kuris 10 taškų surinko per pirmąsias 7 susitikimo minutes. 12 taškų pridėjo Nate'as Woltersas, 11 – Brandonas Daviesas.

Naudingiausiai rungtyniavo Edgaras Ulanovas. 2017 metų LKL finalo serijos MVP sąskaitoje – 10 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Pirmojoje rungtynių pusėje strigęs, bet galiausiai puolime kiek atsigavęs „Ryto“ lyderis A. Parachovskis pelnė 14 taškų. Arnas Butkevičius įmetė 13 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Pastarasis prametė visus 3 tritaškius ir pratęsė nesėkmingą seriją – šį sezoną dar nė vieno tolimo metimo į „Žalgirio“ krepšį neįmetęs puolėjas iš viso jau prametė jų 15.

Visa sostinės komanda šiame mače įmetė tik 6 tritaškius iš 25 (proc. taiklumas). Tuo metu būtent tritaškių dėka pabėgę žalgiriečiai pataikė 12 tritaškių iš 27 (44 proc. taiklumas).

„Rytas“ dažniau klydo (11:7), tačiau laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40:32. Po „Žalgirio“ krepšiu svečiai atkovojo 19 kamuolių, kuomet šeimininkai po varžovų krepšiu sugriebė vos 9.

Šeimininkus „Žalgirio“ arenoje palaikė buvęs klubo žaidėjas Donatas Motiejūnas. San Antonijaus „Spurs“ ekipoje sezoną baigęs puolėjas rungtynes stebėjo su „Rytą“ palaikančiu treneriu Virginijumi Mikalausku.

Žalgiris“: Marius Grigonis 13 (2/4 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Nate'as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11, Edgaras Ulanovas 10 (9 atk.k., 20 naud.b.), Leo Westermannas 9, Aaronas White'as ir Thomas Walkupas po 8, Artūras Milaknis 6, Antanas Kavaliauskas 2, Rokas Jokubaitis, Edgaras Venskus ir Deonas Thompsonas po 0.

Rytas“: Artiomas Parachovskis 14 (8 atk.k.), Arnas Butkevičius 13 (4 atk.k., 5 rez.p., 18 naud.b.), Martynas Echodas 10 (9 atk.k.), Eimantas Bendžius 9, Mindaugas Girdžiūnas ir Margiris Normantas po 5, Rokas Stipčevičius ir Derekas Needhamas po 3, Deividas Sirvydas 2, DJ Seeley ir Einaras Tubutis po 0.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (218)