Tritaškių fiestą Vitorijoje surengę Dimitrio Itoudžio auklėtiniai 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus.

Praėjusį sezoną Kauno „Žalgiriui“ mažajame finale nusileidusi CSKA komanda stipriausia Europoje tapo aštuntą kartą istorijoje.

Maskvos ekipa pataikė net 14 tritaškių iš 22 (64 proc. taiklumas).

Pirmą kartą Eurolygos finale žaidusi Stambulo komanda pataikė 11 tolimų metimų iš 30 (37 proc. taiklumas).

Atkaklia ir permaininga kova pažymėtame finalo susitikime 4 tritaškius iš 6 pataikęs ir 20 taškų surinkęs Willas Clyburnas buvo pripažintas finalo ketverto naudingiausiu žaidėju.

Turkijos komandos finale neišgelbėjo Shane'o Larkino rezultatyvumas. Gynėjas iš JAV pelnė 29 taškus (4/10 trit.), tačiau atliko tik 2 rezultatyvius perdavimus.

29 taškai yra naujas rezultatyvumo Eurolygos finaluose rekordas.

Vasilije Micičius finale pelnė 10 taškų pataikydamas 2 tritaškius iš 9. Kiti buvę žalgiriečiai Jamesas Andersonas ir Brockas Motumas įmetė atitinkamai 7 ir 4 taškus.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 29, Krunoslavas Simonas 15 (10 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 13 (10 atk. kam.), Vasilije Micičius 10.

CSKA: Willas Clyburnas (4/6 trit.) ir Cory Higginsas (4/5 trit.) po 20, Nando De Colo 15 (2/3 trit.), Kyle'as Hinesas 9.

Rungtynių eiga:

Rezultatyvioje susitikimo pradžioje komandos žaidė taškas į tašką. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui CSKA persvėrė rezultatą 15:14.

Pirmajam kėliniui artėjant link pabaigos Maskvos ekipa įsibėgėjo – po spurto 17:3 ji pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 29:17.

Cory Higginso ir Willo Clyburno tandemas leido CSKA antrojo kėlinio viduryje pirmauti 41:28, bet prieš pat pertrauką „Anadolu Efes“ sugrįžo į rungtynes. Turkai spurtavo 14:3 bei įpusėjus susitikimui pasivijo varžovus 42:44.

Iškart po pertraukos Stambulo ekipa persvėrė rezultatą 45:44, tačiau W. Clyburnas, C. Higginsas ir Kyle'as Hinesas leido CSKA laimėti atkarpą 19:7 bei atstatyti dviženklę persvarą 63:52.

Netrukus rusai įgijo rekordinę 14 taškų persvarą (68:54), tačiau E. Atamano kariauna spurtavo 8:0, o Shane'o Larkino tritaškis su trečiojo kėlinio sirena leido prisivyti 62:68.

Ketvirtajame kėlinyje „Anadolu Efes“ buvo priartėję 71:75, tačiau po E. Atamano techninės pražangos Rusijos ekipa vėl atstatė dviženklį pranašumą 83:71.

Po Danielio Hacketto nesportinės pražangos „Anadolu Efes“ dar kartą prisivijo 81:85, tačiau laiko išsigelbėjimui jau buvo per mažai.

C. Higginsas likus žaisti dvi minutes realizavo du svarbius baudų metimus (87:81), turkai nesugebėjo užpulti, o likus žaisti pusę minutės CSKA pergalę taikliais baudų metimais (89:81) įtvirtino MVP titulą vėliau atsiėmęs W. Clyburnas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (206)