Vėlų penktadienį Vitorijoje vykusiame antrame pusfinalyje CSKA krepšininkai panaikino dviženklį deficitą ir po puikaus ketvirto kėlinio 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17) įveikė titulą ginusį Madrido „Real“.

Po Fabieno Causeur serijos „Real“ trečiame kėlinyje atitrūko 14 taškų skirtumu (51:65), tačiau Rusijos čempionai nepakriko ir lemiamame kėlinyje pavijo savo varžovus – 80:80 (likus žaisti 3 min. 30 sek.).

Tuomet itin svarbų tritaškį paleido Jeffery Tayloras ir Dimitrios Itoudis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 80:83. Ji padėjo: CSKA ne tik išlygino rezultatą, bet po Nando de Colo tritaškio jį ir persvėrė – 87:85 (likus 1 min.). Netrukus prancūzas dar realizavo ir dvi baudas bei priartino saviškius prie didžiojo finalo – 89:85. Nors per likusį laiką fantastišką tritaškį pataikė Sergio Llullas, to buvo maža – 95:90.

Maskviečiai šiame mače daug sėkmingiau atakavo iš toli – 50 proc. (9/18) prieš 29 proc. (7/24) ir metė beveik dvigubai daugiau baudų nei jų varžovai (42 prieš 24).

CSKA: Nando de Colo (2/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 13/14 baudos) ir Sergio Rodriguezas (5/9 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4/4 baudos) po 23, Willas Clyburnas 18, Cory Higginsas 11, Othello Hunteris 8 taškai.

„Real“: Fabienas Causeur 18 (6/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 3/5 baudos), Sergio Llullas 13 (1/10 tritaškis), Anthony Randolphas 12, Rudy Fernandezas ir Facundo Campazzo po 10 taškų.

Primename, kad pirmame pusfinalyje, kuriame vyko Stambulo derbis, „Anadolu Efes“ 92:73 pranoko absoliučią reguliariojo sezono nugalėtoją „Fenerbahčę“ ir pirmą kartą istorijoje žengė į finalą.

Eurolygos finalas numatytas sekmadienį. Jame „Anadolu Efes“ susikaus su CSKA.

Eurolygos čempionams atiteks 1 mln. eurų premija, antrai vietai – 500 tūkst. eurų, trečiai – 300 tūkst. eurų, o ketvirtai – 200 tūkst. eurų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (132)