Šį sezoną „Neptūnas“ iki ketvirtadienio rungtynių visus tris kartus šventė pergalę prieš žalgiriečius – namie 81:71 ir 98:93, išvykoje – 75:60.

Šis susitikimas neturėjo įtakos turnyro lentelei. Dėl to „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis suteikė poilsio naudingiausiam komandos krepšininkui Jerai Grantui.

Marius Grigonis buvo naudingiausias – jis prie pergalės prisidėjo 17 taškų, 5 rezultatyviais perdavimais ir 29 naudingumo balais. Daugiau naudingumo balų jis šį sezoną surinko tik kartą.

Osvaldas Olisevičius buvo rezultatyviausias – „Neptūno“ puolėjas surinko 16 taškų. Prieš rungtynes prizas įteiktas Gyčiui Masiuliui – jis tapo naudingiausiu lygos balandžio mėnesio krepšininku. „Neptūno“ puolėjas pelnė 10 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinkęs 16 naudingumo balų viršijo sezono vidurkį.

Žaidusi be vieno naudingiausių lygos krepšininkų, Klaipėdos komanda atvėrė baudos aikštelę – čia dominavo „Žalgirio“ aukštaūgiai.

Brandonas Daviesas, Deonas Thompsonas, Aaronas White‘as ir Paulius Jankūnas draskė baudos aikštelę nuo susitikimo pradžios ir „Žalgiris“ nuo pirmų minučių kontroliavo rungtynes.

Vis dėlto „Žalgiris“ į priekį šovė po sėkmingos M. Grigonio atkarpos – gynėjas surinko 8 taškus iš eilės, įskaitant du tritaškius, dvitaškį pridėjo D. Thompsonas ir antrajame kėlinyje „Žalgiris“ atitolo 50:36 (20-ąją min.).

Po dar vieno D. Thompsono dvitaškio trečiajame kėlinyje skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų (71:53, 27-ąją min.).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui aikštėje pasirodė Tadas Pažėra – 21-erių „Neptūno“ gynėjas debiutavo šį sezoną „Betsafe–LKL“ čempionate ir spėjo pasižymėti taškais.

„Žalgiris“, kuris reguliarųjį sezoną baigs sekmadienį rungtynėmis su Vilniaus „Rytu“, sezoną baigs pirmas. Atkrintamosiose varžybose gegužės 14 d. žalgiriečių lauks Alytaus „Dzūkija“, susitikimą transliuos BTV.

„Neptūnui“ tai buvo paskutinės reguliariojo sezono rungtynės, uostamiesčio komanda finišavo rekordiškai aukštoje antroje vietoje. Atkrintamąsias klaipėdiečiai pradės gegužės 15 d., serijoje iki dviejų pergalių kovos su Prienų „Skycop“.

Žalgiris“: Marius Grigonis17 (2/5 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 4/4 baudos, 5 rez.p., 29 naud.b.), Brandonas Daviesas ir Artūras Milaknis po 13, Paulius Jankūnas 11, Deonas Thompsonas 10, Aaronas White'as 8 (8 atk.k.), Thomas Walkupas ir Leo Westermannas po 5, Edgaras Ulanovas 4, Rokas Jokubaitis ir Nate'as Woltersas po 2, Antanas Kavaliauskas 0.

Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 16, Paulius Dambrauskas ir Gytis Masiulis (8 atk.k.) po 10, Simas Galdikas 8, Džiugas Slavinskas 7, Tomas Delininkaitis ir Deividas Gailius po 6, Lorenzo Williamsas ir Laurynas Beliauskas po 5, Tadas Pažėra 4, Arūnas Mikalauskas 3, Laimonas Kisielius 0.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (77)