Kauniečių gretose išsiskyrė geriausias karjeros rungtynes „Betsafe–LKL“ pirmenybėse sužaidęs Lukas Uleckas. Snaiperpis pataikė penkis tritaškius ir surinko 15 taškų. Tuo metu geriausias rungtynes po traumos sužaidė kauniečių kapitonas Paulius Jankūnas. Aukštaūgis pelnė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Šias rungtynes galėjo praleisti koją susižeidęs „Dzūkijos“ lyderis Karemas Kanteris. Norą rungtyniauti išreiškęs turkas eilinį kartą tapo alytiškių vedliu ir per 30 minučių surinko 21 tašką ir atkovojo 9 kamuolius.

„Dzūkijos“ ekipa dar pirmajame kėlinyje pirmavo 15:7, tačiau tada „Žalgiris“ surengė įspūdingą spurtą 18:2 ir po pirmojo ketvirčio turėjo devynių taškų persvarą – 26:17.

Apsukų ir antrajame kėlinyje nemažinę žalgiriečiai jau prieš ilgąją pertrauką turėjo 16 taškų persvarą (50:34).

Po ilgosios pertraukos dzūkai dar buvo sumažinę savo atsilikimą iki 15 taškų (46:61), tačiau į bandymą sugrįžti į rungtynes Lukas Uleckas atsakė keturiais tritaškiais po kurių „Žalgirio“ pranašumas tapo triuškinantis – 77:48. Ketvirtasis kėlinys tarp ekipų buvo formalumas, kurio metu Lietuvos čempionai tik dar labiau nutolo.

Po keturių mėnesių pertraukos į aikštę sugrįžo Gediminas Žalalis. Puolėjas iš rikiuotės buvo iškritęs dėl lūžusios rankos. G. Žalalis rungtyniavo aštuonias minutes, tačiau per jas taškų nepelnė ir surinko -2 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse Andrejus Urlepas vertėsi be Pauliaus Petrilevičiaus ir Artūro Jomanto. Tuo metu Šarūnas Jasikevičius šiam susitikimui neregistravo Aaronui White‘ui, kuriam suteikė poilsio.

Žalgiris“: Lukas Uleckas 15 (5/6 tritaškiai), Paulius Jankūnas 14 (8 atk.k.), Marius Grigonis, Brandonas Daviesas ir Thomas Walkupas po 10, Rokas Jokubaitis (8 rez.p.) ir Deonas Thompsonas po 8, Edgaras Ulanovas, Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas, Artūras Milaknis po 6, Leo Westermannas 1.

Dzūkija“: Keremas Kanteris 2 (7/14 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 4/4 baudos, 9 atk.k.), Mindaugas Sušinskas 13, Matas Jogėla 12, Dominykas Domarkas 6.

Prieš rungtynes buvo pasveikintas neseniai jubiliejų atšventęs legendinis „Žalgirio“ krepšininkas Valdemaras Chomičius. Jam įteiktas vienas svarbiausių „Žalgirio“ apdovanojimų – „Žalgirio“ Garbės ordinas ir jubiliejiniai marškinėliai. V. Chomičius dirba „Dzūkijos“ trenerių štabe.

Po Š. Jasikevičiaus auklėtinių pergalės antradienį Kaune paaiškėjo visos LKL atkrintamųjų varžybų poros. „Žalgiris“ turnyro ketvirtfinalyje kovos su „Dzūkija“ – ši liko aštunta.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniams dar liko dvejos rungtynės reguliariajame sezone – su Klaipėdos „Neptūnu“ ir Vilniaus „Rytu“. Abejos dvikovos vyks Kaune.

Klaipėdos „Neptūnas“ nepaisant paskutinių rungtynių liks antras ir ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių kovos su Prienų „Skycop“.

Kitos dvi ketvirtfinalio poros jau aiškios: Vilniaus „Rytas“ žais su Utenos „Juventus“, o Panevėžio „Lietkabelis“ kovos su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Šiemet įvestos naujovės atkrintamosiose varžybose lyginant su ankstesniais sezonais.

Ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose bus kovojama iki dviejų pergalių, o kitas atkrintamųjų varžybų etapas gali būti pradėtas anksčiau nei planuojama, jei visos serijos baigsis po dvejų rungtynių.

Pavyzdžiui, dabar planuojama, kad pusfinaliai prasidės gegužės 21 d., tačiau jei visos ketvirtfinalio serijos baigsis rezultatais 2-0, pusfinalių startas numatomas gegužės 19 d.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)