Vilniečiai po pirmo kėlinio atsiliko 13:19, tačiau tada daugiausiai Eimanto Bendžiaus ir Artiomo Parachovskio pastangomis ne tik atsitiesė, bet ir ėmė triuškinti varžovus – 64:41.

Likus turui iki reguliariojo sezono pabaigos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nebeturi net teorinių galimybių pavyti antroje turnyro lentelės vietoje esantį Klaipėdos „Neptūną“, tad tenkinsis trečia pozicija. Tai – žemiausia jų vieta per pastaruosius 20 metų.

Pirmą kartą nuo 1998 metų žemiau antrojo laiptelio finišuojantį „Rytą“ į priekį vedė A. Parachovskis, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. Jam neblogai talkino E. Bendžius su 13 taškų.

Virginijaus Šeškaus diriguojamas „Skycop“ klubas, šią savaitę įveikęs patį Kauno „Žalgirį“ žengia septintas ir paskutiniame ture lauks Alytaus „Dzūkijos“ nesėkmės Kaune.

Jau aiškios dvi LKL atkrintamųjų poros: „Rytas“ ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių galynėsis su Utenos „Juventus“, o Panevėžio „Lietkabelis“ – su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

„Rytas“: Artiomas Parachovskis 19 (8 atk. kam.), Eimantas Bendžius 13, Martynas Echodas ir Arnas Butkevičius po 10 taškų.

„Neptūnas“ užsitikrino mažiausiai antrą vietą

Aštuntą pergalę iš eilės pasiekęs „Neptūnas“ (28/7) užsitikrino, kad reguliariajame sezone nenukris žemiau antrosios vietos, ir pasiekė geriausią rezultatą klubo istorijoje. Klaipėdiečiai sugebėjo susitvarkyti su fantastiškai rungtyniavusio Beno Griciūno temptais „Šiauliais“ (7/29).

Devido Gailiaus vedamas „Neptūnas“ 96:75 (26:18, 23:27, 27:14, 20:16) po ilgosios pertraukos išsprendė reikalus su Šiaulių ekipa, kuri reguliariajame sezone užėmė paskutinę vietą.

Istorinį sezoną žaidžiantis „Neptūnas“ turi dar ir teorinių šansų pakilti iki pirmosios vietos, tačiau paskutiniame ture privalo nugalėti Kauno „Žalgirį“ (29/4) ir turi laukti kauniečių pralaimėjimų kituose dviejuose mačuose. Iki šiol geriausias klaipėdiečių pasiekimas buvo trečioji vieta reguliariajame sezone.

„Šiaulius“ vedęs B. Griciūnas buvo arti geriausio sezono rezultato, kurį šeštadienį užfiksavo Martinas Gebenas (44 naud. balai). „Šiaulių“ vidurio puolėjas surinko 27 taškus ir 39 naudingumo balus bei sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes LKL.

Per pirmąjį ketvirtį 4 tritaškius iš 6 pataikęs „Neptūnas“ jau po 10 minučių turėjo aštuonių taškų persvarą – 26:18. „Šiauliai“ antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 19:6 ir išsiveržė į priekį (37:32).

Vis dėlto, devynis tritaškius iš 16 per pirmąją rungtynių dalį pataikęs „Neptūnas“ į ilgąją pertrauką vis tiek išėjo pirmaujant 49:45.

Po ilgosios pertraukos klaipėdiečiai surengė spurtą 20:7 ir sugebėjo įgauti dviženklį pranašumą (69:52).

Lemiamo ketvirčio metu „Šiauliai“ dar buvo sumažinę savo atsilikimą iki 12 taškų (68:80). Tačiau į tai „Neptūnas“ atsakė spurtu 8:1 ir nutolo nebepavejamai – 88:69.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 17 (5/7 tritaškiai), Jerai Grantas 13 (7 atk. kam.), Tomas Delininkaitis (3/4 tritaškiai), Lorenzo Williamsas ir Laimonas Kisielius po 11 taškų.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 27 (7/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 7/9 baudos, 39 naud. balai), Sethas Allenas 15 (12 rez. perd.), Evaldas Šaulys 10, Antanas Udras 9 taškai.

Kėdainiuose – „Nevėžio“ pergalė

Kėdainių „Nevėžis“ (8/28) LKL sezoną uždarė padovanodamas savo sirgaliams gražią pergalę. Devintą vietą užsitikrinę Ramūno Cvirkos auklėtiniai 90:86 (26:25, 17:23, 26:17, 21:21) palaužė be pergalių ketvirtame rate likusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (16/20).

Pirmoje mačo pusėje komandos žaidė taškas į tašką, o po pertraukos atsiplėšti pirmieji pamėgino svečiai. „Pieno žvaigždės“ išsiveržė į priekį 64:57, tačiau „Nevėžio“ krepšininkai surengė įspūdingą spurtą 20:3 bei ketvirtojo kėlinio viduryje patys įgijo dviženklę persvarą 77:67.

Užsivedę šeimininkai lemiamomis minutėmis nesiruošė sustoti – sėkmingai žaidė gynyboje, vieną po kito blokavo metimus ir nors paskutinėmis sekundėmis leido varžovams prisivyti 86:89, nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę, garantavusią devintą vietą už savęs paliekant „Šiaulius“.

„Nevėžis“: Zaidas Hearstas 25 (6/10 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7/7 baudos), Martynas Varnas 13, Gabrielius Maldūnas 12 (12 atk. kam., 4 blk.), Ignas Labutis 9 taškai.

„Pieno žvaigždės“: Jay'us Threattas 20 (11 atk. kam., 8 rez. perd., 32 naud. balai), Dagoberto Pena 15, Yannickas Franke 13, Žygimantas Skučas 12 taškų.