„Žalgirio“ arenoje buvo taip tiršta, kad į mačo pradžią pavėlavusiam Jonui Valančiūnui teko ilgokai pasiblaškyti ieškant savo vietos ir kurį laiką pasėdėti apsaugininko kėdėje.

Po nervingos mačo pradžios pirmasis startinio jaudulio atsikratė Kauno „Žalgiris“, kuris pirmo ketvirčio pradžioje išsiveržė į priekį 11:5.

Kėlinį sėkmingai užbaigė fantastiškai pirmą ketvirtį sužaidęs T. Walkupas, po jo dvitaškio sužaidus pirmąsias dešimt minučių „Žalgiris“ pirmavo 19:15.

Antrame ketvirtyje „Žalgiris“ buvo arti dviženklės persvaros (26:17, 29:20), tačiau antro kėlinio antroje pusėje gynybą pagerinęs „Fenerbahče“ kantriai tirpdė šeimininkų pranašumą, o kėlinį tritaškiu užbaigė Kostas Sloukas – 34:31.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ strigo, o tuo naudojosi patyrę varžovai, kurie trečiame kėlinyje išsiveržė į priekį bei vienu momentu pirmavo 6-iais taškais (41:47).

B. Davieso baudų metimai leido prieš pat lemiamą kėlinį sumažinti skirtumą iki trijų taškų (46:49). Trečią ketvirtį varžovai laimėjo 18:12.

36 min. Stambulo klubo pranašumas siekė šešis taškus (54:48).

Kauniečiai po Nate'o Wolterso tritaškio sumažino atsilikimą iki minimumo (53:54).

Nicolo Melli atsakė tuo pačiu – 53:57. Užsitęsusi „Žalgirio“ ataka strigo, o jos paskutinėmis sekundėmis kamuolį prarado N. Woltersas.

Beveik minutę nei viena komanda negalėjo pasižymėti, o dėjimu likus pusantros minutės pranašumą didino čekas Janas Vesely (54:59).

Dar N. Woltersas skirtumą mažino iki trijų taškų (likus 1:20 min.), tačiau Melih Mahmutoglu tritaškiu beveik įtvirtino svečių pergalę (56:62). T. Walkupas prametė tritaškį, o prie baudų metimo linijos stojęs Kostas Sloukas įtvirtino Stambulo ekipos pranašumą.

„Žalgiris“ nusileido 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17) ir šioje serijoje atsidūrė ties prarajos riba, „Fenerbahče“ iki finalo ketverto trūksta vieno žingsnio.

Ketvirtasis serijos mačas vyks šį ketvirtadienį Kaune (20 val.).

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 15 (3/5 dvit., 3/4 trit., 1/1 baud., 3 rez. perd.), Brandonas Daviesas 9 (3/6 dvit., 3/4 baud., 4 atkov. kam.), Thomas Walkupas 7 (3/11 dvit., 1/1 baud.), Aaronas White'as ir Edgaras Ulanovas po 6, Artūras Milaknis 5 (1/2 dvit., 1/6 trit.), Marius Grigonis 4, Leo Westermannas 3, Deonas Thompsonas 2 (7 atkov. kam.), Antanas Kavaliauskas (per 8:51 min.) taškų nepelnė, Rokas Jokubaitis ir Paulius Jankūnas nežaidė.

„Fenerbahče“: Marko Guduričius 17, Janas Vesely 10, Kostas Sloukas 9, Luigi Datome 8, Melih Mahmutoglu 6, Ali Muhamed ir Nicolo Melli po 5, Nikola Kaliničius, Sinaras Guleras ir Ahmetas Duverioglu po 2 taškus.

Jei prireiktų penktųjų rungtynių, jos balandžio 30-ąją bus žaidžiamos Stambule.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“Statistika„Fenerbahče“
14/35 (40 proc.)Dvitaškiai11/25 (44 proc.)
6/17 (35,3 proc.)Tritaškiai10/34 (29,4 proc.)
11/16 (68,8 proc.)Baudos14/17 (82,2 proc.)
31Atk. kam.32
11Rez.perd.13
3Per. kam.12
15Klaidos9
2Blokai3

Pirmame mače „Fenerbahče“ prieš savaitę nepaliko jokių vilčių svečiams iš Kauno ir juos sutriuškino net 76:43.

Antrame mūšyje atsitiesęs „Žalgiris“ Stambule sužaidė pavyzdines rungtynes ir varžovus įveikė 82:80.

To šį sezoną nebuvo pavykę padaryti nė vienai Eurolygos komandai. „Žalgiris“ nutraukė Željko Obradovičiaus auklėtinių 18 iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją „Ulker Sports and Event Hall“ arenoje, kuri tęsėsi dar nuo praėjusio sezono pabaigos.

Reguliariajame Eurolygos sezone Turkijos čempionai buvo stipriausia komanda (25 pergalės/5 pralaimėjimai), „Žalgiris“ užėmė aštuntą vietą (15/15).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (962)