To šį sezoną nebuvo pavykę padaryti nė vienai Eurolygos komandai. „Žalgiris“ nutraukė Željko Obradovičiaus auklėtinių 18 iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją „Ulker Sports and Event Hall“ arenoje, kuri tęsėsi dar nuo praėjusio sezono pabaigos.

Rungtynių didvyriu tapo Edgaras Ulanovas. Jis pelnė pergalingus du taškus šiose rungtynėse, o iš viso puolėjo sąskaitoje 20 taškų (9/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), 7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, perimtas kamuolys, 2 klaidos, blokuotas metimas ir 29 naudingumo balai.

Antrame kėlinyje puikiai puolime ir gynyboje žaidę žalgiriečiai sugebėjo padidinti persvarą iki dviženklės. Dukart komandas skyrė 10 taškų ir tik prieš pat didžiąją pertrauką Kosto Slouko pataikytas tritaškis kiek sušvelnino rezultatą – 36:49.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ nemažino apsukų ir po sėkmingo Mariaus Grigonio ir E. Ulanovo žaidimo sugebėjo susikrauti 17 taškų pranašumą – 63:46. Subyrėjusi aikštės šeimininkų gynyba ir agresyvus Lietuvos čempionų žaidimas užtvėrė kelią nemalonioms staigmenoms iki ketvirto kėlinio vidurio, kai aikštės šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą.

„Fenerbahče“ sugebėjo nubraukti 17 taškų deficitą ir išlygino rezultatą 80:80. Dramatiškoje atomazgoje E. Ulanovas pataikė iš po krepšio, o aikštės šeimininkai suklydo.

Likus žaisti 4 sek. L. Westermannas prametė abu baudų metimus, tačiau nieko pakeisti nespėjo ir Ž. Obradovičiaus auklėtiniai.

„Žalgiris“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą 1-1 ir tapo vienintele Eurolygos komanda šį sezoną, įveikusia Ž. Obradovičiaus kariauną jos namų tvirtovėje.

Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20 (9/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos, 7 atk.k., 29 naud.b.), Nate'as Woltersas 14, Brandonas Daviesas 13, Marius Grigonis 9, Deonas Thompsonas 8, Thomas Walkupas ir Leo Westermannas po 6, Artūras Milaknis ir Aaronas White'as po 3.

Fenerbahče“: Luigi Datome 17 (9 atk.k.), Kostas Sloukas 15 (6 rez.p.), Janas Vesely 12, Marko Guduričius 11, Nicolo Melli 9, Ali Muhammedas 5, Nikola Kaliničius 4, Erickas Greenas 3, Melihas Mahmutoglu ir Sinanas Guleras po 2.

Rungtynių statistika

„Fenerbahče“Statistika„Žalgiris“
18/34 (52,9 proc.)Dvitaškiai24/34 (70,6 proc.)
9/18 (50 proc.)Tritaškiai6/17 (35,3 proc.)
17/20 (85 proc.)Baudos16/21 (76,2 proc.)
21Atk. kam.27
15Rez.perd.16
5Per. kam.5
12Klaidos13
1Blokai1

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse antradienį Kauno „Žalgiris“ triuškinamai pralaimėjo Turkijos čempionams 43:76. Toks rezultatas pakoregavo virtinę žaliai baltiems nemalonių rekordų. Tai buvo pats nerezultatyviausias mačas klubui modernios Eurolygos istorijoje.

Trečioji ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių dvikova su „Fenerbahče“ vyks Kaune iškart po Velykų – kitą antradienį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (974)