Los Blancos tvirtovę paėmę žalgiriečiai kartu nutraukė 11 pralaimėjimų „Real“ krepšininkams seriją ir pirmą kartą modernios Eurolygos istorijoje laimėjo Madride. Iki šių rungtynių per 19 tarpusavio kovų žalgiriečiai tik kartą – 2014 metais – šventė pergalę prieš „Real“ ekipą.

Plačiau duris Š. Jasikevičiaus auklėtiniams atvėrė Milano „Armani“ krepšininkai, kurie ketvirtadienį lemiamoje dvikovoje išvykoje 95:101 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai. Viskas, ką Lietuvos čempionams reikėjo padaryti, tai laimėti Ispanijos sostinėje. Tai „Žalgiris“ užtikrintai ir padarė.

Be Rudy Fernandezo ir Sergio Llullo, bet su greitai po peties traumos pasveikusiu Anthony Randolphu žaidęs „Real“ užtikrintai pradėjo rungtynes ir stengėsi diktuoti savo sąlygas aikštėje, tačiau „Žalgiris“ nuolat lipo varžovams ant kulnų.

Nate'o Wolterso ir Artūro Milaknio tritaškiai davė gerą impulsą žaliai baltųjų spurtui, o puikiai po krepšiu žaidę Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas padėjo Lietuvos čempionams įpusėjus dvikovai susikrauti 9 taškų persvarą – 37:46. Antrame kėlinyje Los Blancos sugebėjo pelnyti vos 10 taškų, o per pirmąją rungtynių dalį iš viso pataikė vos 1 tritaškį iš 10.

Po didžiosios pertraukos komandos daugiau nei tris minutes negalėjo pelnyti taškų, o krepšį „atrišo“ tolimas Mariaus Grigonio tritaškis.

„Žalgiris“ sugebėjo padidinti skirtumą iki 16 taškų (45:61), tačiau Ispanijos čempionai rankų nenuleido. „Real“ spurtavo 8:0 ir ketvirtą kėlinį pradėjo turėdamas tik 6 taškų deficitą – 60:66.

Paskutiniame kėlinyje aikštė virto Walterio Tavarešo ir Brandono Davieso mūšio lauku, kuriame abu vidurio puolėjai tempė savo komandas į priekį. „Real“ sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas, tačiau tik trumpam.

Paskutinę minutę Madrido ekipa dar mėgino laimę baudų metimo loterijoje, tačiau „Žalgirio“ vyrų rankos nedrebėjo. Paskutinius keturis baudų metimus pataikęs Edgaras Ulanovas padėjo tašką – 93:86.

Fantastiškas rungtynes sužaidė B. Daviesas, pakartojęs savo rezultatyvumo rekordą. Žalgiriečių lyderis per 27 minutes pelnė 27 taškus (10/15 dvitaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus.

Žalgiris“: Brandonas Daviesas 27 (10/15 dvit., 10 atk. kam., 34 n.b.), Antanas Kavaliauskas 10, Aaronas White'as ir Leo Westermannas po 9, Nate'as Woltersas 8, Deonas Thompsonas, Edgaras Ulanovas, Artūras Milaknis po 7, Marius Grigonis 5, Thomas Walkupas 4 (7 rez.p.).

Real“: Walteris Tavaresas 22 (10/10 dvit., 7 atk. kam., 32 n.b.), Anthony Randolphas 17, Jaycee Carrollas 11, Gustavo Ayonas 8.

Eurolygos ketvirtfinalio poros:

Stambulo „Fenerbahče“ (1) – Kauno „Žalgiris“ (8)

Maskvos CSKA (2) – Vitorijos „Baskonia“ (7)

Madrido „Real“ (3) – Atėnų „Panathinaikos“ (6)

Stambulo „Anadolu Efes“ (4) – „Barcelona“ (5)

Eurolygos turnyro lentelė po ketvirtadienio rungtynių:

Kiti ketvirtadienio rungtynių rezultatai:

Maskvos CSKA – Vitorijos „Baskonia“ 82:78 (17:21, 23:23, 15:22, 27:12)

Stambulo „Anadolu Efes“ – Milano „Armani“ 101:95 (24:20, 18:33, 32:16, 27:26)

Atėnų „Panathinaikos“ – Podgoricos „Budučnost“ 87:67 (23:21, 26:15, 17:20, 21:11)