12 taškų deficitą panaikinę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo penktą išgyvenimo kovą iš eilės ir TOP-8 etapas, kuris prieš kelis turus atrodė kaip miražas, dabar jiems tapo pasiekiamas ranka.

Nors mačą sėkmingiau pradėjo graikai, kurie po Briante Weberio taškų pirmavo 15:8, žalgiriečiai pernelyg neatsiliko, o antrą kėlinį atidarė Artūro Milaknio ir Leo Westermanno tritaškiais bei persvertu rezultatu – 18:24. Deja, netrukus nesportinę pražangą užsidirbo Marius Grigonis, o OLY spurtavo 18:4 ir pavojingai nutolo – 36:28.

Po didžiosios pertraukos puolime užklimpę žaliai balti leido varžovams pabėgti dviženkliu atstumu (51:39), bet laiku susigriebė ir po A. Milaknio tritaškiais aplaistyto spurto 14:0 grįžo į kovą dėl pergalės – 51:53. Prie tritaškininkų prisijungus ir Aaronui White'ui „Žalgiris“ įpusėjus lemiamam kėliniui jautėsi vis užtikrinčiau – 57:62. Nors OLY trumpam buvo pavykę pavyti mūsiškius, L. Westermanno reidas ir taiklių Mariaus Grigonio baudų metimų serija garantavo Lietuvai šventę – 68:72.

Rungtynės:

Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 68:72 (18:16, 20:18, 13:14, 17:24).

„Olympiakos“: Briante Webberis 26, Nikola Milutinovas 16 (6/8 dvitaškiai, 6/9 baudos, 12 atk. kam., 33 naud. balai), Nigelis Williamsas-Gossas 8, Georgios Printezis 7, Kostas Papanikolaou, Zachas LeDay ir Vangelis Mantzaris po 3 taškus.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 14 (2/2 tritaškiai), Brandonas Daviesas 13 (5/7 dvitaškiai, 3/4 baudos, 7 atk. kam., 6 klaidos), Leo Westermannas 11, Marius Grigonis 10 (6/6 baudos), Artūras Milaknis 9 (3/6 tritaškiai), Nate'as Woltersas 7, Deonas Thompsonas 6, Thomas Walkupas 2 taškai.

Šios komandos pernai tarpusavyje grūmėsi dėl vietos Finalo ketverte ir tuomet 3:1 triumfavo žalgiriečiai, o šiemet gali net ir abi nepatekti į atkrintamąsias varžybas. Tiesa, jų traukinys dar nenuvažiavo nei graikams, nei lietuviams, tačiau tiek vieniems, tiek kitiems penktadienį kaip oro reikėjo pergalės.

Pirmojo rato dvikovą 83:75 laimėjo „Žalgiris“, bet, jei Pirėjuje būtų buvusi patirta nesėkmė, ji būtų užbraukusi bet kokius Lietuvos čempiono šansus žengti tolyn, o kitos savaitės išvyka į Madridą jau tebūtų buvusi tik formalus pareigos atlikimas.

Dabar viskas kitaip: kauniečiams reikės nugalėti „Real“ ir sulaukti rezultatų iš kitų arenų, ypač iš CSKA ir „Baskonios“, „Anadolu Efes“ ir „Armani“, „Panathinaikos“ ir „Budučnost“ bei „Olympiakos“ ir „Daruššafakos“ susitikimų.

Eurolyga: „Olympiakos“ – „Žalgiris“
Desperatiški graikų bandymai gelbėtis vaisių nedavė: M. Grigonis ramiai sumetė visas baudas ir garantavo saviškiams itin svarbią pergalę – 68:72! https://twitter.com/EuroLeague/status/1111741272493096960
Šaltakraujiškai baudas realizavęs B. Daviesas ir ramiai taškus įridenęs L. Westermannas vėl pataisė padėtį – 65:68 (likus 1 min.).
Dvi minutes taškų negalėję sukrapštyti žalgiriečiai prarado pranašumą ir po B. Weberio prasiveržimo jau atsiliko – 63:62 (likus 3 min.).
Prie tritaškių vakarėlio prisijungė ir A. White'as – 57:62 (likus žaisti 5 min.).
Milas paleido dar vieną bombą, o N. Woltersas buvo taiklus iš arčiau – 51:53.
Žaliai baltų spurtą 9:0 pratęsė A. Milaknio tritaškis šūvis – 51:48.
Tai truko neilgai: L. Westermannas įskraidino tritaškį, N. Woltersas dvitaškį ir vieną baudą iš dviejų – 51:45.
Po Nate'o Wolterso nesportinės pražangos OLY pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą – 51:39.
Laiku tritaškį smeigė A. White'as, bet graikų puolimas irgi nestrigo – 46:39.
N. Milutinovas toliau skriaudė svečius iš Kauno: po jo taškų iš viršaus – 42:36.
Graikai puikiai išnaudojo N. Milutinovą, po kurio taškų serijos Pirėjo klubas kiek atitrūko – 36:28.
Nors L. Westermannas pelnė dar tris taškus, įsibėgėję OLY krepšininkai po G. Printezio dvitaškio susigrąžino iniciatyvą – 29:27.
Netrukus teisėjai nubaudė M. Grigonį nesportine pražanga už N. Milutinovo prilaikymą rankomis ir „Olympiakos“ iškart atsigavo – 22:24.
A. White'as pridėjo dvi taiklias baudas, o L. Westermannas pasekė A. Milaknio pavyzdžiu ir privertė į sekretoriatą kreiptis Davidą Blattą – 18:24.
Antrą ketvirtį sudėtingu tritaškiu su sirena atidarė Artūras Milaknis ir žalgiriečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 18:19.
Pasitarimas suveikė: B. Daviesas du kartus iš eilės sudrebino varžovų krepšį dėjimais ir priartino „Žalgirį“ – 16:12.
OLY vėl iššovė iš toli: taiklus buvo ne tik Vangelis Mantzaris, bet ir B. Weberis – 15:8 ir piktas Šarūnas Jasikevičius paprašė minutė pertraukėlės.
A. White'as ir M. Grigonis atsakė atakomis iš arti – 7:6.
Iš toli pataikius K. Papanikolaou ir baudas sumetus B. Weberiui šeimininkai organizavo pabėgimą – 7:2.
Rungtynės prasidėjo dėjimais: taškais iš viršaus apsikeitė N. Milutinovas ir A. White'as – 2:2.
„Olympiakos“ starto penketas: Briante Weberis, Nigelis Williamsas-Gossas, Georgios Printezis, Kostas Papanikolaou ir Nikola Milutinovas.„Žalgirio“ starto penketas: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas.

Paskutiniame ture „Žalgiris“ svečiuosis pas Madrido „Real“ klubą, kuris jau užsitikrinęs trečią poziciją, o „Olympiakos“ namuose priims turnyro autsaiderę Stambulo „Daruššafaką“.

Keturias pergales iš eilės Eurolygoje nuraškę kauniečiai į Graikiją atvyko be savo kapitono Pauliaus Jankūno. OLY ekipos netektys dar skaudesnės – jai nepadėjo Vassilis Spanoulis ir Janis Strelniekas.