Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams lieka teorinės galimybės laimėjus likusias tris dvikovas ir palankiai susiklosčius kitiems rezultatams pakilti iki išsvajoto aštuntuko.

Pirmoji rungtynių pusė „Menora Mivtachim“ arenoje buvo banguota, tačiau antrame ketvirtyje šeimininkai ėmė dominuoti kovodami dėl atšokusių kamuolių ir „žudė“ varžovus tolimais metimais.

Po 8 Scottie Wilbekino taškų iš eilės „Maccabi“ nutolo 13 taškų skirtumu.

Bet trečiame kėlinyje pasinaudodamas gausiomis oponentų klaidomis „Žalgiris“ spurtavo 13:0 ir išlygino rezultatą.

Paskutiniame ketvirtyje lyderių vedami žydai buvo žingsneliu priekyje, tačiau staiga iniciatyvą perėmę kauniečiai spurtavo 7:0.

Paskutinėmis sekundėmis „Maccabi“ bandė gelbėtis pražangomis, bet „Žalgiris“ pergalės iš rankų nepaleido.

Išvykoje lietuviai laimėjo pirmą kartą šiais kalendoriniais metais, nutraukdami šešių nesėkmių seriją.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas ir Tarikas Blackas (7/7 dvit.) – po 18, Yovelis Zoosmanas 10, Johnny O'Bryantas (5 kl.) ir Angelo Caloiaro (8 atk. kam.) – po 9.

„Žalgiris“: Leo Westermannas 16 (5 rez. perd.), Thomasas Walkupas 14, Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas (6 atk. kam.) – po 12, Aaronas White'as 11, Artūras Milaknis 8 (2/7 trit.), Edgaras Ulanovas 6, Deonas Thompsonas 4, Antanas Kavaliauskas 2.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“Statistika„Maccabi“
20/41 (49 proc.)Dvitaškiai22/33 (67 proc.)
7/19 (37 proc.)Tritaškiai9/22 (41 proc.)
24/28 (86 proc.)Baudos12/18 (67 proc.)
24Atk. kam.34
11Rez.perd.18
14Per. kam.4
12Klaidos22
2Blokai0

Į Tel Avivą Lietuvos čempionai atskrido be traumuoto kapitono Pauliaus Jankūno ir šiame sezone komandai nebepadėsiančio Lauryno Biručio.

Po traumos atsigaunantis Nate'as Woltersas žaidė 15 min. ir prametė visus 5 dvitaškius, Antanas Kavaliauskas ant parketo praleido vos 5 min.

„Žalgiris“ turnyro lentelėje pasivijo ir aplenkė „Maccabi“. Abiejų ekipų sąskaitoje yra po 12 pergalių ir 15 pralaimėjimų, Kauno klubas klasifikuojamas 10-oje vietoje, įveikti varžovai – laipteliu žemiau. Iki reguliaraus sezono pabaigos lieka trys turai.

Primename, kad pirmojo rato akistatą gruodį Kaune laimėjo šeimininkai rezultatu 80:73.

Jau po dviejų dienų „Žalgirio“ laukia dar vienas Eurolygos mačas: penktadienį namuose su absoliučia turnyro autsaidere Stambulo „Daruššafaka“.

EUROLYGA: „MACCABI“ – „ŽALGIRIS“
S. Wilbekinas pataikė iš po krepšio – 83:85.
„Maccabi“ priversti prasižengti prieš Th. Walkupą, kuris metė taikliai – 81:85 likus 11 sek.
B. Daviesui taip pat nepavyko pralaužti ledų, bet S. Wilbekinas suklydo.
S. Wilbekino metimas net nelietė lanko.
T. Blackas tarė dar vieną žodį, A. Milaknis pataikė iš toli – 81:83.
Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tuomet „Žalgiris“ perėmė kamuolį, ir L. Westermannas išvedė kauniečius į priekį 79:80.
Po B. Davieso baudų metimų skirtumas – minimalus.
Meistriškumą pasitelkęs S. Wilbekinas taip pat provokuoja pražangą, bet jo ranka sudreba – 77:74 likus žaisti 3 minutes.
L. Westermanno baudų metimai pratęsė spurtą iki 7:0.
M. Grigonis kontratakuodamas pelnė dvitaškį su pražanga – 76:72.
Th. Walkupas šiek tiek taiso reikalus – 74:67.
Johnas DiBartolomeo sviedžia antrą tritaškį iš eilės, nors po vaizdo peržiūros teisėjai įskaitė tik du taškus. Nepaisant to, Tel Avivo atstovų persvara jau beveik dviženklė – 74:65.
T. Blackas taip pat nepėsčias, negana to, „Maccabi“ vėl tikslūs prie trijų taškų linijos – 72:65.
„Žalgirio“ amerikietis pasiekė bent dalinį revanšą priešingoje aikštės pusėje, o po to pirmasis nuskuodė į greitą puolimą – 67:65.
T. Blackas vėl pasinaudojo savo raumenimis ir šoklumu prieš smarkiai atsiliekantį B. Daviesą – 67:61.
M. Grigonio tritaškis sušvelnino skirtumą iki 63:60.
Y. Zoosmanas pataikė dvitaškį, bet kitoje aikštės pusėje ketvirtą kartą taisykles pažeidė S. Wilbekinas.
Paskutinėmis ketvirčio minutėmis „Maccabi“ pavyko vėl išlyginti žaidimą. Prieš lemiamas 10 min. rezultatas 59:57. https://twitter.com/bczalgiris/status/1108467777873108992
Th. Walkupas dvitaškiu su pražanga po ilgos pertraukos išvedė į priekį kauniečius – 53:55.
Svečiai atkarpą laimi 13:0.
Prancūzas išprovokavo pražangą ties perimetru ir šaltakraujiškai realizavo baudų metimus – 52:52.
L. Westermannas įskraidino tritaškį, ir Kauno ekipa priartėjo koviniu atstumu – 52:49.
„Žalgiris“ kiek išsijudino ir spurtavo 7:0, priversdamas I. Sfairopoulą kviesti auklėtinius pasitarimui.
Pagaliau taikliai pykštelėjo A. Milaknis – 52:42.
„Maccabi“ priekinė linija ima vieną kamuolį po kito puolime, „Žalgiris“ renkasi pražangas – 52:39.
23-ią min. šeimininkų pranašumas vėl dviženklis – 50:39.
Trečią kėlinį rezultatyviai pradėjo S. Wilbekinas.
T. Blackas pelnė 9 taškus, S. Wilbekinas – 8. „Žalgirio“ gretose A. White'as surinko 7 taškus, M. Grigonis, L. Westermannas ir E. Ulanovas – po 6.
Tel Avivo klubas kovą dėl atšokusių kamuolių iki pertraukos laimėjo 19:9 ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų. Šeimininkai pataikė daugiau nei pusę tolimų metimų (6/11), kai svečiai – tik 2 iš 12.
Nepaisant trumpo palengvėjimo, žalgiriečiai toliau nesugebėjo apsiginti ties perimetru. Tik atsakomasis L. Westermanno tritaškis ir iškart sekęs A. Kavaliausko sudėtingas dvitaškis su pražanga ketvirčio pabaigoje leido nenugarmėti į gilesnę duobę. Pirmoji mačo pusė baigėsi rezultatu 45:36. https://twitter.com/EuroLeague/status/1108458003542335488
„Žalgirio“ nuopuolį stabilizavo M. Grigonio ir A. White'o taškai.
Ant parketo pasirodė traumą išsigydęs A. Kavaliauskas, tačiau „Maccabi“ smeigė dar du tritaškius – 37:27.
S. Wilbekinas įsisiautėjo, surinkdamas aštuntą tašką iš eilės be jokio kauniečių atsako. Š. Jasikevičiui teko prašyti minutės pertraukėlės.
Beveik 4 min. „Maccabi“ nesugebėjo pasižymėti, tačiau tuomet S. Wilbekinas atidarė savo taškų sąskaitą paleisdamas du tritaškius iš eilės – 29:25.
Žydai grubiai klysta – per 13 min. padarė jau 11 klaidų.
E. Ulanovas realizavo baudų metimus, sugrąžindamas persvarą saviškiams – 23:25.
A. Milaknis netrukdomas prametė iš toli trečią kartą, bet rezultatą išlygino greitos atakos smaigalyje atsidūręs D. Thompsonas.
Komandos keitėsi prastai parengtomis atakomis, kol pagaliau padoresnę progą susikūrė Th. Walkupas – 23:21.
Visą kėlinį nuo suolo nekilęs A. Kavaliauskas lieka toje pačioje vietoje ir po pertraukėlės, o vidurio puolėjo poziciją užima D. Thompsonas.
Prieš tai du tritaškius nedengiamas prametęs A. Milaknis pasitaisė prie baudų metimų linijos, bet pasibaigus pirmam kėliniui svečiai atsilieka – 23:19. https://twitter.com/MaccabitlvBC/status/1108450777918525441
Po dar vieno M. Rollo dvitaškio „Maccabi“ tolsta – 23:17.
M. Rollas pataikė sudėtingą metimą, E. Ulanovas pasižymėjo gavęs „antrąjį šansą“, bet tikslus ir A. Caloiaro – 21:17.
Kol kas didžiausia grėsmė „Žalgirio“ krepšiui – T. Blackas. Aukštaūgis sėdo ant atsarginių suolo surinkęs 8 taškus.
Į J. Pargo tritaškį analogiškai atsakė Th. Walkupas – 15:15.
„Žalgirio“ krepšininkų taikikliai po minutės pertraukėlės nusimušė, o T. Blackas dar vienu triuškinančiu dėjimu išvedė į priekį šeimininkus – 12:11. https://twitter.com/EuroLeague/status/1108447679128821760
„Maccabi“ tylą nutraukė J. Pargo – 8:11.
L. Westermannas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, kauniečiai užklupo varžovus spausdami jų aikštės pusėje – 6:11.
„Žalgiris“ varžovų aikštėje – ne vienišas: Tel Avive juos palaiko kelios dešimtys sirgalių iš Lietuvos, didžioji dalis jų – antrame arenos aukšte esančiame kampiniame sektoriuje.
Laisvas likęs T. Blackas vos nenulaužė „Žalgirio“ krepšio galingu dėjimu. A. White'as atsakė taikliais baudų metimais.
Po A. White'o metimo iš vidutinio nuotolio rezultatas 6:6.
M. Grigonis dar vienu taikliu dvitaškiu išvedė žalgiriečius į priekį – 2:4.
Pirmieji taškais apsikeitė T. Blackas ir M. Grigonis.
Rungtynės prasidėjo!
„Žalgirio“ starto penketas: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.
Arena greičiausiai nebus sausakimša. Visų pirma – tai trečiadienis, kitas dalykas, šią savaitę Izraelyje – pavasario šventė – purimas, pavasario šventė, kurios metu švenčiamas žydų išgelbėjimas nuo mirties Babilone. Tel Avivo gatvėse nesunku pastebėti šventinėmis kaukėmis pasipuošusių žmonių. Dalis jų šią šventinę savaitę išnaudoja atostogoms.
Kitas sirgalių būrelis neslėpė, kad Šaras būtų idealus „Maccabi“ strategas. Anot vieno jų, Š. Jasikevičius jau įrodė, kad yra ir talentingas treneris, pakanka prisiminti pernykštį sezoną. „Manau, jo kaip trenerio laukia šviesi ateitis. Šaro charakteris padeda jam siekti tikslų ir greta parketo vadovaujant komandai. Būtų puiku, jei Šaras treniruotų „Maccabi“. Aš to norėčiau. Nebūtinai po šio sezono, tačiau esu įsitikinęs, kad jis čia pasiektų aukštų rezultatų. Tačiau šiandien sėkmės linkiu ne jam, o mano komandai“, – šypsojosi Tel Avivo ekipos sirgalius.
Prieš mačą prie arenos kalbinti keli „Maccabi“ sirgaliai neabejojo saviškių pergale. Anot jų, klausimas tik vienas – kokia persvara „Maccabi“ įveiks „Žalgirį“. „Maccabi“ fanai mano, kad jų tvarkaraštis yra pakankamai palankus kovojant dėl vietos atkrintamosiose. Liko trejos rungtynės su antrojo ešelono atstovais – visų pirma „Žalgiriu“, penktadienį svečiuose – su Rimo Kurtinaičio vadovaujama „Chimki“, o kitą savaitę laukia namų mačas su Las Palmo „Gran Canaria“. Tik paskutiniame ture „Maccabi“ laukia akistata su galbūt tuo metu reguliaraus sezono lyderio poziciją jau užsitikrinusiais „Fenerbahče“ krepšininkais.Vietos sirgalių nuomonės išsiskyrė ir kalbant apie Šarūną Jasikevičių. Jo pristatinėti nereikia ir vos dvidešimtmetį pasiekusiems krepšinio gerbėjams. Porą jaunų „Maccabi“ gerbėjų mano, kad Šaras pernai padarė klaidą, kai po sėkmingo sezono neperėjo į kurį nors Europos grandų klubą. Dabar, anot jų, tą padaryti po šio sezono bus nelengva.