Lietuvos čempionams tai buvo saldus revanšas – pirmose tarpusavio rungtynėse išvykoje jie nusileido ispanų klubui 66:73.

Be traumuotų Antano Kavaliausko, Pauliaus Jankūno ir Nate'o Wolterso žaidę žalgiriečiai rungtynes pradėjo itin kovingai. Daugiausiai išnaudodami aukštaūgius aikštės šeimininkai varžovams didžiausią grėsmę kėlė po krepšiu ir smaginosi kraudami kamuolį iš viršaus.

Jau po pirmo kėlinio žalgiriečiai atsiplėšė 25:10, o beveik įpusėjus antrajam komandas skyrė net 26 taškai. Puikiai į žaidimą įsiliejo jaunasis Rokas Jokubaitis, ne tik sumaniai vadovavęs žaidimui, bet ir pats taikliai atakavęs krepšį.

Išnaudodami itin žemą varžovų pataikymo procentą žalgiriečiai įpusėjus dvikovai pirmavo 46:27.

Trim taikliais tritaškiais ir Brandono Davieso dėjimu iš viršaus antrą rungtynių dalį pradėję žalgiriečiai nemažino apsukų.

Prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos čempionų persvara jau siekė 34 taškus (77:43), o varžovų komandoje aktyvesnis buvo 9 taškus pelnęs Clevinas Hannah.

Š. Jasikevičius leido žaisti jauniesiems Erikui Venskui ir Lukui Uleckui, likus žaisti 7 minutes komandas jau skyrė 41 taškas (89:48). „Žalgiris“ triumfavo šį sezoną Eurolygoje neregėtu Lietuvos stipriausiam klubui skirtumu.

Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (3/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/5 baudos), Thomas Walkupas 12, Deonas Thompsonas 11, Brandona Daviesas ir Marius Grigonis po 10, Leo Westermannas 9, Tokas Jokubaitis 8, Artūras Milaknis ir Aaronas White'as po 7, Erikas Venskus 4, Lukas Uleckas 2.

„Gran Canaria“: Marcusas Erikssonas 13, Jacobas Wiley 10, Clevinas Hannah 9.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais kovo 14 dieną Kaune su Miuncheno „Bayern“ komanda.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“Statistika„Gran Canaria“
25/38 (65,8 proc.)Dvitaškiai16/32 (50 proc.)
11/22 (50 proc.)Tritaškiai7/33 (21,2 proc.)
15/20 (75 proc.)Baudos11/15 (73,3 proc.)

"Žalgiris" laimi 98:64.
L. Uleckas taiklus - 98:61, varžovai neskuba.
Žalgiriečiai siekia pelnyti 100-ąjį tašką.
"Gran Canaria" krepšininkams pavyksta šiek tiek sumažinti skirtumą, R. Venskus pataiko dar vieną dvitaškį - 96:57.
R. Uleckas baudžiamas nesportine pražanga. Tritaškį pataiko A. Milaknis - 92:53.
D. Thompsonas pataiko iš po krepšio - 89:50.
L. Uleckas blokuoja DJ Strawberry metimą, E. Venskus pataiko iš po krepšio. Pastarąjį sveikina komandos draugai - minutės pertraukėlė. "Žalgiris" pirmauja 87:48.
Th. Walkupas smeigia taiklų tritaškį - 85:48.
Š. Jasikevičius į aikštę leidžia jaunimą - Eriką Venskų ir Luką Ulecką.
Th. Walkupas pataiko iš po krepšio, R. Jokubaitis prasiveržia krepšio link - 81:46.
Po trečio kėlinio "Žalgiris" pirmauja 77:45.
Th. Walkupas tęsia tritaškių seriją - 77:43.
E. Ulanovas toliau siautėja - dar vienas tritaškis - 74:41.
M. Grigonis pataiko tolimą tritaškį - 71:39.
M. Grigonis pataiko baudų metimus - 68:37.
C. Hannah perdavimas atitenka pirmai žiūrovų eilei - tai jau 11-a svečių klaida.
E. Ulanovas pataiko baudos metimą - 66:35. "Gran Canaria" komanda gelbėjasi kartais beviltiškais individualiais veiksmais.
C. Hannah pataiko tritaškį, M. Grigonis išprovokuoja pražanga - 65:33.
Svečiai iš Las Palmo klysta, E. Ulanovas prideda dar vieną dvitaškį - 63:30.
E. Ulanovas pataiko baudų metimus, B. Daviesas greitoje kontratakoje krauna kamuolį iš viršaus - 61:30.
B. Daviesas pataiko dvitaškį, varžovų stratego kantrybė baigiasi. Minutės pertraukėlė. "Žalgiris" pirmauja rekordiniu 27 taškų skirtumu - 57:30.
E. Ulanovas pataiko metimą nuo trijų taškų linijos - 55:30.
Trečias iš eilės prancūzo šūvis jau skriejo labai netaikliai.
L. Westermannas tęsia tritaškių seriją - 52:30.
L. Westermannas po pertraukos rungtynes pradeda tolimu taikliu tritaškiu, tačiau tuo pačiu atsako ir varžovai - 49:30.
Rezultatyviausi "Žalgirio" žaidėjai - po 7 taškus pelnę E. Ulanovas, D. Thompsonas ir A. White'as. "Gran Canaria" komandoje pasižymėjo M. Erikssonas - 8 taškai.
Po dviejų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 46:27.
M. Erikssonas pataiko tritaškį, žalgiriečių ataka nerezultatyvi.
D. Thompsonas neleistinai stabdomas - legionierius pataiko vieną baudos metimą - 46:24.
E. Ulanovo tritaškis labai netaiklus, B. Daviesą keičia gerai pirmame kėlinyje pasirodęs D. Thompsonas.
L. Westermannas dar kartą mėgina ranką, tačiau netaikliai, varžovai atsako taikliu dvitaškiu.
L. Westermannas smeigia taiklų tritaškį - 45:22.
E. Ulanovas pelno dvitaškį, varžovai atsako dviem taikliais baudos metimais - 42:22.
Las Palmaso komandos ataka baigiasi dėjimu iš viršaus, Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės. "Žalgiris" priekyje 40:20.
Šiek tiek nutilusį "Žalgirio" puolimą vėl atnaujina A. White'as. Taiklus vienas legionieriaus baudos metimas iš dviejų - 40:18.
S. Sanderis Vene pataiko tritaškį ir nutraukia svečių taškų badą - 39:16.
Daug perdavimų atlieka žalgiriečiai ir atsidūręs vienas po krepšiu E. Ulanovas krauna kamuolį iš viršaus - 39:13. Minutės pertraukėlė.https://twitter.com/EuroLeague/status/1103727898077224960
R. Jokubaitis po B. Davieso perdavimo pelno dvitaškį iš po krepšio. Žalgiriečiai perima kamuolį, B. Daviesas paskutinę atakos sekundę prideda dar du taškus - 37:13.
E. Ulanovas po R. Jokubaičio perdavimo smeigia tritaškį, skirtumas jau 20 taškų - 33:13.
R. Jokubaitis taiklus iš vidutinio nuotolio, M. Erikssonas pataiko tritaškį - 30:13. Minutės pertraukėlė.
Las Palmaso ekipos strategas keičia visą penketą aikštėje.
Antrą kėlinį A. Milaknis pradeda nuo taiklaus tritaškio, A. Kavaliauskas šoka į viršų ant atsarginių suolo - 28:10.
"Žalgiris" laimi pirmą kėlinį 25:10.
L. Westermanno metimą nuo trijų taškų linijos paskutinę kėlinio sekundę pataiso D. Thompsonas.
R. Jokubaitis pats pelno taškus, svečių metimai kol kas iš toli skrieja pro šalį - 23:10.
Žalgiriečių ataka užsitęsia ir baigiasi be taškų, tritaškį pro šalį sviedžia ir svečiai.
D. Thompsonas po R. Jokubaičio perdavimo krauna kamuolį iš viršaus - 21:10.
D. Thompsonas pataiko puskablį - 19:10.
Prasižengusį B. Daviesą keičia D. Thompsonas, svečiai pelno taškus nuo baudų metimo linijos.
Th. Walkupas žaidžia drąsiai ir pelno 4 taškus iš po krepšio - 17:8.
R. Jokubaitis išleidžiamas į aikštę vietoje L. Westermanno.
B. Daviesas perima kamuolį - žalgiriečiai užsivedę.
Dėjimai iš viršaus tęsiasi - dabar tai padarė B. Daviesas. Svečių komanda prašo minutės pertraukėlės. "Žalgiris" pirmauja 13:5.
S. Vene klysta, A. White'as po ore pakabinto L. Westermanno kamuolio ataką baigia efektingai - 9:5.
X. Rabaseda pataiko tritaškį, M. Grigonis pelno dvitaškį iš po krepšio su pražanga. Po taiklaus baudos metimo - 7:3.
A. White'ą neleistinai stabdo S. Sander Vene - po legionieriaus taiklių baudų metimų - 4:0.
B. Daviesas po M. Grigonio perdavimo "kala" kamuolį iš viršaus.
Rungtynių išvakarėse kalbėta, kad nežais traumą gavęs Rokas Jokubaitis, tačiau jis registruotas rungtynėms.
"Gran Canaria" starto penketas: J. Wiley, M. Erikssonas, S-Sanderis Vene, X. Rabaseda, N. Radicevičius.
"Žalgirio" starto penketas: B. Daviesas, L. Westermannas, A. White'as, M. Grigonis, E. Ulanovas.