Gyvybiškai svarbią pergalę tęsiant Eurolygos atkrintamųjų traukinio gaudynes žaliai baltiems leido pasiekti galingai sužaistas lemiamas, ketvirtas, kėlinys, laimėtas net 24:14.

Sėkmingiau akistatą pradėję šeimininkai po Artūro Milaknio tritaškio ir įspūdingo dėjimo per varžovą antro kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (39:29), bet juodkalniečiai atsakė atkarpa 0:7 ir grįžo į kovą – 39:36.

Permainingai vykęs trečias kėlinys nieko neišsprendė: po dukart NBA čempiono Norriso Cole'o surengto šou – 60:62. Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai, atsilikdami 64:67, vedami A. Milaknio, Thomo Walkupo ir Edgaro Ulanovo surengė spurtą 8:0 bei pergalingai atitrūko – 72:67, vėliau – 84:74.

Nugalėtojams net 21 tašką ir 34 naudingumo balus surinko Brandonas Daviesas (8/13 dvitaškiai, 5/8 baudos, 8 atk. akm., 5 rez. perd.), kuriam penktadienį gimė sūnus. 16 taškų pridėjo Marius Grigonis, 14 – Thomas Walkupas, 12 – Edgaras Ulanovas.

Pajėgiausios Lietuvos komandos situaciją toliau sunkina traumos – jai artimiausias 2-3 savaites negalės padėti vienas puolimo lyderių Nate'as Woltersas, o per paskutinę treniruotę susižeidė ir Antanas Kavaliauskas.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Podgoricos „Budučnost“ 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14).

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21 (34 naud. balai), Marius Grigonis 16 (4/8 dvitaškai, 1/2 tritaškis, 5/5 baudos, 5 rez. perd.), Thomas Walkupas 14 (4/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 3/4 baudos, 6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 12, Aaronas White'as 8, Artūras Milaknis 7, Paulius Jankūnas 3, Rokas Jokubaitis 2, Leo Westermannas 1 taškas. Deonas Thompsonas (5 min.) taškų nepelnė. Lukas Uleckas ir Erikas Venskus nežaidė.

„Budučnost“: Norrisas Cole'as 26 (5/11 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 4/4 baudos), Edwinas Jacksonas 12, Devinas Williamsas 10 (8 atk. kam.), Earlas Clarkas 9, Nemanja Gordičius 7, Coty Clarke'as ir Filipas Barovičius po 4, Jamesas Bellas ir Danilo Nikoličius po 2 taškus. 15-metis Fedoras Žugičius (1 min.) taškų nepelnė.

Komandų statistika:

„Žalgiris“ – „Budučnost“

Dvitaškiai: 24/40 (60 proc.) – 22/40 (55 proc.)
Tritaškiai: 4/13 (31 proc.) – 7/19 (37 proc.)
Baudos: 24/32 (75 proc.) – 11/11 (100 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 27 – 26
Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 10
Perimti kamuoliai: 6 – 7
Klaidos: 11 – 15
Blokai: 2 – 3
Pražangos: 17 – 28.

Primename, kad kauniečiams Adrijos lygos čempionus pirmame rate pavyko įveikti jų pačių tvirtovėje – 72:60.

Podgoricos klubas penktadienį taip pat turėjo rimtų nuostolių ir vertėsi ne tik be 19-mečio Gruzijos supertalento Gogos Bitadzės, kurį akylai stebi NBA radarai, bet ir net bet keturių juodkalniečių – brolių Seado ir Suado Sehovičių, Petaro Popovičiaus ir Filipo Barovičiaus, kurie prisijungė prie šalies rinktinės pasaulio čempionato atrankos kovoms su Ukraina ir Latvija.

„Budučnost“ šį sezoną dar nėra patyrusi pergalės skonio svečiuose: Juodkalnijos atstovai Eurolygoje pralaimėjo 11 išvykų iš 11-os. Visas savo šešias pergales jie surinko namų arenoje.

Kitą ketvirtadienį „Žalgirio“ laukia vienas kertinių šio reguliariojo sezono mačų – susitikimas išvykoje su Vitorijos „Baskonia“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (279)