VDU per visą istoriją LSKL čempionais tapo aštuntąjį kartą, o LSU vicečempionų titulus iškovojo penktąjį kartą.

LSU ir VDU krepšininkai pirmąjį kėlinį kovėsi taškas į tašką, tačiau antrajame kėlinyje LSU ekipa po galingo Kristupo Žemaičio dėjimo atitrūko dviženkliu skirtumu – 58:46.

Trečiajame kėlinyje LSU pranašumas buvo išaugęs iki 14 taškų - 69:55, tačiau tada daugkartiniai LSKL čempionai tarsi pabudo, sužaidė įspūdingą atkarpą 23:9 ir po Regimanto Minioto taiklaus tolimo metimo šūvio VDU persvėrė rezultatą – 80:78.

Nuo tada užvirė tikras nervų karas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 min. 30 sek. LSU po Martyno Varno baudos metimų ir Šarūno Beniušio dvitaškio buvo priekyje 3 taškais – 98:95.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 1 min. 51 sek. rezultatas buvo lygus – 98:98. Netrukus penktąją pražangą užsidirbo vienas iš VDU lyderių Regimantas Miniotas, o prie baudos metimo linijos stojęs LSU žaidėjas Šarūnas Beniušis pataikė 1 iš 2 metimų ir LSU vėl priekyje – 99:98.

VDU krepšininkas Tomas Dimša, likus 47 sek., pataikė tritaškį ir išvedė savo ekipą į priekį – 101:99.

Martynas Varnas dviem baudų metimais išlygino rezultatą – 101:101. VDU ekipai paskutinei atakai liko 11,5 sek. LSU apsigynė ir komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes.

Pratęsimą geriau pradėjo LSU – pirmavo 106:104, 108:104, tačiau VDU vėl atsitiesė ir po kelių sėkmingų epizodų bei Marijaus Užupio tritaškio išsiveržė į priekį – 110:108. Iki pratęsimo pabaigos likus 29 sek. VDU turėjo vos 1 taško persvarą – 112:111.

Tada Tomas Dimša pataikė du baudos metimus – 114:111 ir VDU ekipa pergalės iš rankų nebepaleido.

Finalinių rungtynių naudingiausiu žaidėju (MVP) tapo 43 taškus pelnęs VDU studentas Tomas Dimša. Jis aikštėje praleido beveik 39 minutes, pataikė 10/15 dvitaškių, 4/14 tritaškių, 11/13 baudos metimų, po krepšiais atkovojo 2 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 37 naudingumo balus.

Rokas Stankevičius prie VDU pergalės pridėjo 21 tašką (12 atk. kam., 30 naud. balų), Regimantas Miniotas – 14, Julius Liesis – 11, Marius Užupis – 10 tšk.

Iš LSU ekipos išsiskyrė Martynas Varnas. Jis surinko net 43 taškus (6/10 dvit., 7/15 trit., 10/12 baudos, 9 atk. kam., 4 rez. perd., 42 naud. balai). Šarūnas Beniušis surinko 29 taškus (12 atk. kam., 36 naud. balai), Mindaugas Motuzas – 15, Justas Vazalis – 9 tšk.

LSKL bronzos medaliai – KTU krepšininkams

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai po dviejų metų pertraukos grįžo į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prizininkų gretas. Šįkart jie mažajame LSKL finale rezultatu 82:56 (21:14, 18:13, 16:22, 27:7) nukovė Vilniaus universiteto (VU) studentus ir pasidabino bronzos medaliais.

KTU krepšininkai per visą LSKL istoriją iš viso savo trofėjų kolekcijoje turi vieną čempionų titulą (1999-2000 metų sezonas) ir tris kartus yra tapę vicečempionais. Taigi, LSKL bronzos medaliai KTU ekipai sužibo pirmą kartą.

2016-2017 metų sezoną KTU prasibrovė į didįjį LSKL finalą ir tik nusileidę daugkartiniams LSKL čempionams VDU krepšininkams į viršų kėlė LSKL vicečempionų taurę, o praėjusiais metais KTU liko už LSKL finalo ketverto ribos.