Sunku patikėti, bet Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ iki šiol dar nei karto svečiuose nėra įveikęs Maskvos srities ekipos. Ne išimtis ir šis paskutinis sausio ketvirtadienio vakaras.

Nors pagrįstų vilčių Kauno ekipos gerbėjai tikrai turėjo, kai po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ sugebėjo pristabdyti „Chimki“ puolimą.

Artūro Milaknio tritaškis R. Kurtinaitį privertė skubiai sušaukti pasitarimą – jo auklėtiniai atsiliko 38:44.

Sėkminga svečių atkarpa tęsėsi ir po minutės pertraukėlės. Nate’ Woltersas pataikė tritaškį, Deonas Thompsonas – dvitaškį su pražanga: trečio kėlinio antroje pusėje „Žalgiris“ jau buvo atitrūkęs 49:41.

Galiausiai trečią kėlinį užbaigė riaumojantis Antanas Kavaliauskas: jo dvitaškis paskutinę ketvirčio sekundę leido prieš lemiamą rungtynių dalį „Žalgiriui“ pirmauti rekordine 9-ių taškų persvara (56:47).

Tačiau daug laiko R. Kurtinaičio auklėtiniams neprireikė vejantis kiek nutolusius svečius.

Sužaidus pusę ketvirto kėlinio po Tony Crockerio tritaškio šeimininkai buvo priekyje (59:58).

Dar vieną poros minučių atkarpą 2:9 pralaimėję svečiai atsidūrė keblioje situacijoje (61:68), iš kurios jau išsigelbėti nebepavyko.

Kalbėdamas apie nesėkmės priežastis, Kauno ekipos strategas išskyrė ir varžovų ekipos atletiškumą.

„Vienu metu atrodė, kad jau kontroliuojame rungtynes ir priimame gerus sprendimus, tačiau ketvirtame kėlinyje visiškai sugriuvome prieš jų besikeitusią gynybą ir visiškai nebesilaikėme rungtynių plano.

Turėjome didelių problemų įvedant kamuolį aukštaūgiams, reikia pripažinti, kad ir kai kurie deriniai netiko. O kartais atrodo, kad mums trūksta ir ambicijų. Tą reikia pripažinti.

Norėčiau peržiūrėti rungtynes, bet kai kurie dalykai atrodo išties keistai.

Tos visos rungtynės mums dabar kaip finalai, nėra laiko laikyti didelę rotaciją, nusprendėme žaisti su tais keliais pagrindiniais žaidėjais. Taip jau yra.
Šarūnas Jasikevičius

Iš kitos pusės jų atletiškumas, rankų ilgumas mus tikrai paveikė. Atsirado kažkokia baimė ir nepasitikėjimas. Dėl to toks prastas dvitaškių procentas (14/38) bei devyni gauti blokai.

Nors gauti devynis blokus ir nėra blogai, tai rodo mūsų agresiją. Skausminga dėl to, kad atrodo, trečiame kėlinyje jau perlaužėme rungtynes ir viskas kartais atrodė labai nelogai“, – po rungtynių nelengvai rinkdamas žodžius kalbėjo Š. Jasikevičius.

– Kaip sekėsi kamuolį įžaisti Thomasui Walkupui?, – žurnalistų buvo paklaustas Kauno ekipos strategas.

– Manau, kad tikrai neblogai. Jis aukštesnis, agresyvesnis prasiveržiant.

Tai buvo mūsų idėjos, kai kurios suveikė, kai kurios nesuveikė. Jis pridėjo tos geros gynybos. Pasikartosiu, būtų įdomu peržiūrėti rungtynes ir pasidomėti, kodėl dingo mūsų agresija lemiamame kėlinyje.

Yra žaidėjų, kurie ne pirmus metus mūsų sistemoje. Norisi, kad jie viską paliktų aikštelėje, veržtųsi, nebijotų atsakomybės, imtųsi iniciatyvą į savo rankas.
Šarūnas Jasikevičius

– Ar nebuvo minčių mačo pabaigoje nuo suolo kelti Derricką Waltoną?

– Ne, ne, ne. Tos visos rungtynės mums dabar kaip finalai, nėra laiko laikyti didelę rotaciją, nusprendėme žaisti su tais keliais pagrindiniais žaidėjais. Taip jau yra. Stengėmės, kad ant parketo būtų tie aukštesni žaidėjai, kad galėtume atsakyti į jų fizinę jėgą.

Nemanau, kad šioms rungtynėms labai tiko tiek Derrickas, tiek Aaronas White’as.

– Kaip vertinate Antano Kavaliausko sugrįžimą ir jo indėlį šiose rungtynėse?

– Antanas buvo panašus į tą, kuris šiose rungtynėse gali būti naudingas: tiek prieš varžovų išsikeitimus, tiek galėdamas ir pats priimti sprendimus po krepšiu.

Visgi, labai sugriuvome gynyboje lemiamame kėlinyje. Viso sezono metu detalės mums kainuoja labai brangiai ir sunkiai suprantama, kodėl mes jų iki galo neatliekame.

Likusioms Eurolygos rungtynėms rotaciją mažinsime.

– Minėjote, kad dar vienas finalas pralaimėtas. Kaip tokios nesėkmės skandina tuos šansus patekti į aštuntuką?

– Skandina, ir labai. Ne tik turnyro lentelėje, bet ir emociškai. Dabar svarbu emociškai nesugriūti.

Faktas, kad mūsų šansai su tokiais pralaimėjimais mažėja. Bet tų galimybių dar yra.

Dabar pralaimėjus svarbiausiems varžovams dėl 7-8 vietos, teks imti grandus. Grįžta žaidėjai, kažkiek to optimizmo yra.

Bet kai kurios detalės ir kai kurie dalykai mus skandina jau visą sezoną. Tą girdite jau labai seniai.

Išskyrus Marių Grigonį, pasigedau kitų žaidėjų noro imtis iniciatyvos, atsakomybės ant savo pečių ir galbūt pralaimėti tas rungtynes.

Jautėsi dar Mariaus agresyvumas, bet kiti... nežinau.

Galbūt trenerio sistema yra bloga, turiu prisiimti tą atsakomybę, peržiūrėti derinius.
Šarūnas Jasikevičius

Yra žaidėjų, kurie ne pirmus metus mūsų sistemoje. Norisi, kad jie viską paliktų aikštelėje, veržtųsi, nebijotų atsakomybės, imtų iniciatyvą į savo rankas.

Jei neišeina, tai neišeina, negali visą laiką pasisekti. Bet faktas, kad kažkiek trūksta ir ambicijų šiemet.

– Prie Leo Westermanno pergalių ir pralaimėjimų balansas buvo lygus 7/7, be Leo – 1/6. Ar galima tą seriją sieti su tuo, kad nėra Leo rikiuotėje?

– Tai daugiau jums tokie palyginimai įdomūs, man jie nepadės. Yra kaip yra. Reikia žaisti su tuo, kas yra. Sezone reikia pasiekti savo tikslus su tuo, ką turime ir sieksime savo uždavinių.

Šiai dienai mūsų situacija blogėja, bet dar rungtynių liko, reikia geriau žaisti.

Yra ir trenerio atsakomybė.

Jei mes negalime įvesti kamuolio, kur turime pranašumą, tai vadinasi yra visų bendra kaltė ir darbo neužbaigimas. Galbūt trenerio sistema yra bloga, turiu prisiimti tą kaltę, peržiūrėti derinius.

Prie uždarų durų kalbu su žaidėjais, rodau jų klaidas, tai yra bendras mūsų visos komandos reikalas. Nemanau, kad tai tik trenerio ar žaidėjų atsakomybė. Kažkur, kažkas ne taip.

Jokių pasiteisinimų traumomis negali būti.

Tai ne pasiteisinimas, jie niekam neįdomūs. Jei tu aikštelėje, turi atlikti savo darbą.
Šarūnas Jasikevičius

– Aaronas White'as buvo tapęs ir starto penketo žaidėju, gaudavo daug žaisti, šiame mače ant parketo praleido kiek daugiau nei 5 minutes. Ar taip netiko jis šiose rungtynėse?

– Taip, lygiai taip pat netiko kaip ir rungtynėse Kaune su „Chimki“. Mums reikėjo jėgos puolime, nes gynyboje ir taip neblogai tvarkėmės iki ketvirto kėlinio.

O lemiamame ketvirtyje neužpuolus sugriuvome gynyboje, tai blogas ženklas.

– Ką rungtynėms suteikė Deonas Thompsonas, geriau atrodė, nei A. White'as?

– Tikrai suteikė agresijos. Bėda ta, kad kai kuriose situacijose, kur turėjo pranašumą, jų neužbaigdavo sėkmingai. Kai kada varžovai išties įspūdingai gynėsi, keitėsi visi gynyboje.

Mes tą žinojome, sakiau, kad rungtynės nebus gražios. Taip jau yra. Kai kur reikėjo daugiau jėgos, kai kada – metikų. Todėl pasirinkome tuos 8-9 krepšininkus, su kuriais ir žaidėme.

– Brandonas Daviesas nepriminė to komandos lyderio. Galima tai paaiškinti dėl nedidelio raumens sumušimo keliomis praleistomis treniruotėmis?

– Kartoju, tai ne pasiteisinimas, jie niekam neįdomūs. Jei tu aikštelėje, turi atlikti savo darbą. Galbūt jautėsi, kad kelias dienas nesitreniravo, bet... Kai ką tikrai buvo galima atlikti geriau. Per ketvirtą kėlinį mums nepataikius mes tikrai sugriuvome gynyboje, tai man labiausiai skausminga.

Kitą savaitę vasario 7 d. Kauno „Žalgiris“ svečiuose susitiks su „Barcelona“ krepšininkais.

Eurolygos rikiuotė įpusėjus XXI turui (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai):

1.Fenerbahče183193
2.Real164203
3.CSKA155100
4.Anadolu137107
5.Barcelona12933
6.Olympiakos12930
7.Bayern1110-20
8.Baskonia101134
9.Armani Olimpia91115
10.Maccabi912-20
11.Panathinaikos812-43
12.Žalgiris813-38
13.Chimki813-42
14.Gran Canaria614-177
15.Budučnost614-179
16.Daruššafaka317-196