Be klubo suspenduoto amerikiečio Dominique'o Suttono Berlyne rungtynes pradėję „Ryto“ krepšininkai pirmą dvikovos dalį žaidė tarsi iš natų.

Aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 10:4, tačiau svečiai atsakė spurtu 8:0 ir ėmė diktuoti savo sąlygas aikštėje.

ALBA legionieriaus Roko Giedraičio vis trys taiklūs tritaškiai metimai padėjo neleisti vilniečiams atitrūkti. Apskritai pirmajame kėlinyje komandos įsuko tritaškių karuselę – pataikė po penkis taiklius tritaškius.

D. Adomaičio auklėtiniai antrojo kėlinio viduryje spustelėjo ir, vėl pradėję šaudyti taiklius tritaškius, prieš didžiąją pertrauką susikrovė net 18 taškų pranašumą (39:57). Tai buvo geriausias vilniečių kėlinys šį sezoną Europos taurėje (30:14).

Po didžiosios pertraukos E. Bendžius tritaškiu padidino skirtumą iki rekordinio 21 taško, tačiau tuomet svečių puolimo mašina sustojo.

ALBA pradėjo tikrą šturmą, o jo iniciatoriumi ir pagrindiniu veikėju tapo Martinas Hermannssonas, per trečiąjį kėlinį pelnęs net 17 taškų.

Baigiantis ketvirčiui skirtumas ištirpo iki 3 taškų (64:67), tačiau prieš paskutines 10 minučių D. Adomaičio auklėtiniams pavyko išsaugoti nedidelį pranašumą.

Išnaudodami „Ryto“ klaidas aikštės šeimininkai išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai, o vilniečiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Vis dėlto D. Adomaičio auklėtiniai kovojo iki galo ir likus žaisti 1,6 sek. Rokas Stipčevičius taikliu metimu iš po krepšio persvėrė rezultatą vilniečių naudai 84:85.

Dramatiškoje pabaigoje rungtynių didvyriu tapo ALBA lyderis M. Hermannssonas, išprovokavęs Chriso Kramerio pražangą ties tritaškio linija ir pataikęs visus tris baudų metimus. Paskutiniu metimu DJ Seeley galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau legionieriaus dvitaškis buvo netaiklus.

ALBA: Martinas Hermannssonas 25 (2/4 dvitaškiai, 6/8 tritaškiai, 3/4 baudos, 21 naud.b.), Rokas Giedraitis 16 (1/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/2 baudos, 5 atk.k., 2 rez.p. 1 per.k., 20 naud.b.), Nielsas Giffey 10, Luke'as Sikma 9 (7 atk.k.).

Rytas“: Eimantas Bendžius 16 (1/1 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 2/2 baudos), DJ Seeley 14 (2/8 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/1 baudos), Rokas Stipčevičius (6 rez.p.) ir Artiomas Parachovskis (8 atk.k.) po 12, Arnas Butkevičius 8 (7 atk.k.), Chrisas Krameris ir Martynas Echodas po 7, Mindaugas Girdžiūnas 6, Deividas Sirvydis 3.

Paėjusią savaitę „Ryto“ krepšininkai Vilniuje po pratęsimo 86:94 turėjo pripažinti Berlyno ALBA pranašumą.

Vilniečiams Berlyne nepadėjo klubo vadovybės suspenduotas vienas iš lyderių amerikietis D. Suttonas. „Ryto“ klubo sporto direktorius Linas Kleiza Krepsinis.lt patvirtino, kad legionieriui ieškoma nauja karjeros stotelė.

Kitas rungtynes „Rytas“ žais Belgrade sausio 30 dieną su „Partizan“ (2-2) komanda, kuri antradienį išvykoje 71:68 nugalėjo „Monaco“ (2-2) ekipą.