Sudėtinga „Žalgiriui“ rungtynių pradžia vertė nerimauti daugiau nei 15 tūkstančių žaliai baltų sirgalių – svečiai šovė į priekį 9:0.

Šeimininkams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o svečiai sėkmingai naudojosi „Žalgirio“ klaidomis. Per pirmą ketvirtį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai suklydo 4 kartus.

Bet blogiausia – ne klaidos: pirmo kėlinio pabaigoje Nate'as Woltersas aikštę paliko šlubčiodamas. Gynėjo dešinę pėdą ant atsarginių suolo apžiūrėjęs komandos gydytojas išsivedė žalgirietį į rūbinę.

Po pirmo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko 13:19.

Mariaus Grigonio ir Derricko Waltono tritaškiai bei Brandono Davieso dvitaškis privertė Ricką Pitino prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos „Žalgiris“ nesustojo ir po naujoko Deono Thompsono dvitaškio šeimininkai laimėjo atkarpą 11:0 bei pirmąkart išsiveržė į priekį (27:26).

Visgi, svečiai pirmą mačo pusę užbaigė sėkmingiau ir po dviejų ketvirčių pirmavo 37:33.

Trečią kėlinį šeimininkai pradėjo atkarpa 13:0 ir išsiveržė į priekį 46:37. Gera žinia ta, kad po pertraukos ant parketo grįžo N. Woltersas, ne juokais išgąsdinęs tiek „Žalgirio“ trenerių štabą, tiek ir komandos gerbėjus.

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgirio“ pranašumas tesiekė tašką – 52:51.

Sėkminga ketvirto kėlinio pradžia ir N. Wolterso tritaškiai leido šeimininkams atitrūkti 59:51 (65:56).

Šeimininkai užtikrintai artėjo pergalės link – likus kiek mažiau nei 3 min. po M. Grigonio tritaškio ir Aarono White'o dėjimo „Žalgiris“ pirmavo 76:61.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai užtikrintai užbaigė mačą bei iškovojo 8-ąją pergalę – 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18). Pagal jų skaičių žalgiriečiai pavijo „Panathinaikos“ ekipą, kuri smuktelėjo į 12-ą poziciją.

Lukas Lekavičius svečių gretose per 9 min. pelnė 3 taškus ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 15, Marius Grigonis 13, Brandonas Daviesas ir Nate'as Woltersas po 10, Paulius Jankūnas 9, Derrickas Waltonas 8, Edgaras Ulanovas 7, Thomasas Walkupas 5, Deonas Thompsonas 4 taškai, Artūras Milaknis (per 16 min.) ir Rokas Jokubaitis (per 2:27 min.) taškų nepelnė, Laurynas Birutis nebuvo registruotas.

PAO: Deshaunas Thomasas 14, Nickas Calathesas ir Seanas Kilpatrickas po 11, Konstantinos Mitoglu 7, Georgios Papagiannis ir Ioannis Papapetrou po 4, Nikos Pappas ir Lukas Lekavičius po 3, Mattas Lojeski ir Thanasis Antetokounmpo po 2, Stephane Lasme (per 2:55 min.) taškų nepelnė.

Statistika („Žalgiris“ – „Panathinaikos“):

Dvitaškiai: 21/44 (47,7 proc.) – 22/ 41 (53,7 proc.)

Tritaškiai: 7/15 (46,7 proc.) – 7/23 (30,4 proc.)

Baudų metimai: 19/21 (90,5 proc.) – 4/6 (66,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 15

Klaidos: 9 – 14

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Blokai: 3 – 3

„Žalgiris“ vėl vertėsi be traumuotų Leo Westermanno ir Antano Kavaliausko, „Panathinaikos“ gretose trūko Keitho Langfordo, bet į rikiuotę grįžo Th. Antetokounmpo. Eurolygoje debiutavo ir praėjusią savaitę klubą papildęs Seanas Kilpatrickas, tuo metu kitas naujokas Adreianas Payne'as mačui registruotas nebuvo.

Eurolygos rikiuotė po 19 turų (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų, praleistų taškų santykis):

16.Daruššafaka217-201

Pirmajame rate žalgiriečiai svečiuose nugalėjo Atėnų klubą po pratęsimo 87:83.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais sausio 24 dieną išvykoje su Mindaugo Kuzminsko ir Artūro Gudaičio atstovaujama Milano „Armani Olimpia“ komanda.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (485)