Nuo pat rungtynių pradžios CSKA juokauti nebuvo nusiteikęs ir pasitelkęs aštriausią savo ginklą – gynybą – ėmė žingsnis po žingsnio žlugdyti žalgiriečių puolimą.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį Š. Jasikevičiaus auklėtiniai taškus rinko nuo baudų metimo linijos, o rimtesnį pavojų svečiams kėlė tik Brandonas Daviesas, per 10 minučių surinkęs 8 taškus.

Visus 6 tritaškius pataikę Rusijos čempionai pirmą kėlinį laimėjo 28:17, o antrajame netruko padidinti skirtumą iki 13 taškų (39:26). Tiesa, toliau pabėgti jiems aikštės šeimininkai neleido.

Sėkmingesnė antrojo kėlinio pabaiga „Žalgirio“ vyrams leido įpusėjus dvikovai sumažinti skirtumą iki 10 taškų – 34:44. Didelės įtampos rungtynėse prieš pat didžiąją pertrauką techninę pražangą gavo teisėjų sprendimu skirti pražangą B. Daviesui puolime pasipiktinęs Š. Jasikevičius.

Per 4 minutes „Žalgiris“ pjovė skirtumą perpus (43:48), o prie to prisidėjo ir pirmasis taiklus žalgiriečių tritaškis rungtynėse, kurį „iššovė“ Artūras Milaknis. Užsivedę žalgiriečiai supančiojo svečius, o patys prapliupo taikliais tritaškiais.

Įspūdingą žaidimą atakoje ir gynyboje pademonstravo Marius Grigonis, jam puikiai talkino Derrickas Waltonas ir D. Brandonas. Trečią kėlinį Lietuvos čempionai laimėjo 25:11 ir likus žaisti 10 minučių jau pirmavo 59:55.

Iniciatyvą „Žalgiris“ turėjo daugiau nei 5 minutes, tačiau tuomet CSKA išnaudojo sėkmingą atkarpą ir išlygino rezultatą 69:69. Traukti aikštės šeimininkus ėmėsi M. Grigonis ir nuo baudų metimo linijos taikliai metęs E. Ulanovas – 74:69.

Tačiau Willas Clyburno ir Danielio Hacketto tandemas tapo neįkandamu riešutu žalgiriečiams per lemiamas minutes. CSKA po paskutinių minučių įtempto trilerio triumfavo 84:79.

Kitas rungtynes Š. Jasikevičiaus auklėtiniai žais sausio 8 dieną namie su Stambulo „Anadolu Efes“, kurio garbę gina net trys buvę žalgiriečiai - Vasilije Micičius, Brockas Motumas ir Jamesas Andersonas.

O po 48 val. Lietuvos čempionų lauks dvikova išvykoje su rekordinę pergalių seriją tęsiančia Stambulo „Fenerbahče“.

Žalgiris“: Brandonas Daviesas 19 (6/9 dvitaškiai, 7/8 baudos, 7 atk.k.), Marius Grigonis 13, Derrickas Waltonas 10, Edgaras Ulanovas 9, Aaronas White'as 8 (7 atk.k.), Nate'as Woltersas 6, Laurynas Birutis 4, Thomas Walkupas, Artūras Milaknis po 3, Paulius Jankūnas ir Rokas Jokubaitis po 2.

Maskvos CSKA: Willas Clyburnas (5/8 tritaškiai) ir Danielis Hackettas po 19, Nando De Colo 13, Cory Higginsas 11, Sergio Rodriguezas 6.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“StatistikaCSKA
13/27 (48,1 proc.)Dvitaškiai20/42 (47,6 proc.)
5/14 (35,7 proc.)Tritaškiai8/25 (32 proc.)
38/43 (88,4 proc.)Baudos20/25 (80 proc.)

EUROLYGA: ŽALGIRIS - MASKVOS CSKA
"Žalgiris" pralaimi CSKA krepšininkams antrą kartą šį sezoną - 79:84.
CSKA ataka trunka neilgai - D. Hackettas stoja prie baudų metimo linijos ir taiklus abukart - 79:84.
W. Clyburnas pataiko abu baudų metimus - 79:82.
Teisėjai nesportinę pražangą skiria D. Waltonui. Negailestingas sprendimas.
D. Waltonas pataiko abu baudų metimus - 79:80.
D. Hackettas stabdo D. Waltoną pražanga. Žaisti lieka 6,5 sek.
Teisėjai sprendžia, kam atiduoti kamuolį, išriedėjusį į užribį. Po vaizdo peržiūros ataka skiriama "Žalgiriui".
W. Clyburnas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų - 77:80. Žaisti lieka 11 sek.
B. Daviesas stoja prie baudų metimo linijos. Vidurio puolėją įveikia jaudulys - pataiko tik kartą. 77:79 ir 14 sek.
D. Hackettas pataiko taiklų dvitaškį - 76:79. Žaisti lieka 14 sek.
A. White'as krauna kamuolį iš viršaus - 76:77. Žaisti lieka 36 sek.
C. Higginsas pataiko vieną baudą iš dviejų. Žaisti lieka 52 sek. - 74:77.
M. Grigonis meta tolimą tritaškį, kamuolį atkovoja CSKA žaidėjai ir dar prasižengia B. Daviesas. C. Higginsas stoja prie baudų metimų linijos.
E. Ulanovo puskablis netaiklus, D. Hackettas pataiko tritaškį ir išveda CSKA į priekį - 74:76.
B. Daviesas nepataiko laisvas iš vidutinio nuotolio, W. Clyburnas išprovokuoja M. Grigonio pražangą.
E. Ulanovas prasižengia prieš W. Clyburną - CSKA legionierius neprameta - 74:71.
Žalgiriečiai apsigina, į greitą ataką nuskubėjęs E. Ulanovas sustabdytas pražanga. Puolėjas pataikė du baudų metimus - 74:69.
M. Grigonis smeigia taiklų tritaškį iš kampo ir verčia D. Itoudį prašyti minutės pertaukėlės - 72:69.
CSKA pelno 5 taškus iš eilės nuo baudų metimo linijos ir lygina rezultatą 69:69.
E. Ulanovas pataiko abu baudų metimus - 69:64.
Arena skanduoja "Lietuva", E. Ulanovas išprovokuoja C. Higginso pražangą. Minutės pertraukėlė. Žaisti lieka 4 min. 11 sek.
E. Ulanovas pataiko abu baudų metimus - 67:64.
CSKA dvi atakos iš eilės netaiklios, N. De Colo prasižengdamas stabdo E. Ulanovą.
E. Ulanovas tritaškio nepataiko, CSKA greita ataka nutraukiama.
C. Higginsas per B. Daviesą pataiko tritaškį.
B. Daviesas po M. Grigonio perdavimo meta iš po krepšio, šiam per rankas kerta N. De Colo. "Žalgirio" lyderis pataiko abu baudų metimus - 65:61.
A. White'as klysta, W. Clyburnas krauna kamuolį iš viršaus - 63:61.
W. Clyburnas įveikė A. White'o gynybą ir pelno dvitaškį - 63:59. Minutės pertraukėlė.
Po taiklaus B. Davieso baudos metimo - 63:57.
D. Hackettas atkovoja kamuolį ir pelno dvitaškį iš po krepšio. B. Daviesas pelno dvitaškį su pražanga.
D. Waltonas realizuoja vieną baudos metimą iš dviejų - 60:55.
O. Hunteris prasižengia penktą kartą - jam rungtynės baigėsi, o D. Waltonas stoja prie baudų metimo linijos.
Po trijų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 59:55.
D. Waltonas pataiko du baudų metimus iš trijų.
D. Waltonas paskutinę kėlinio sekundę sviedžia tritaškį, N. De Colo jį stabdo prasižengdamas.
B. Daviesas sužingsniuoja puolime.
W. Clyburnas nuo baudų metimo linijos taiklus kartą.
N. De Colo stabdo įsibėgėjusį "Žalgirį", tačiau kitoje aikštės pusėje M. Grigonis smeigia dar vieną tritaškį - 57:54.
"Žalgiris" po ilgos pertraukos išsiveržia į priekį - 54:52.
B. Daviesas žaidžia nugara ir pelno du taškus su pražanga.
CSKA ataka netaikli, A. White'o puskablis nepasiekia tikslo.
M. Grigonis pataiko dar vieną tritaškį po D. Waltono perimto kamuolio - 51:52.
D. Waltonas smeigia taiklų tritaškį - 48:52.
M. Grigonis pataiko baudų metimus, greitą dvitaškį pelno C. Higginsas - 45:52.
A. Voroncevičius pataiko dvitaškį - 43:50.
N. Woltersas pataiko iš po krepšio - 43:48. Minutės pertraukėlė.
O. Hunteris prasižengia puolime, "Žalgirio" arena ima skanduoti.
O. Hunteris krauna kamuolį iš viršaus, A. Milaknis pataiko pirmą "Žalgirio" tritaškį rungtynėse - 41:48.
B. Daviesas po M. Grigonio perdavimo taiklus - 38:46.
N. De Colo pataiko dvitaškį - 36:46.
E. Ulanovas pataiko du baudų metimus, "Žalgirio" ataka sustabdoma - 36:44.
N. Kurbanovas prasižengia, teisėjai svarsto nesportinės pražangos galimybę - rusas smogė E. Ulanovui į veidą. Po peržiūros teisėjai patvirtina - nesportinė pražanga.
"Žalgirio" rezultatyviausias žaidėjas kol kas B. Daviesas su 8 taškais, CSKA - N. De Colo (9) ir D. Hackettas (8).
Įpusėjus dvikovai "Žalgiris" atsilieka 34:44.
N. De Colo nepataiko baudos metimo.
N. Kurbanovas prasiveržia krepšio link ir pelno dvitaškį. B. Daviesas prasižengia puldamas. Š. Jasikevičius įsiutęs ant teisėjų ir netrukus gauna techninę pražangą.
D. Hackettas prasižengia, A. White'as pataiko abukart nuo baudų metimo linijos - 34:42.
B. Daviesas prasižengia, N. De Colo taiklus abukart - 32:42.
A. White'as blokuoja varžovų metimą, iš Th. Walkupo kamuolį maskviečiai taip pat atima.
W. Clyburnas prasižengia puldamas, E. Ulanovas išprovokuoja pražangą - 32:40.
Ataka žemė oras - A. White'as krauna iš viršaus ore pakabintą kamuolį ir kelia areną ant kojų - 30:40.
K. Hinesas stoja prie baudų metimo linijos, bet pataiko tik kartą - 28:40.
N. Woltersas pataiko iš po krepšio po W. Clyburno klaidos - 28:39. Minutės pertraukėlė.
P. Jankūnas prasižengia puldamas.
W. Clyburnas pataiso netaiklų komandos draugo metimą - 26:39.
M. Grigonis prasižengia puldamas.
Žalgiriečiai klysta išsimesdami kamuolį, CSKA to neišnaudoja.
L. Birutis po P. Jankūno perdavimo taiklus iš po krepšio. K. Hinesas atsirevanšuoja kitoje aikštės pusėje.
N. Woltersas pataiko abu baudų metimus - 24:35.
C. Higginsas prasižengia trečią kartą, N. Woltersas stos prie baudų metimo linijos. Minutės pertraukėlė.
A. Milaknis šauna netaiklų tritaškį, CSKA atsako tuo pačiu.
CSKA atakos stringa, klysta R. Jokubaitis. S. Rodriguezas pataiko dvitaškį ir prideda taiklų baudos metimą - 22:35.
A. White'as "išmaudo" varžovą, bet nepataiko iš po krepšio.
E. Ulanovas išprovokuoja pražangą. Po jo vieno taiklaus baudos metimo - 22:32.
O. Hunteris pelno dvitaškį - 21:32. Minutės pertraukėlė.
S. Rodriguezo tritaškis skrieja pro šalį, B. Davieso metimas nepasiekia tikslo.
R. Jokubaičio prasiveržimas ir metimas įskaitomas - 21:30
M. Grigonis klysta, W. Clyburnas didina CSKA persvarą.
A. White'as išprovokuoja pražanga ir pataiko abu baudų metimus - 19:28.
M. Grigonis laisvas nepataiko tritaškio, CSKA atsako netaikliomis atakomis.
Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai 9 taškus iš 17 surinko nuo baudų metimo linijos. CSKA pataikė visus 6 mestus tritaškius.
Po pirmo kėlinio "Žalgiris" atsilieka - 17:28.
B. Daviesas ima siautėti po varžovų krepšiu.
D. Hackettas pataio dar vieną tritaškį - 15:28.
B. Daviesas imasi iniciatyvos ir iš po krepšio verčia dvitaškį - 15:25.
Per minutės pertraukėlę Š. Jasikevičius kalba apie katastrofą ir intensyvumą, jei žaidėjai nori laimėti rungtynes.
D. Hackettas pataiko tolimą tritaškę bombą ir skirtumas tampa dviženklis - 13:25.
A. Milaknis dukart bando rankos taiklumą, tačiau krepšys tarsi užrištas.
Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis.
D. Hackettas dukart taiklus nuo baudų metimo linijos - 13:22.
P. Jankūnas gauna pavėluotą perdavimą ir stringa mesdamas į krepšį.
N. De Colo smeigia taiklų tritaškį - 13:20
L. Birutis pataiko abu baudų metimus - 13:17.
A. Milaknis paskutinę sekundę meta tolimą tritaškį, snaiperio metimas netaiklus, bet pražangą po krepšiu išprovokuoja L. Birutis.
A. Voroncevičius pataiko tritaškį, N. De Colo prideda dvitaškį - 11:17.
D. Waltonas pataiko abu baudų metimus - 11:12.
N. De Colo taiklus iš vidutinio nuotolio. S. Rodriguezas prasižengia "lygioje vietoje". Minutės pertraukėlė.
P. Jankūnas po nesėkmingos CSKA atakos išprovokuoja A. Voroncevičiaus pražangą. "Žalgirio" kapitonas mažina skirtumą iki minimumo - 9:10.
Teisėjai fiksuoja paprastą pražangą, Th. Walkupas stoja prie baudų metimo linijos. Amerikietis taiklus tik kartą - 7:10.
Th. Walkupas perima kamuolį, žalgiriečiai prašo nesportinės pražangos.
Rungtynės stabdomas dėl laikmačio bėdų - teisėjai eina prie peržiūros monitoriaus.
S. Rodriguezas prasižengia, B. Daviesas pataiko abu baudos metimus - 6:10.
A. Petersas sugriebia A. White'o blokuotą kamuolį ir pelno dvitaškį iš po krepšio - 4:10.
Žalgiriečių metimai netaiklūs, bet jie pagirtinai kovoja dėl atšokusių kamuolių.
A. White'o tritaškis skrieja pro šalį, S. Rodriguezas pataiko iš toli - 4:8.
E. Ulanovo metimas netaiklus, jį pataiso B. Daviesas. K Hinesas prasižengia puldamas.
C. Higginsas pataiko tritaškį - 2:5.
C. Higginsas pataiko pirmą metimą, Th .Walkupas atsako taikliu metimu iš po krepšio.
Rungtynės prasideda nuo nesusipratimo - aikštėje pasirodo ne tas žaidėjas, kuris registruotas starto penkete.
CSKA starto penketas: A. Petersas, S. Rodriguezas, C. Higginsas, N. Kurbanovas, O. Hunteris.
"Žalgirio" starto penketas: B. Daviesas, N. Woltersas, Th. Walkupas, A.White'as, E. Ulanovas.
Prieš rungtynes paskelbta, kad į aikštę Kaune tikrai nežengs traumuoti Leo Westermannas ir Antanas Kavaliauskas.