Klampiai vykusiame mače iniciatyva didžiąją laiko dalį priklausė šeimininkams – 23:15, 48:40, tačiau ketvirtame kėlinyje netikėtai prabilęs Thomas Walkupas ir Leo Westermanno šou paskutinę minutę leido žalgiriečiams išnešti sveiką kailį – 71:75.

Be Nate'o Wolterso ir Pauliaus Jankūno į Stambulą atvykę žaliai-balti pagaliau laimėjo mūšį, kuriame viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis.

17 taškų svečiams pelnė Brandonas Daviesas, 12 – L. Westermannas, po 10 – Marius Grigonis ir Aaronas White'as.

„Dačka“ vadinama Eurolygos naujokė pralaimėjo 11-tas rungtynes iš eilės, o vienintelę pergalę pasiekė prieš daugiau nei du mėnesius – spalio 18-tąją. „Daruššafakos“ negelbsti ir pasikeitimai trenerių korpuse, vadovavimą kuriam perėmė Selčukas Ernakas – ekipa yra tarp autsaiderių ir Turkijoje.

Rungtynės:

Stambulo „Daruššafaka“ – Kauno „Žalgiris“ 71:75 (19:15, 20:18, 14:16, 18:26).

„Daruššafaka“: Ray'us McCallumas 17 (4/8 tritaškiai), Jonas Diebleris 12, Markelis Brownas 11 (3/5 tritaškiai), Michaelas Ericas 9 (1/6 bauda), Jeremy Evansas 6, Toney Douglas, Stantonas Kiddas ir Oguzas Savašas po 4, Žanis Peineris ir Dogušas Ozdemiroglu po 2 taškus.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17 (5/11 dvitaškiai, 7/11 baudos), Leo Westermannas 12 (5/5 baudos, 4 klaidos), Aaronas White'as (6 atk. kam.) ir Marius Grigonis po 10, Artūras Milaknis 8 (1/3 tritaškis, 5/5 baudos), Thomas Walkupas (3/4 dvitaškiai) ir Edgaras Ulanovas po 6, Derrickas Waltonas 4, Rokas Jokubaitis 2 taškai. Antanas Kavaliauskas (8 min.) ir Laurynas Birutis (5 min.) taškų nepelnė (abu – po -3 naud. balus), o Erikas Venskus nežaidė.

Komandų statistika:

„Daruššafaka“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 15/31 (48 proc.) – 16/34 (47 proc.)
Tritaškiai: 10/30 (33 proc.) – 5/14 (36 proc.)
Baudos: 11/18 (61 proc.) – 28/35 (80 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 30 – 37
Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 13
Perimti kamuoliai: 5 – 4
Klaidos: 11 – 12
Blokai: 1 – 1
Pražangos: 31 – 23.

Žaliai-baltiems pirmame rate liko dar dvi akistatos: jau šį penktadienį 20 val. jie namuose priims Tel Avivo „Maccabį“, o po savaitės, gruodžio 28 d., skris į Las Palmasą, kur pasimatys su „Gran Canaria“.

Eurolyga: „Daruššafaka“ – „Žalgiris“
Supersvarbų tritaškį pridėjo L. Westermannas – 71:73 (likus 26 sek.).
R. McCallumo tolimą bombą neutralizavo A. White'as – 71:70 (likus 1 min.).
Kauniečius gelbėjo neprotingos varžovų pražangos: E. Ulanovo ir A. Milaknio rankos nedrebėjo – 66:65 (likus 2 min.).
Svarbiu metu du dvitaškius įmetė J. Evansas, o M. Brownas baudė iš toli – 66:61 (likus 3 min.). Šarui reikalinga minutinė.
B. Daviesas prametė keturias baudas, bet status quo pasirūpino Artūras Milaknis – 59:59.
Lyg iš giedro dangaus iššovė Th. Walkupas, po kurio šešių taškų iš eilės svarstyklės pakrypo į svečių pusę – 55:56 (likus žaisti 7 min.).
Lemiamo kėlinio pradžioje – techninė T. Douglaso pražanga, eliminavusi šeimininkų lyderį iš žaidimo.
Į kovą mestas Thomas Walkupas labai netaikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o netrukus užsidirbo techninę už vaidybą – 53:47.
„Žalgirį gaivino Leo Westermanno ir M. Grigonio taškai – 52:45.
R. McCallumas ir J. Diebleris įskraidino tris tritaškius ir „Daruššafaka“ vėl spruko tolyn – 48:40.
Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai grįžo minispurtu 4:0 ir priartėjo iki 39:37.
9 taškus per kiek daugiau nei minutę sumetęs Jonas Diebleris vėl sugrąžino iniciatyvą į Stambulo ekipos rankas – 37:31.
Netrukus teisėjai ginčytinoje situacijoje skyrė nesportinę pražangą B. Daviesui, tačiau ja turkai nepasinaudojo – 28:29.
Sėkminga B. Davieso, D. Waltono ir E. Ulanovo atkarpa pagaliau leido „Žalgiriui“ persverti rezultatą savo naudai – 26:27.
Po jos sudėtingą tritaškį paleido Ray'us McCallumas – 26:21.
Žaliai-baltų kailį gelbėti ėmėsi B. Daviesas. Po jo šešių taškų iš eilės – jau 23:21 ir skubi „Daruššafakos“ minutės pertraukėlė.
Vaikiška klaida antrą kėlinį pradėję žalgiriečiai pavojingai atsiliko – 23:15.
Virš 5200 žiūrovų talpinančioje „Volkswagen“ arenoje – apie du trečdaliai laisvų vietų, tylą tribūnose užpildo devynių vaikinų dūdų orkestras.
Nesužibėjo ir Laurynas Birutis: gynyboje kamuolio nusiimti negalėjęs aukštaūgis sulaukė keiksmų iš Šarūno Jasikevičiaus – 17:13.
Aikštėje pasirodęs Antanas Kavaliauskas joje neišsilaikė nė minutės: centras susirinko dvi greitas pražangas ir sėdo atgal – 13:11.
Kėlinio viduryje itin netaikliais tolimais metimais apsikeitė D. Waltonas ir T. Douglas – abiejų jų bandymams iki lanko pritrūko maždaug pusmetrio.
Tritaškį smeigė M. Grigonis, bet M. Brownas pataikė du iš eilės ir atstatė pusiausvyrą – 8:8.
Nors pirmi taškus pelnė šeimininkai, žalgiriečiai atsakė E. Ulanovo ir B. Davieso atakomis – 2:5.
„Daruššafakos“ starto penketas: Toney Douglas, Markelis Brownas, Žanis Peineris, Jeremy Evansas ir Michaelas Erickas.„Žalgirio“ starto penketas: Derrickas Waltonas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas.

Įdomu, kad šį sekmadienį žalgiriečių dar laukia dvikova ir vietiniame fronte – „Žalgiris“ savo aikštėje egzaminuos Utenos „Juventus“.