Po pirmosios stovyklos Anykščiuose, „Talentų kartos“ pagrindu sudarytos merginų ir vaikinų rinktinės dalyvavo tarptautiniame V.Ryženkovo vardo turnyre ir iškovojo pirmąsias vietas.

„Tai buvo pirmasis pasiruošimo etapas U16 Europos čempionatui. Patikrinome daug naujų vaikinų, kurie pretenduos į penkioliktuką. Kaip pavyzdį galiu paminėti Kauno krepšinio mokyklos „Perkūnas“ krepšininką Tautvydą Baltrušaitį, kuris tapo šio turnyro rezultatyviausiu ir naudingiausiu žaidėju. Jis padarė labai didelį progresą. Į simbolinį penketuką pateko ir Mintautas Mockus. Taip pat į kitą etapą kviesime Mantvydą Kalinauską iš Marijampolės, kuris niekur nefigūravo, bet mes jį stebėjome.

Vaikinų turnyre nebuvo tokio dominavimo kaip ankščiau, turėjome atkaklias rungtynes su Lenkija ir Baltarusija, kur laimėjome tik keliais taškais. Bet tai yra pliusas, nes pirmaujant daug taškų, žaidėjai atsipalaiduoja, o atkakliose rungtynėse, stresinėse situacijose ,pamatai charakterius, sprendimų priėmimus, mes tuo labai džiaugiamės.

Merginų rinktinė pagaliau laimėjo turnyrą, labai vertiname pergalę prieš Baltarusiją. Turėjome naujų mergaičių, kurios daro labai didelę pažangą. O Audronė Zdanevičiūtė ir Justė Veronika Jocytė pateko į simbolinį penketuką“, – sakė Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Antrojoje projekto stovykloje dėmesys bus skiriamas žaidimui du prieš du, kamuolio valdymo technikos ir greito puolimo tobulinimui. Penktadienio treniruotę merginoms ves Aurimas Jasilionis, o su vaikinais dirbs buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas. Šie treneriai su jaunimu patirtimi dalinsis ir šeštadienio rytinių treniruočių metu.

Prie projekto trenerių kolektyvo taip pat prisijungs Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinės treneris Gintaras Kadžiulis ir individualaus rengimo treneris Darius Sirtautas. Krepšininkams savo žinias taip pat perduos treneriai – Donatas Mikulevičius ir Karolis Abramavičius bei LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila ir LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Penktadienio ir šeštadienio vakarais dalyvių tradiciškai lauks viktorina, šį karta jų temos – „Žymūs Lietuvos žmonės“ ir „Kalėdos“. Projekto dalyviai vėl sulauks dovanų iš prekybos centro „LIDL“ – jaunieji krepšininkai galėjs pasistiprinti „Čempionų užkandžiais“.

Pilną, antrosios stovyklos programą rasite čia. Treniruotės yra atviros visai krepšinio bendruomenei.

Projekto metu bus surengtos penkios stovyklos įvairiuose Lietuvos miestuose, merginų rinktinė dalyvaus EYBL čempionate, o vaikinų komanda varžysis specialiame Kalėdiniame turnyre Lietuvoje. Tradiciškai projektą vainikuos tarptautinis Ramūno Šiškausko vardo turnyras, kuris birželio 19-21 dienomis vyks Kaune.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.