Beveik įpusėjus pirmajam kėliniui po dviejų Roko Stipčevičiaus tritaškių ir DJ Seeley dvitaškio vilniečiai spurtavo ir dvigubai lenkė varžovus – 16:8.

Taikliomis tolimomis bombomis varžovus terorizavę D. Adomaičio auklėtiniai po dar vieno truktelėjimo į priekį pirmavo 25:11.

Legendinio NBA trenerio Larry Browno vadovaujami aikštės šeimininkai antrame kėlinyje sumažino skirtumą iki 3 taškų – 35:32, tačiau įpusėjus dvikovai svečiai vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 47:36.

Trečiąjį D. Adomaičio auklėtiniai ir toliau užtikrintai pirmavo išnaudodamas po krepšiu įspūdingai kovojusį ir kamuolius rinkusį Martyną Echodą.

Paskutinį ketvirtį R. Stipčevičius pradėjo perimtu kamuoliu, o E. Bendžius krovė kamuolį iš viršaus. „Ryto“ pranašumas išaugo iki 57:73.

Lietuvos komandos budrumą užmigdę „Fiat“ krepšininkai pradėjo įspūdingą spurtą 10:0 ir po tritaškių liūties priartėjo prie vilniečių 79:77.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje „Ryto“ komanda dar labiau komplikavo savo situaciją, leisdama varžovams išlyginti rezultatą. Per 4 sek. E. Bendžiaus bandymai tapti rungtynių didvyriu buvo nevykę ir komandos žaidė pratęsimą.

Papildomas 5 minutes sėkmingiau sužaidę D. Adomaičio auklėtiniai iškovojo taip reikalingą pergalę.

Paskutinius du baudos metimus taikliai realizavęs ir varžovų viltis palaidojęs R. Stipčevičius sužaidė karjeros rungtynes. Kroatas iš viso per 32 minutes pelnė 31 tašką (3/5 dvitaškiai, 6/10 tritaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 41 naudingumo balą.

„Fiat“ fantastiškai taikliai metė tritaškius – 17/28 (60,7 proc.), Vilniaus komanda – kone per perpus prasčiau 12/33 (36,4 proc.). Tačiau „Ryto“ komanda laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37:28.

„Fiat“: Dallas Moore'as 26, Daringtonas Hobsonas 18, Carlosas Delfino 14 (6 atk.k.), Tony Carras 13, Jamilas Wilsonas 10.

Rytas“: Rokas Stipčevičius 31 (3/5 dvitaškiai, 6/10 tritaškiai, 7/7 baudos, 41 naud.b.), Martynas Echodas 14 (11 at.k.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Dominique'as Suttonas 11 (7 atk.k.), Arnas Butkevičius 10, DJ Seeley 9 (7 atk.k., 5 rez.p.), Eimantas Bendžius 8, Deividas Sirvydis 6, Marekas Blačevičius 0.

Pirmąją „Ryto“ ir „Fiat“ akistatą šį sezoną Vilniuje laimėjo D. Adomaičio auklėtiniai – 86:79.

Kelialapį į „Top 16“ varžybas praktiškai užsitikrinęs Vilniaus „Rytas“ paskutines D grupės rungtynes žais gruodžio 19 dieną namie su Baro „Mornar“ komanda.

„Rytas“ artimiausią persekiotoją Baro „Mornar“ klubą po antradienio rungtynių lenkia dviem pergalėmis, tačiau juodkalniečių ekipa savo rungtynes šiame ture žais trečiadienį su Frankfurto „Skyliners“. „Mornar“ teoriškai vis dar gali aplenkti vilniečius, jei iškovos pergalę trečiadienį ir įveiks „Ryto“ ekipą Vilniuje po savaitės ne mažesne nei 24 taškų persvara.