Pirmajame dvikovos kėlinyje netikėtai savo jaunystę prisiminė „Olympiakos“ veteranas Georgios Printezis. 33 metų puolėjas per pirmąsias 6 minutes pataikė visus mestus 4 tritaškius ir surinko iš viso 14 taškų.

Aikštės šeimininkai toliašaudei svečių artilerijai priešpastatė galingą žaidimą baudos aikštelėje, kur taškus iš po krepšio rinkę Antanas Kavaliauskas ir Brandonas Daviesas trumpam leido „Žalgiriui“ išsiveržti į priekį 14:13.

Tačiau Davido Blatto auklėtiniai ir toliau stebuklingai pataikė iš toli – Kostas Papanikolaou, Janis Timma, Vassilis Spanoulis ir Zachas Leday išaugino „Olympiakos“ pranašumą iki 12 taškų (19:32).

Sukandę dantis Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pradėjo agresyviau gintis ir, gavę teigiamą energijos užtaisą iš Aarono White'o ir Mariaus Grigonio, sugebėjo sumažinti skirtumą iki 2 taškų (40:42).

Vis dėlto „raudonieji“ iniciatyvos nepaleido ir smeigę du taiklius tritaškius didžiąją pertrauką pradėjo pirmaudami 40:48.

Trečiąjį kėlinį visiškai kitokią gynybą pritaikę žalgiriečiai daugiau kaip 4 minutes tuščiomis paliko varžovus, o patys spurtavo 8:0 ir išlygino rezultatą 48:48.

Toliau beveik visą kėlinį Lietuvos čempionai lipo svečiams ant kulnų, Š. Jasikevičius spėjo užsidirbti techninę pražangą, o Nate'as Woltersas paskutinę ketvirčio sekundę po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai – 60:59.

Įsibėgėjusi „žalioji mašina“ ir toliau dominavo – po E. Ulanovo ir A. Milaknio tritaškių skirtumas išaugo iki 9 taškų (68:59). Iniciatyvą išsaugoję žalgiriečiai triumfavo nutraukdami trijų iš eilės „Olympiakos“ pergalių seriją.

Kitą savaitę, gruodžio 14 dieną, Kauno „Žalgiris“ 12 turo Eurolygos rungtynes žais išvykoje su Miuncheno „Bayern“ komanda.

„Žalgiris“ su „Olympiakos“ grūmėsi praėjusio sezono ketvirtfinalyje. Tuomet seriją 3:1 laimėjo kauniečiai, patekę į finalo ketverto turnyrą.

Lietuvos čempionai Kaune svečiams iš Pirėjaus nepralaimi jau 4 pastarąsias rungtynes iš eilės. Paskutinį kartą „Olympiakos“ pergalę Laikinojoje sostinėje šventė 2016-2017 metų sezone gruodžio 15 dieną – 88:75.

Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (5/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), Nate'as Woltersas 14 (7 atk.k., 6 rez.p.), Aaronas White'as 13, Antantas Kavaliauskas ir Brandonas Daviesas po 12, Artūras Milaknis 6, Edgaras Ulanovas 5, Laurynas Birutis 2, Leo Westermannas, Thomas Walkupas ir Derrickas Waltonas po 0.

Olympiakos“: Georgios Prontezis 18 (3/9 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai), Zachas Leday 15, Nigelis Williams-Gossas, Janis Timma ir Vassilis Spanoulis (8 rez.p., 5 kl.) – po 9, Kostas Papanikolaou 6 (6 atk.k.), Janis Strelniekas 5, Nikola Milutinovas 4.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Olympiakos“

24/41 (58,5 proc.)Dvitaškiai13/32 (40,6 proc.)
7/19 (36,8 proc.)Tritaškiai13/26 (50 proc.)
14/19 (73,7 proc.)Baudos10/11 (90,9 proc.)

Lietuvos čempionai laimi 83:75.
G. Printezis dar pataiko dvitaškį, tačiau pergalę švenčia "Žalgiris"
"Olympiakos" praranda kamuolį. J. Strelniekui skiriama nesportinė pražanga. N. Woltersas pataiko vieną iš dviejų baudos metimų - 83:73.
A. White'as pelno du taškus su pražanga. Nesėkmingai nukritęs amerikietis kenčia skausmą, bet stojasi - 82:73.
N. Williams-Gossas pelno 4 taškus iš eilės ir mažina skirtumą - 80:73. Žaisti lieka 45 sek. Minutės pertraukėlė.
M. Grigonis visiškai laisvas meta tritaškį ir pataiko - 80:69.
J. Timma pataiko tritaškį, į tai reaguoja Šaras - minutės pertaukėlė. "Žalgiris" priekyje 77:69.
B. Daviesas išprovokuoja pražangą ir stoja prie baudų metimo linijos. Vidurio puolėjas pataiko tik kartą - 77:66. Žaisti lieka 1 min. 37 sek. Minutės pertraukėlė.
M. Grigonis po B. Davieso perdavimo pataiko tritaškį - 76:66. "Žalgiris" pirmą kartą turi dviženklį pranašumą.
A. White'as prasižengia, Z. Leday nuo baudų metimo linijos taiklus abukart - 73:66.
V. Spanoulis vėl praranda kamuolį, Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės.
N. Williams-Gossas pataiko tritaškį, tačiau tuo pačiu atsako N. Woltersas - 73:64.
N. Woltersas sėkmingai įveikia gynybą ir pelno dvitaškį - 70:61. Lieka žaisti 5 minutes. Minutės pertraukėlė.
Z. Leday nutraukia nesėkmingą svečių atkarpą, žalgiriečių puolimas stringa.
A. Milaknis smeigia taiklų tritaškį ir "Žalgiris" turi rekordinę persvarą - 68:59.
E. Ulanovas pataiko tritaškį - 65:59. E. Ulanovas blokuoja varžovo metimą, o kitoje aikštės pusėje išprovokuoja pražangą.
N. Woltersas pataiko per N. Milutinovą.
Po trijų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 60:59.
N. Woltersas perima kamuolį iš J. Strelnieko ir pelno du taškus, suteikdamas pranašumą aikštės šeimininkams.
Po "Žalgirio" krepšiu chaosas, J. Timma vos nesusiima su B. Daviesu.
A. White'as fantastiškai krauna kamuolį iš viršaus, prieš tai perėmęs iš varžovų - 58:59.https://twitter.com/EuroLeague/status/1070762622830690307
V. Spanoulis pataiko du iš trijų baudos metimus. "Žalgirio" arenoje netyla nepatenkintų sirgalių triukšmas.
Š. Jasikevičius užsidirba techninę pražangą. A. White'ui teisėjai švilpia pražangą, nors pastarasis beveik nekabino V. Spanoulio.
V. Spanoulis įsibėgėja ir pataiko iš po krepšio, tuo pačiu atsako N. Woltersas - 56:57.
Komandos apsikeičia klaidomis. A. White'as išprovokuoja pražangą ir stoja prie baudų metimo linijos. Skrajojantis amerikietis mažina skirtumą iki minimumo - 54:55.
Z. Leday iš po krepšio neprameta - 52:55.
A. Kavaliauskas stoja prie baudų metimo linijos. Po taiklių metimų - 52:53.
"Olympiakos" žaidėjai išmušti iš vėžių ir dažnai atakas baigia netaikliais metimais arba klaidomis. J. Timma žadina savo komandos draugus taikliu tritaškiu - 50:53.
M. Grigonis greitoje atakoje lygina rezultatą - 50:50.
Po 4 minučių svečių taškų badą nuo baudų metimo linijos nutraukia Z. Leday - 48:50.
Dviem taikliais baudų metimais A. Kavaliauskas lygina rezutlatą - 48:48.
A. Kavaliauskas sumaniai žaidžia nugara į krepšį ir išprovokuoja pražangą.
A. Milaknis puikiai atsidengia ir pataiko tritaškį - 46:48. Trečią kėlinį "Žalgiris" spurtuoja 6:0. Minutės pertraukėlė.
B. Daviesas pataiko dvitaškį, o svečiai stringa žalgiriečių gynyboje.
B. Daviesas pataiko vieną baudos metimą. "Olympiakos" krepšininkai klysta puldami.
A. Kavaliauskas dukart "gesina" G. Printezio metimus, vėliau apsigina nuo N. Milutinovo atakos.
"Žalgirio" komandoje rezultatyviausias kol kas M. Grigonis - 11 taškų, A. Kavaliauskas ir B. Daviesas pridėjo po 8. "Olympiakos" lyderis - G. Printezis su 16 taškų.
K. Papanikolaou pataiko tritaškį - 40:45.
E. Ulanovas mažina dvitaškiu skirtumą - 40:42. D. Blattas prašo minutės pertraukėlės.
M. Grigonis, gavęs velnių nuo Šaro per minutės pertraukėlę, smeigia tritaškį - 38:42.
M. Grigonis vienas veržiasi krepšio link ir pelno dvitaškį, tuo pačiu kitoje aikštės pusėje N. Milutinovas krauna į kepšį iš viršaus - 35:42.
J. Strelniekas pataiko abu baudos metimus - 33:40.
A. Kavaliauskas nepastebi laisvo A. White'o, tačiau žaidžia nugara ir pelno dvitaškį - 33:38.
M. Grigonis iš vidutinio nuotolio taiklus - 31:38.
G. Printezis pataiko paskutinę atakai skirtą sekundę - 29:38. Minutės pertraukėlė.
A. White'as tampa vienu iš lyderių šiuo metu aikštėje. Po jo taiklių baudos metimų - 29:36.
N. Woltersas iš po krepšio taiklus - 27:36.
V. Spanoulis pataiko abu baudos metimus - 25:36.
Žalgiriečiai praranda kamuolį, V. Spanoulį Th. Walkupas stabdo neleistinai, teisėjai švilpia nesportinę pražangą.
Komandos apsikeičia taikliomis atakomis.
B. Daviesas pataiko abu baudų metimus, A. White'as krauna kamuolį iš viršaus ir skirtumas mažėja - 23:32.
"Žalgiris" ima agresyviau gintis, tačiau Z. Leday pataiko tritaškį - 19:32.
"Žalgirio" ataka užsitęsė, L. Birutis nepagauna kamuolio - dar viena aikštės šeimininkų klaida.
Po pirmo ketvirčio "Žalgiris" atsilieka 19:29.
A. White'as pataiko vieną baudos metimą. "Olympiakos" kėlinį baigia netaikliu metimu.
L. Birutis nutraukia netaiklių žalgiriečių metimų seriją, tačiau V. Spanoulis kitoje aikštės pusėje pataiko dar vieną tritaškį - 18:29.
Z. Leday pergudrauja L. Birutį - 16:26.
Žalgiriečių puolimas stringa svečių gynyboje. J. Timma pataiko dar vieną tritaškį - 16:24. Šaras prašo minutės pertraukėlės. "Olympiakos" pataikė visus mestus 6 tritaškius.
K. Papanikolaou smeigia tritaškį - 16:21.
Į B. Davieso dvitaškį tuo pačiu atsako ir N. Milutinovas. Minutės pertraukėlė - 16:18.
B. Daviesas ir A. Kavaliauskas pelno 4 taškus iš eilės ir "Žalgiris" pirmauja 14:13.
B. Daviesas suklaidina N. Milutinovą ir mažina skirtumą, tačiau G. Printezis siautėja kitoje aikštės pusėje - 10:13.
G. Printezis pataiko trečią iš eilės tritaškį. A. Kavaliauskas nesusitvarko su varžovų snaiperiu. M. Grigonis iš po krepšio taiklus - 8:11.
G. Printezis dar vieną tritaškį "įsūdo", bet A. Kavaliauskas nesulaikomas prie varžovų krepšio - 6:8.
Abi komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis. G. Printezis smeigia tritaškį - 2:5.
Rungtynės prasideda.
Pirėjo "Olympiakos" starto penketas: N. Williams-Gossas, N. Milutinovas, J. Strelniekas, G. Printezis, K. Papanikolaou.
"Žalgirio" starto penketas: B. Daviesas, N. Woltersas, M. Grigonis, A. Kavaliauskas, E. Ulanovas.
Kauno "Žalgirio" arenoje skamba sirgalių atliekamas Lietuvos himnas.
Dėl traumos šįvakar vis dėlto į aikštę neišbėgs Axelis Toupane'as. Praėjusį sezoną žalgiriečių aprangą vilkėjęs prancūzas prieš šio vakaro dvikovą Kaune nedaro apšilimo ir įsitaiso ant atsarginių suolo.