16-metis panevėžietis Mantas Rubštavičius ketvirtadienį ryte mokykloje galės vaikščioti aukštai iškėlęs galvą: krepšininkas netikėtai sulaukė savo šanso „Betsafe-LKL“ čempionate, o jo debiutinėse rungtynėse „Lietkabelis“ nepaliko vilčių sostinės „Rytui“.

Panevėžio komandos strategas Nenadas Čanakas likus porai minučių netikėtai nuo suolo kėlė jauniausią ekipos narį, nes solidi „Lietkabelio“ persvara jau nebekėlė jokių abejonių.

Svečiai iš Panevėžio savo sąlygas diktavo ir rungtynių pabaigoje, ir jų pirmose minutėse.

Po pirmojo kėlinio puikiai mačą pradėję svečiai pirmavo 24:12. Prie to ypač prisidėjo Vaidas Kariniauskas, pataikęs net 3 tritaškius iš 4-ių.

Antrame kėlinyje vaizdas ant parketo nesikeitė: po Pauliaus Valinsko prasiveržimo pakiliai rungtyniavęs „Lietkabelis“ atitrūko net 35:14, o vienu metu „Ryto“ sirgaliai negalėjo patikėti švieslentėje degančiais skaičiais, fiksavusiais 24-ių taškų deficitą (19:43).

Mindaugo Girdžiūno tritaškis užbaigė pirmą mačo dalį, suteikęs šeimininkų aistruoliams vilties, kad po ilgosios pertraukos „Rytui“ pavyks sustabdyti solidžiai pirmavusį „Lietkabelį“ – 49:32.

Bet trečio ketvirčio pirmos kelios minutės jokio džiaugsmo „Ryto“ sirgaliams neteikė: jų palaikomą ekipą nuo „Lietkabelio“ skyrė milžiniška praraja – 36:60.

Tačiau 4-ių minučių atkarpą svečiai pralaimėjo net 2:17 ir po Arno Butkevičiaus tritaškio ekipas skyrė tik 9 taškai – 53:62. Kėlinį 26:20 laimėję šeimininkai prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 69:58.

Tačiau „Lietkabelis“ greit nužudė intrigą laimėdamas atkarpą 11:3 (61:80).

Per likusias 7-ias paskutinio kėlinio minutes „Rytas“ intrigos nebeatkūrė, nors išvengė sutriuškinimo. Tai menkai guodė anksčiau laiko iš vietų kilusius žiūrovus, dalis jų švilpimais palydėjo savo komandą į rūbinę, kuri nusileido 83:94. Šiame sezone tai buvo pirmoji „Ryto“ ir „Lietkabelio“ akistata LKL čempionate.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24, Arnas Butkevičius 18, D.J. Seeley 16, Eimantas Bendžius 11, Dominique Suttonas 5, Marekas Blaževič 4, Martynas Echodas 3, Deividas Sirvydis 2 taškai, Rokas Stipčevičius (per 21 min.), Evaldas Kairys (per 7 min.) ir Aistis Pilauskas (per 2 min.) taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 17, Vaidas Kariniauskas ir Paulius Valinskas po 14, Stefanas Sinovecas 10, Žiga Dimecas 9, Saulius Kulvietis ir Mindaugas Kupšas 8, Simas Jasaitis 5, Mantas Rubštavičius (per 2 min.) ir Jamaras Wilsonas taškų nepelnė.

Statistika („Rytas“ – „Lietkabelis“)

Dvitaškiai: 18/30 (60 proc.) – 25/46 (54 proc.)

Tritaškiai: 12/28 (43 proc.) – 10/24 (42 proc.)

Baudų metimai: 11/15 (73 proc.) – 14/18 (78 proc.)

10.ŠIAULIAI211

Šiuo metu LKL rikiuotėje „Rytas“ užima trečią vietą (9 pergalės, 3 nesėkmės), „Lietkabelis“ – laipteliu žemiau, ketvirtas (8/4).

Trečiadienio vakarą Jonas Vainauskas pirmą kartą lipo ant „Siemens“ arenos parketo būdamas krepšinio komandos vadovas nuo to karto, kai prieš 8 metus paliko tuometį Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Tik šį kartą J. Vainauskas jau Vilniaus klubo varžovas. Neseniai Panevėžio „Lietkabelio“ sporto direktoriumi tapęs ir komandos sudėtį radikaliai pakeitęs J. Vainauskas prieš savo buvusią komandą siekė įrodyti, kad visos permainos buvo naudingos. Šiame mūšyje jam tai puikiai pavyko.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (308)