Nuo pirmųjų minučių atkakliai prasidėjusiose rungtynėse lietuviai kovėsi taškas į tašką. Atsiplėšti nuo aikštės šeimininkų D. Adomaičio auklėtiniams padėjo taiklių tritaškių serija pirmo kėlinio pabaigoje. Po taiklių Manto Kalniečio, Mindaugo Girdžiūno ir Roko Giedraičio tolimų bombų pavyko susikrauti persvarą 24:19.

Antrą ketvirtį Meo Sachetti auklėtiniai pradėjo itin užsivedę. Po R. Giedraičio tritaškio Lietuvos rinktinė pirmavo 31:26, tačiau aikštės šeimininkai spurtavo 10:0 ir perėmė iniciatyvą. Įpusėjus dvikovai italams pavyko padidinti skirtumą iki 7 taškų – 42:35.

Visiškai kitokį veidą Lietuvos rinktinė ėmė demonstruoti po didžiosios pertraukos. Sustiprinę gynybą ir pagerinę kovą dėl atšokusių kamuolių D. Adomaičio auklėtiniai kamuolį puolime patikėjo Jonui Mačiuliui. Veteranas nepavedė – jo vedama komanda išlygino kovą. Likus žaisti 10 minučių rezultatas buvo 53:53.

Paskutinis ketvirtis virto košmaru lietuviams – jie daugiau nei 5 minutes negalėjo pelnyti nė taško. Lietuvos rinktinės veteranai sugebėjo sugrąžinti intrigą (60:58), tačiau dvikovos pabaiga priklausė aikštės šeimininkams.

Lietuva: Mantas Kalnietis 15 (3/4 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 6 rez.p., 4 kl., 18 naud.b.), Jonas Mačiulis 10 (10 atk.k.), Renaldas Seibutis 9, Martynas Echodas ir Rokas Giedraitis po 6, Eimantas Bendžius 5, Edgaras Želionis 4, Martinas Gebenas ir Mindaugas Girdžiūnas po 3, Adas Juškevičius ir Arnas Butkevičius po 2, Gytis Masiulis nežaidė.

Italija: Awudu Abassas 13 (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 1/3, baudos 2/2), Achille Polonara 11 (7 atk.k.), Pietro Aradori 8 (7 atk.k.), Luca Vitali 7 (8 rez.p.), Alessandro Gentile ir Paulas Biligha po 6.

Lietuvos rinktinė pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36:40 ir klydo dvigubai dažniau nei varžovai (15:6).

Lietuviai kartu su vokiečiais, graikais ir čekais jau yra ramūs dėl vietos kitų metų pasaulio čempionate. Italai vis dar stovi eilėje prie kelialapių į turnyrą Kinijoje. Paskutinį kartą planetos pirmenybėse Azzurri dalyvavo 2006 metais.

Sekmadienį, gruodžio 2-ąją, Lietuvos rinktinė Vilniaus „Siemens“ arenoje priims Kroatijos krepšininkus. Vėliau, jau 2019 metų vasario „lange“, D. Adomaičio auklėtinių dar lauks namų rungtynės su italais ir išvykos mačas su olandais.

Neįtikėtina, bet „antrarūše“ vadinta, porą nereikšmingų kontrolinių mačų pralaimėjusi ir karštų kritikos kamuolių neišvengusi D. Adomaičio rinktinė pagal pergalių seriją iki išvykos ketvirtadienį į Italiją buvo viena geriausių per visą Lietuvos krepšinio istoriją. Ją lenkė tik dvi komandos: Vlado Garasto diriguota legendinė 1992-tųjų Barselonos olimpinė rinktinė, neklupusi 14 susitikimų iš eilės (11 atrankoje ir 3 olimpiadoje), ir čempioniškoji Antano Sireikos kariauna, 2001-2004 m. laimėjusi net 18 dvikovų iš eilės (6 atrankoje, 6 Europos čempionate Švedijoje ir 6 Atėnų olimpinėse žaidynėse).

Kitos ketvirtadienio rungtynės:

J grupė

Kroatija (4-5) – Vengrija (4-5) 74:69 (22:15, 22:23, 18:12, 12:19).

Kroatija: Miro Bilanas 22 (14 atk.k.), Domagojus Bosnjakas 17, Tomislavas Zubčičius 10.

Vengrija: Zoltanas Perlas 20, Davidas Vojvoda 14, Rosco Allenas 9.

Nyderlandai (3-6) – Lenkija (5-4) 78:105 (18:27, 19:26, 24:26, 17:26).

Nyderlandai: Charlonas Kloofas 21 (8 rez.p.), Shane'as Hamminkas ir Thomas Van der Marsas po 10.

Lenkija: Aaronas Celas 20, Maciejus Lampe 17, A.J. Slaughteris 14, Adas Waczynskis 13, Mateuszas Ponitka 10.

J grupės turnyro lentelė

(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/praleistų taškų santykis, taškai)

I grupė

Turkija (7-2) – Ispanija (7-2) 71:67 (15:15, 21:19, 20:14, 15:19)

Turkija: Semihas Erdenas 16 (14 atk.k.), Dogusas Balbay ir Jamesas Metecanas Birsenas po 12, Bugrahanas Tunčeras 11 (8 rez.p.), Tolga Gecimas 10.

Ispanija: Dario Brizuela 18, Franas Vasquezas 10, Quino Colomas 9, Javieras Beiranas 8.

Ukraina (5-4) – Slovėnija (2-7) 82:54 (22:18, 13:7, 23:9, 24:20)

Ukraina: Oleksandras Kobetsas 13, Bogdanas Blizniukas, Issufas Sanonas ir Viačeslavas Bobrovas po 11, Viačeslavas Kravtsovas ir Oleksandras Lypovas (8 rez.p.) po 10.

Slovėnija: Gregoras Hrovatas 13, Blažas Mešičekas 12, Matičius Rebčas 9.

Latvija (5-4) – Juodkalnija (5-4) 75:84 (20:24, 21:21, 20:16, 14:23)

Latvija: Martinas Meieris 27 (12/14 dvitaškiai, 3/4 baudos) Kasparas Berzinis 13, Rihardas Lomazas 10.

Juodkalnija: Bojanas Dubljevičius 22, Derekas Needhamas 19, Blagota Sekuličius 15 (9 atk.k.), Nemanja Djurišičius 12 (9 atk.k.).

ATRANKA Į PASAULIO ČEMPIONATĄ: ITALIJA - LIETUVA
Per likusias sekundes niekas nepasikeitė. Lietuvos rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą, o italai iškovojo itin svarbią pergalę atrankoje.
A. Abassas pataiko baudos metimus - 70:65. Minutės pertraukėlė.
M. Kalnietis pataiko tritaškį - 68:65. Lietuviai prasižengia. Žaisti lieka 4 sek.
Lietuvių ataka nesėkminga, varžovus D. Adomaičio auklėtiniai stabdo prasižengdami. Italai pataiko vieną baudos metimą. M. Echodas krauna kamuolį iš viršaus - 67:52. Minutės pertraukėlė. Žaisti lieka 16 sek.
Italijos rinktinės sūnus B. Sachetti pataiko tritaškį ir likus žaisti 32 sek. aikštės šeimininkai pirmauja 66:60.
Lietuvos rinktinė vargais negalais atkovoja kamuolį, R. Seibutis šveičia tritaškį pro šalį. Žaisti lieka mažiau nei minutę.
J. Mačiulis "vagia" kamuolį iš varžovų, tačiau bėgdamas pameta jį.
M. Echodas pataiko abu baudos metimus šį kartą - 63:60.
A. Polonara pataiko tritaškį - 63:58.
Greitoje atakoje M. Kalnietis pelno dvitaškį - 60:58.
M. Echodas prameta abu baudos metimus.
R. Seibutis pataiko tritaškį ir nutraukia taškų badą - 60:56.
Lietuviai tęsia netaiklių metimų seriją, per daugiau nei 5 min. D. Adomaičio auklėtiniai nepelnė nė taško.
J. Mačiulis grįžta į aikštę, tačiau nepataiko tritaškio. Teisėjams repliką metęs J. Mačiulis gauna techninę pražangą. P. Aradori pataiko baudos metimą - 60:53.
A. Gentile įsūdo dvitaškį. Beveik 4 minučių atkarpą italai laimi 6:0. Minutės pertraukėlė (59:53).
Lietuvos rinktinės atakos stringa, laimei taisykles pažeidžia ir aikštės šeimininkai.
Tritaškius pro šalį šaudo A. Juškevičius ir E. Bendžius.
Trečią kėlinį prigesintas A. Abassas pelno dvitaškį, skirtumą didina P. Biligha - 57:53.
Po trijų kėlinių - 53:53.
A. Filloy lygina rezultatą, R. Giedraičio paskutinis tolimas metimas netaiklus.
Padrikas Italijos nacionalinės ekipos puolimas neduoda vaisių, patikima lietuvių gynyba suteikia mūsų šalies atstovams daugiau laisvės puolime.
J. Mačiulis ir toliau griauna varžovų gynybą - 51:53.
Komandos apsikeičia taikliais metimais - 51:51.
M. Gebenas pataiko baudos metimą ir lygina rezultatą 49:49. Minutės pertraukėlė.
M. Gebenas krauna kamuolį iš viršaus su pražanga.
Po R. Seibučio M. Kalnietis smeigia tritaškį - 47:46.
R. Seibutis varžovų klaidą verčia dviem lengvais taškais - 47:43.
Į J. Mačiulio spurtą L. Vitali atsako taikliu tritaškiu - 47:41.
Po dar vieno J. Mačiulio dvitaškio - 44:41.
J. Mačiulis po italų krepšiu kaunasi kaip liūtas - atkovojęs kamuolį puolėjas dar prideda dvitaškį.
J. Mačiulis po pertraukos rungtynes pradeda taikliu dvitaškiu, italai atsako sėkmingu deriniu du prieš du - 44:37.
„PalaLeonessa“ arenoje kabo keli transparantai, skirti Brešos „Germani“ klubo žaidėjui Marco Ceronui, kuriam praėjusį savaitgalį Italijos pirmenybių rungtynėse po varžovo netyčinio smūgio alkūne įlūžo kaukolė.
Italijos rinktinėje A. Abassas pelnė 9 taškus, A. Polonara - 8. Lietuvos rinktinėje išsiskiria M. Kalnietis ir R. Giedraitis - atitinkamai 7 ir 6 taškai.https://twitter.com/FIBAWC/status/1068229951025897472
Didžiausia lietuvių bėda - atkovoti kamuoliai. Kovą dėl jų D. Adomaičio auklėtiniai pralaimi 15:22.
Po dviejų kėlinių Italija pirmauja 42:35.
R. Giedraitis nepataiko, P. Aradori didina skirtumą paskutinėmis sekundėmis.
Užsivedę italai po krepšiu grumiasi užtikrintai ir ima vieną kamuolį po kito. Po M. Kalniečio klaidos A. Abassas pelno taškus iš po krepšio - 40:35.
A. Polonara imasi iniciatyvos ir pataiko dvitaškį - 38:35.
R. Seibutis mažina skirtumą iki minimumo - 36:35.
E. Bendžius išprovokuoja pražangą. Po jo taiklių baudos metimų - 36:33. Italų spurtas 10:0 sustabdytas.
L. Vitali komandos draugus maitina vienas už kitą efektingesniais perdavimais, o publiką – emocingais rankų mostais. Kol kas jis kartu su A. Polonara ir po keitimo pasirodžiusiu A. Abassu – didžiausias rūpestis Lietuvos rinktinės gynybai.
Po netaiklaus R. Giedraičio tritaškio įsismagina A. Abassas - krauna kamuolį iš viršaus - 36:31. Minutės pertraukėlė.
Aikštės šeimininkai tęsia sėkmingą atkarpą - A. Abassas pataiko tritaškį - 34:31.
M. Girdžiūną keičia M. Kalnietis.
L. Vitali taiklus nuo trijų taškų linijos, dar dvitaškį prideda A. Abassas - 31:31.
Skirtumą tritaškiu didina R. Giedraitis - 26:31. Italijos rinktinės strategas Meo Sachetti prašo minutės pertraukėlės.
A. Juškevičius nutraukia netaiklių metimų seriją - 26:28.
Nuo trijų taškų linijos prameta R. Giedraitis, Italijos rinktinė žaidžia sėkmingai ir lygina rezultatą - 26:26.
P. Biligha pasižymi dvitaškiu, E. Želionis atsako tuo pačiu - 22:26.
A. Gentile išplėšia kamuolį iš R. Giedraičio rankų.
Po pirmo kėlinio Lietuvos rinktinė priekyje 20:24.
M. Girdžiūnas prasižengia, M. Vitali mažina skirtumą baudos metimu.
Tuo pačiu atsako G. Ricci, tačiau jau kitoje aikštės pusėje tritaškių seriją pratęsia R. Giedraitis - 19:24.
Į aikštę išėjęs M. Girdžiūnas vietoje M. Kalniečio iš karto smeigia taiklų tritaškį - 16:21.
M. Gebenas prasižengia - A. Polonara pataiko abu baudų metimus.
M. Kalnietis pataiko tolimą tritaškį, kitoje atakoje J. Mačiulis krauna kamuolį iš viršaus - 15:18.
Vos į aikštę išėjusi pasižymi italų žvaigždė A. Gentile - 15:13. Minutės pertraukėlė.
M. Kalnietis ir E. Želionis didina lietuvių pranašumą 9:13, tačiau vietos sirgalių triukšmingai palaikomi aikštės šeimininkai netrukus lygina rezultatą 13:13.
Italai į tai atsako dviem taikliais dvitaškiais, rezultatą lygina M. Echodas - 9:9.
Po R. Seibučio perdavimo tritaškį smeigia ir E. Bendžius.
M. Kalnietis ir Renaldas Seibutis pataiko savo metimus, tačiau A. Polonara smeigia tritaškį - 5:4.
Rungtynes po netaiklių metimų virtinės dvitaškiu iš vidutinio nuotolio pradeda Pietro Aradori.
Lietuvos starto penketas: Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Martynas Echodas, Eimantas Bendžius, Mantas Kalnietis.
Arenoje tvyro ne kovos, o veikiau šventinės nuotaikos. Italai tribūnose nedemonstruoja jokio priešiškumo svečiams ir šiltais plojimais sutiko pristatomą Lietuvos rinktinę, kurią išvedė ne vienerius metus Apeninų pusiasalyje praleidęs kapitonas Mantas Kalnietis.
„PalaLeonessa“ arena ketvirtadienį bus pilna – atėjus rungtynių dienai prekyboje buvo likę tik apie pusantro šimto bilietų. 5,2 tūkst. žiūrovų talpinančiose tribūnose – ir maždaug šimtas Lietuvos gerbėjų, kurių dauguma iš Vilniaus atskrido tuo pačiu lėktuvu kaip ir rinktinė.