Kitas rungtynes Kauno komanda žais lapkričio 29 dieną namuose su Milano „AX Armani“ ekipa, kuriai atstovauja Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.

Penktadienį rungtynių pradžioje žalgiriečiai sėkmingai išnaudojo ūgio pranašumą ir pirmame kėlinyje susikrovė nedidelę persvarą, po pirmųjų 10 minučių šeimininkai pirmavo 26:19.

Antrame ketvirtyje žaliai balti trumpam buvo nutolę 10-ies taškų persvara (29:19, 33:23). Prieš pertrauką netaiklių metimų seriją nutraukė Aleksejus Švedas, pataikęs tritaškį bei pridėjęs dvitaškį su taiklia bauda.

Prieš pat pertrauką tolimą metimą pataikė ir serbas Stefanas Markovičius, tad po dviejų kėlinių „Žalgirio“ pranašumas aptirpo iki 2 taškų – 39:37.

Žalgiriečiai dažnai klydo, o gynybą pagerinę Georgios Bartzoko auklėtiniai antroje mačo pusėje perėmė iniciatyvą ir atitrūko 6-iais taškais (58:52).

Sėkminga trečio kėlinio pabaiga leido šeimininkams sumažinti skirtumą iki minimumo – 57:58.

Lemiamo kėlinio pradžia nieko blogo žalgiriečiams nežadėjo. Šeimininkai galėjo išlyginti ar persverti rezultatą, bet du tritaškius pataikė Stefanas Markovičius ir Andrejus Zubkovas. Svečių pranašumas šoktelėjo iki rekordinės persvaros – 63:70.

Likus žaisti mažiau nei 2 min., po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ priartėjo iki 2 taškų (74:76), bet tuomet sudėtingą tolimą metimą pataikė ir „Chimki“ žvaigždė A. Švedas. Brandonas Daviesas baudų metimais vėl aptirpdė svečių persvarą iki 2 taškų (78:80).

Po baudų metimų maratono „Chimki“ pirmavo 84:81, o „Žalgirio“ atakai liko mažiau nei 6 sek. Po gražios atakos A. Milaknis turėjo progą laisvas atakuoti nuo trijų taškų zonos, bet metimas skriejo pro šalį.

Žalgiriečiai šiame mače suklydo net 21 kartą, tai naujas šio sezono Kauno ekipos klaidų antirekordas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 23 (baudos 15/18, 13 atk. kam.), Marius Grigonis 13 (1/4 dvit., 1/2 trit, 2 rez. perd., 2 atkov. kam.), Nate'as Woltersas ir Aaronas White'as (9 atk. kam.) po 12, Edgaras Ulanovas bei Antanas Kavaliauskas po 6, Derrickas Waltonas 5, Artūras Milaknis 3, Laurynsa Birutis 2, Leo Westermannas 1 taškas, Thomas Walkupas (per 10 min.) taškų nepelnė.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 25 (5/8 dvit., 3/10 trit., 6/7 baudos, 10 rez. perd.), Jordanas Mickey 20 (6/10 dvit., 0/1 trit., 8/12 baudos), Stefanas Markovičius 13 (1/2 dvit., 3/6 trit.), Anthony Gillas 8, Malcolmas Thomas 6, Tony Crockeris, Andrejus Zubkovas, Sergejus Monia ir Jegoras Valcevas po 3 taškus, Charlesas Jenkinsas (per 20 min.), Dee Bostas (per 15 min.) taškų nepelnė.

Statistika („Žalgiris“ – „Chimki“)

Dvitaškiai: 18/37 (48.6 proc.) – 16/29 (55.2 proc.)

Tritaškiai: 4/12 (33.3 proc.) – 10/30 (33.3 proc.)

Baudų metimai: 35/44 (79.5 proc.) – 22/30 (73.3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 21

Klaidos: 21 – 12

Perimti kamuoliai: 5 – 12

Blokai: 0 – 5

Pražangos: 25 – 35

Kaune žalgiriečiai pralaimėjo visus penkis žaistus mačus. „Žalgiris“ (3/6) turnyro lentelėje užima dešimtąją vietą, o „Chimki“ (3/6) – 11-ąją.

16.Daruššafaka18-124

Komandai negalėjo padėti Paulius Jankūnas: kapitonas iš rikiuotės iškrito porai savaičių.

Eurolyga, „Žalgiris" - „Chimki“
Likus 3 sek. Milaknis metė laisvas, tačiau pro šalį, jo metimą pataisė Daviesas, bet iškart baigėsi rungtynių laikas. „Žalgirio“ nesėkmė 83:84.
J. Mickey baudos, pirmą prameta, antrą pataiko. Minutės pertraukėlė (81:84).
Pražanga prieš N. Woltersą, šis pataikė 1 baudą (81:83). Lieka 5,7 sek.
Lieka 8,8 sek.
Baudas meta A. Gillas, 80:83.
A. White'as neklydo - 80:82, lieka 19 sek.
J. Mickey šįkart pataikė abi baudas, 78:82. Prie baudų metimo linijos - A. White'as, lieka 19 sek.
78:80.
Lieka 38,5 sek.
Dee Bostas nepataikė tritaškio, o S. Markovičius prasižengė prieš Daviesą.
76:80, lieka 1 min.
J. Mickey po pražangos pataikė 1 baudą (76:80).
76:79, lieka 1:17 min.
Švedo tritaškis iš 9 metrų
Milaknis ! 3 taškai - 74:76.
70:76, J. Mickey dėjimas. Lieka 2 min/.
Lieka 3:50 min., 65:70.
Prametė ir Milaknis, o vėliau A. White'o metimą blokavo J. Mickey.
Prametė Švedas.
White'o taškai 65:70 (lieka 5 min.).
A. Zubkovo tritaškis didina svečių pranašumą iki rekordinės persvaros – 63:70.
Kamuolį prarado Milaknis, Markovičiaus lengvi taškai (63:67).
Lieka 6:25 min.
Sėkminga „Žalgirio“ gynyba.
S. Markovičius – 3 taškai (3/4 trit.). A. Kavaliauskas atsako dvitaškiu (63:65).
N. Wolterso taškai – 61:62.
A. Zubkovas prasižengė prieš Daviesą.
Sužaistos 2 min.
59:62.
Puiki Grigonio gynyba, išprovokavo J. Mickey pražangą.
Ketvirtasis kėlinys
„Žalgiris“ apsigynė, N. Walterso nelengvas dvitaškis baigiantis trečiam kėliniui. Prieš lemiamą ketvirtį – 57:58.
Lieka 45 sek.
B. Daviesas 2 +1 (55:58).
S. Markovičiaus tritaškis, - 6 (52:58). Puolime klysta N. Woltersas.
Lieka 2 min. iki 4 kėl.
White'o pražanga prieš A. Gillą. Šis pataikė abi baudas (52:55).
Laimei, prametė Švedas, vėliau greitoje atakoje – N. Wolterso taškai (52:53).
A. Gillas pataikė vieną baudą (50:53). Vėliau Leo klaida puolime.
Grigonis išprovokavo dar vieną pražangą, po baudos metimų – 50:52.
Sužaistos 6 min.
Leo pataikė tik 1 baudą, T. Crockerį pataikė tritaškį. Vėliau – Grigonio taiklios baudos (48:52).
III kėl. sužaistos 4:13 min.
A. Gillas puikiu dėjimu užbaigia greitą ataką, Šaro minutės pertraukėlė (45:49).
A. Švedas - tritaškis iš 8 metrų (45:47). Jo sąskaitoje jau – 16 taškų.
E. Ulanovo dvitaškis – 45:42.
Sužaista 3 min.
M. Thomas buvo išlyginęs rezultatą (39:39), M. Grigonio taškai po A. Švedo nesportinės pražangos truktelėjo „Žalgirį“ (43:39), bet tas pats Marius prasižengė prieš iš toli atakavusį Švedą. Šis pataikė tris baudas – 43:42. https://twitter.com/EuroLeague/status/1066048320005726209?ref_src=twsrc%5Etfw
Trečiasis kėlinys
PERTRAUKA
Po dviejų kėlinių – 39:37.
S. Markovičius pataiko tritaškį (39:37). Paskutinį Leo Westermanno metimą blokuoja J. Mickey. https://twitter.com/EuroLeague/status/1066042707041284096?ref_src=twsrc%5Etfw
B. Daviesas su pražanga taiso Grigonio metimą, Brandonas prameta baudą – 39:34.
A. White'o pražanga, J. Mickey stoja prie baudų metimo linijos. Aukštaūgis pataikė 1 baudą (37:34).
Daviesas pataikė dvitaškį (37:33).
A. Švedo 2 taškai su pražanga (35:32). Dabar jau Šaras kviečia savo auklėtinius pasitarimui.
Liko 2 min.
Pirmasis A. Švedo tritaškis (35:30).
„Chimki“ minutės pertraukėlė.
Ekipos apsikeičia klaidomis gynyboje, vėliau puolime prasižengė Ulanovas.
Iki ilgosios pertraukos liko 3 min.
J. Mickey toliau renka taškus (35:27).
Wolterso metimą pataiso White'as (35:25).
Panašu, kad koją nikstelėjo A. Švedas.
B. Davieso klaida puolant. Jau 8-i prarasti kamuoliai.
33:25.
Serbas pataikė 2 baudas iš trijų.
Sužaista 5 min.
Iš toli atakavęs Stefanas Markovičius išprovokavo A. Milaknio pražangą. 3 baudų metimai.
M. Grigonio baudų metimai – vėl +10 (33:23).
T. Crockerio pražanga prieš Birutį .
J. Valcevas ir Tony Crockeris netaikliai iš toli.
Biručio taiklios baudos – 31:23.
Antrame ketvirtyje sužaista 3 min. „Chimki“ minutės pertraukėlė.
J. Valcevas - tritaškis (29:23).
Kamuolį prarado D. Waltonas, gynyboje sėkmingai J. Mickey stabdė Birutis.
J. Mickey pataiko 1 baudą. Pražanga L. Biručiui statant užtvarą.
Ekipos apsikeitė klaidomis puolime. Gynyboje antrą pražangą užsidirbo A. Kavaliauskas.
Antrą ketvirtį pradeda Mariaus Grigonio tritaškis – 29:19.
Stefano Markovičiaus pražanga prieš D. Waltoną, vėliau užsidirbo ir techninę pražangą – Derrickas pataikė abi baudas – 26:19.
Po minutės pertraukėlės – Kavaliauskas puikiai žaidžia nugara į krepšį. Sergejus Monia – tritaškis – 24:19.
Įsibėgėjo J. Mickey – 8-as jo taškas (4/6 dvit.) – 22:16.
Iki kėlinio pabaigos – 1:30 min.
Milaknis prametė, bet kamuolį atkovojo Daviesas. Jo baudos atstato 8 taškų pranašumą – 20:12.
Mickey Jordanas iš po krepšio – 18:12. „Žalgirio“ atakoje – Ulanovo žingsniai.
Mickey Jordan – 2 taškai iš po krepšio, tačiau Derrickas Waltonas atsakė tritaškiu – 18:10.
A. Gillo pražanga prieš Daviesą. Brandonas prametė abi baudas.
A. Švedo netaiklus tritaškis, gynyboje – dar viena svečių pražanga.
Davieso taiklios baudos – 15:8.
Sužaistos 5 min.
M. Thomaso pražanga prieš B. Daviesą. Baudos metimai – po pirmos TV minutės pertraukėlės.
A. Švedo atsakas - taiklus dvitaškis – 13:8.
E. Ulanovas išnaudoja ūgio persvarą prieš Dee Bostą, du taškai su pražanga. Edgaras prametė baudą, bet kamuolį atkovojęs White'as smeigė dar tritaškį – 13:6.
Paulius Jankūnas – su žalgiriečiais, bet be aprangos: kapitonas iš rikiuotės iškrito porai savaičių.
Sužaistos 4 min.
D. Brandono baudos metimai – 8:4.
Tritaškį prametė Dee Bostas, apskritai „Chimki“ prametė visus keturis tritaškius (0/4).
Bet pataikė M. Thomas – 6:4.
Pirmieji trys A. Švedo metimai skriejo pro šalį.
N. Woltersas didina pranašumą, o apsigynus darkart dėjimu nepavyko pasižymėti A. White'ui, 6:2.
E. Ulanovas provokuoja A. Švedo pražangą – tikslūs Edgaro metimai, 4:2 (sužaista 1:30 min.).
A. Gillas atšokęs nuo White'o pataiko nuo lentos – 2:2.
A. White'as dėjimu atidaro „Žalgirio“ taškų sąskaitą.
Ginčo kamuolį laimėjo svečiai. Tritaškį prametė A. Gillas.
RUNGTYNIŲ PRADŽIA
„Chimki“: Aleksejus Švedas, Dee Bostas, Charlesas Jenkinsas, Anthony Gillas, Malcolmas Thomas.
„Žalgirio“ startinis penketas: Aaronas White'as, Thomas Walkupas, Nate'as Woltersas, Edgaras Ulanovas, Brandonas Daviesas.
Arenoje skamba Lietuvos himnas.
Šį vakarą Eurolygoje – „lietuviškų“ klubų viešnagės varžovų arenose. „Panathinaikos“ su Luku Lekavičiumi svečiuosis Vitorijoje, Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas išvyko į Barseloną. https://twitter.com/EuroLeague/status/1065957070946619392?ref_src=twsrc%5Etfw
Lapkričio 23 dieną – Lietuvos kariuomenės įkūrimo 100-metis, tad artimai su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujantys žalgiriečiai draugystę įprasmins gražiu gestu. Į rungtynes atvykusius gerbėjus lauke pasitiko Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos mobilus punktas, kuriame visi norintieji galėjo išvysti įvairius vaizdo klipus iš karininkų gyvenimo. Pirmajame arenos aukšte prieš rungtynes, o trečiajame per ilgąją pertrauką, gerą nuotaiką užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo diksilendo grupė.
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmauja lygoje pagal išprovokuotas pražangas, o „Chimki“ šioje srityje yra vieni iš autsaiderių – 24,0 ir 17,2. Tiesa, Rusijos ekipa rečiau klysta – padaro tik po 10,6 klaidos. Tai antras geriausias rezultatas turnyre. „Žalgirio“ krepšininkai klysta po 13 kartų per mačą.
„Žalgiris“ gerokai lenkia varžovus pagal atkovotus kamuolius – atitinkamai 33,6 ir 29,6. Šioje statistikos kategorijoje Georgio Bartzoko auklėtiniai užima priešpaskutinę vietą. Kauniečiai pelno daugiau taškų nei oponentai – 83,4 ir 80,1.
Be to, jis atlieka po 7 rezultatyvius perdavimus (3 vieta lygoje). A. Švedas sukaupia po 25 naudingumo balus. Tai geriausias rodiklis tarp visų krepšininkų. „Chimki“ gynėjas pirmauja ir pagal išprovokuotas pražangas (vid. 6,4). Tiesa, jis dažniausiai klysta Eurolygoje (vid. 4,1). Pamaskvio klubui atstovauja buvęs „Žalgirio“ žaidėjas Dee Bostas. Jis įmeta 8,3 taško.
Žalgiriečiams tikriausiai reikės rimtai paplušėti gynyboje, kad pristabdytų priešininkų lyderį Aleksejų Švedą. Jis vidutiniškai pelno net po 25,3 taško ir yra akivaizdžiai rezultatyviausias turnyro žaidėjas. Šį sezoną rusas neblogai meta tritaškius (41,4 proc.).
„TOP Sport“ analitikas Giedrius Brazaitis šio vakaro akistatoje favoritą įvardina Kauno komandą. „Žalgirio“ pergalė (įskaitant ir pratęsimo galimybę) vertinama 67 proc. Net 86 proc. „TOP Sport“ klientai tiki pirma žaliai baltų pergale namuose.