Marcelo Nicola, Tomui Pačėsui ir Rimui Kurtinaičiui talkinęs 48-erių specialistas iš Ispanijos garsiai priminė apie save Vilniaus publikai, šiame sezone nebematančiai jo Dainiaus Adomaičio trenerių štabe.

24sek.lt paskelbė interviu su A. Blanco, kuriame šis tvirtino praėjusią vasarą buvęs atribotas nuo komandos ir nebegalėjęs atlikti savo pareigų, nes klubas nurodė jam dirbti iš namų Ispanijoje.

Toliau nuo akių A. Blanco esą buvo išsiųstas, kuomet nesutiko nutraukti iki šio sezono pabaigos galiosiančio kontrakto.

Nuo 2015 metų „Ryte“ darbavęsis ankstesnių ekipos strategų asistentas taip pat pareiškė išsiaiškinęs, kad klubas nemoka socialinio draudimo mokesčių, todėl jis esą likęs be socialinių garantijų ir žada kreiptis į teismą.

Dėl ispano skundų patikrinimus pradėjo valstybinės mokesčių ir darbo inspekcijos.

„Kai viską išsiaiškinsiu ir kai pasitvirtins tai, kas įtariama, be abejo, aš paduosiu klubą į teismą. Kad tik būtų sumokėti mano mokesčiai. Noriu tai užbaigti. Nekišiu nosies ten, kur tai nėra mano reikalas. Tik ginsiu savo teises. Kiekviename laiške jie sakė, kad yra taip ir taip. Gal aš viską prarasiu, nes jie teisūs... Bet tokia mano pozicija“, – 24sek.lt cituoja A. Blanco.

Nors viešai nurodė kitas priežastis, ketvirtadienį, kuomet publikuotas A. Blanco interviu, iš pareigų pasitraukė „Ryto“ generalinis direktorius Darius Gudelis. Tiesa, jis lieka ekipos dalininku.

Ketvirtadienio pavakarę „Rytas“ pateikė savo poziciją Krepšinis.lt apie A. Blanco mestus kaltinimus. Skelbiame klubo raštiškus paaiškinimus.

Klubo ir Alberto Blanco niekada nesiejo darbo santykiai, todėl su juo darbo sutarčių nesudarė ir ankstesnioji klubo administracija 2015 metais. Su A. Blanco buvo sudaryti susitarimai, pagal kuriuos jis teikė savo, kaip profesionalių krepšininkų paieškos bei atrankos specialisto (t. y. skauto), paslaugas.

Kiek mums yra žinoma, tai yra standartinė praktika tarp Lietuvos ir Europos krepšinio klubų, kad skautai, kurie yra atsakingi už potencialių žaidėjų paiešką bei pritraukimą, klubams teikia paslaugas ir su jais sudaromi įprasti kontraktai konkrečiam terminui (pvz., dviem ar vienam krepšinio sezonui), o ne darbo sutartys. Skautai įprastai nėra įdarbinami krepšinio klubuose, nes jų teikiamos paslaugos yra savarankiško pobūdžio – jie yra patys atsakingi už žaidėjų paieškos strategiją, darbų planavimą, krepšinio klubai nenustato konkretaus jų darbo laiko ir t. t.

Klubo santykiai su A. Blanco visą laiką buvo geri, kol neseniai jis grubiai pažeidė sutarties su klubu sąlygas. Dėl konfidencialumo apribojimų negalime pateikti tikslios informacijos, tačiau šio pažeidimo esmė susijusi su akivaizdžiu skauto ir klubo interesų supainiojimu.

Klubas su Ispanijos teisininkų pagalba išsiaiškino, kad, tikėtina, A. Blanco nuo Lietuvoje uždirbtų pajamų Ispanijoje turėjo mokėti, bet nemokėjo socialinio draudimo įmokų. Šiuo metu klubo teisininkai Ispanijoje bando iki galo suprasti situaciją ir apie ją pranešti kompetentingoms Ispanijos institucijoms.

Šiemet prie komandos prisijungus treneriui D. Adomaičiui ir jam formuojant naują trenerių štabą, A. Blanco vietos neliko. Vasarą klubas strategui siūlė nutraukti sutartį jam palankiomis sąlygomis, tačiau A. Blanco to padaryti nesutiko.

Vykdydami sutarties sąlygas nusprendėme, jog Alberto savo patirtį galės išnaudoti dirbdamas iš savo gyvenamosios vietos Ispanijoje ir atlikdamas tarptautinio skauto pareigas – analizuodamas klubo priešininkų žaidimą, ieškodamas potencialių žaidėjų, galinčių papildyti tiek „Ryto“ pagrindinę, tiek ir jaunimo komandas.

A. Blanco šiemet buvo paskirtas jaunimo programos koordinatoriumi. Tuomet jis pradėjo dirbti kartu su treneriu Arvydu Gronskiu klubo jaunimo komandoje, kuri ruošėsi Eurolygos jaunimo atrankos turnyrui Kaune bei vėliau – pagrindiniam turnyrui Belgrade.

Tačiau treniruočių metu prasidėjo nesutarimai tarp jo ir vyriausiojo trenerio A. Gronskio. Dėl šios priežasties planų matyti A. Blanco jaunimo sistemoje buvo atsisakyta. Tam matyt įtakos turėjo ir pradėjusios sklandyti kalbos, jog A. Blanco bando vilioti mūsų jaunuosius talentus išvykti iš Lietuvos.

Ketviradienį vakare savo nuomonę socialiniuose tinkluose apie šią situaciją išsakė ir A. Guoga:

„Akivaizdu, kad praeities šešėliai persekioja klubą. Bet tikiu, kad visas problemas išspręsime. Aš esu su BC RYTAS, Vilnius visa širdimi, niekur nesitraukiu. Pagelbėsiu tiek, kiek mano žinių ar nuomonės reiks. Žinau, kad ir visi dalininkai šiandien yra išvien. Kviečiu ir personalą, žaidėjus neišsibarstyti, juk kartu mes komanda.

Esu su „Rytu“, nes man visuomet rūpėjo krepšinis. Lietuvos krepšinis. Padėjau, kiek galėjau. Tą planuoju daryt ir ateityje.

Ir dar kartą – apie Vilniaus krepšinio garbę.

Žaisti rinktinėje kievienam sportininkui yra garbė. Pozicija apie rinktinę niekaip neprieštarauja faktui, jog pagrindinis prioritetas mums visiems be jokių išimčių yra BC RYTAS, Vilnius. Tie penki „Ryto“ vyrai, įtraukti į 7 kandidatų sąrašą yra mūsų komandos garbė.

Komandos garbė yra ir sirgaliai, kurie palaiko be išlygų, garbingai garsina komandos vardą, atsiveda į arenas savo šeimas ir vaikus.

Dabar reikia laiko pokyčiams ir naujienoms įvertinti. Bet aišku, kad yra tik vienas kelias. Pirmyn. Judam.“