Čempionai gavo smūgį namuose

LSU šįkart 120:109 (20:25, 42:34, 28:27, 30:23) sugebėjo įveikti net daugkartinius LSKL čempionus – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkus. Ir tai buvo padaryta pačių čempionų tvirtovėje.

„Tai buvo taškų lenktynės. Sunku buvo priversti žaidėjus gintis. Visas dėmesys buvo sukoncentruotas tik į puolimą“, – po rungtynių situaciją komentavo LSU treneris Edas Nickus.

Žiūrovai vos spėjo stebėti atakų šou – vien per antrąjį kėlinį VDU ir LSU komandos surinko 76 taškus.

LSU stebino taiklumu nuo tritaškio linijos – tikslą pasiekė 19 iš 40 tolimų metimų (48 proc.). VDU iš 32 tritaškių pataikė 13 (41 proc.).

VDU (3 pergalės, 2 pralaimėjimai) laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 46:36, tačiau aikštės šeimininkus skandino klaidos – VDU suklydo 23 kartus, LSU – 11 kartų.

Šiose rungtynėse pasiektas 2018-2019 metų LSKL sezono efektyvumo rekordas. Kristupas Žemaitis surinko net 45 naudingumo balus. Jo sąskaitoje – 29 taškai (5/9 dvit., 5/8 trit., 4/5 baudos), 9 atkovoti kamuoliai ir 10 rezultatyvių perdavimų. Iki trigubo dublio jam pritrūko vos 1 atkovoto kamuolio.

VDU gretose net 35 taškus surinko Rokas Stankevičius (13/15 dvit., 2/6 trit., 3/3 baudos, 6 atk. kam., 2 rez. perd., 35 naud. balai). 35 taškai – šio sezono LSKL rekodas. Tiesa, pirmasis šį sezoną 35 taškus prieš savaitę surinko Kauno kolegijos (KK) žaidėjas Giedrius Stankevičius.

VU išbarstė 20 taškų, bet laimėjo

Kitose LSKL čempionato penktojo turo rungtynėse „Rytų“ diviziono vienvaldis lyderis Vilniaus universitetas (VU) namuose turėjo kaip reikiant paprakaituoti dvikovoje su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipa. Nors VU dar trečiojo kėlinio pradžioje kelis kartus pirmavo 21 taško skirtumu (44:23, 46:25), tačiau dvikovos pabaigoje vos neprisižaidė ir pergalę šventė vos 1 taško skirtumu – 64:63 (16:10, 25:13, 11:19, 12:21).

Nugalėtojų gretose Rokas Liekis pelnė 14 taškų (4/6 trit.), Simonas Lekys – 12, Vytautas Saulis – 11, Dominykas Bučas – 10 tšk.

VGTU komandai Andrius Juknevičius surinko 17 taškų, Mantas Vavilovas – 13, Ignas Bilinskas – 12 (11 atk. kam.), Dominykas Mikalajūnas – 11 (11 tk. kam.).

VGTU dominavo po krepšiais – kamuolį atkovojo 51 kartą, o VU – 33 kartus.

Vicečempionai gavo antrą antausį

Per pirmus tris turus tris iš eilės pergales iškovoję LSKL vicečempionai Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai ėmė buksuoti – patyrė antrąją iš eilės nesėmę. Šįkart Mindaugo Stašio auklėtiniai Kaune rezultatu 82:86 (17:21, 16:24, 14:22, 35:19) nusileido Kauno kolegijos (KK) ekipai.

Klaipėdiečiai vienu metu atsilikinėjo ir 24 taškų skirtumu – 43:67, tačiau ketvirtajame kėlinyje kibo į atlapus ir priartėjo iki vos vieno metimo – 71:74. Kauniečiai buvo kiek sutrikę, tačiau visgi pergalę savo rankose išsaugoti sugebėjo.

Klaipėdos krepšininkai kur kas dažniau klydo – jų sąskaitoje 20 klaidų, o kauniečiai padarė vos 6 klaidas.

KTU nugalėjo LCC studentus

Pirmąją sezono pergalę iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai. Artūro Sukovo auklėtiniai namuose rezultatu 63:52 (17:18, 23:5, 13:16, 10:13) nugalėjo LCC tarptautinio universiteto (LCC) studentus.

Iki antrojo kėlinio vidurio kova vyko taškas į tašką – 23:22, tačiau netrukus KTU surengė įspūdingą spurtą ir susikrovė solidžią persvarą – 49:29. Po šio šalto dušo klaipėdiečiai atsitiesti jau nebepajėgė.

Kauno komandą į pergalę vedė Laurynas Miknevičius, pelnęs 14 taškų (8 atk. kam.), Motiejus Syminas (8 atk. kam.) ir Gytis Asačiovas (7 atk. kam.) surinko po 11 taškų, Matas Ragauskas – 10 tšk.

LCC gretose Eimantas Žilius pelnė 16 taškų, Augustinas Venckus – 14 tšk.

VDU-ŠA lieka be pergalių

Vienintelė VDU-Švietimo akademija (VDU-ŠA) šį LSKL sezoną nėra pajutusi pergalės skonio. Šįkart Gedimino Bražionio auklėtiniai namuose kaip reikiant kibo į atlapus VDU-Žemės ūkio akademijai (VDU-ŽŪA), tačiau pralaimėjo rezultatu – 69:72 (24:15, 17:17, 12:23, 16:17).

VDU-ŠA kelis kartus pirmavo dviženkliu skirtumu – 31:19, 36:24, 40:30, tačiau antroje rungtynių pusėje nebeišlaikė tempo ir patyrė penktąjį iš eilės pralaimėjimą.