MVP. Naudingiausiu praėjusios „Betsafe–LKL“ savaitės krepšininku tapo Utenos „Juventus“ pergalės kalvis Vaidas Čepukaitis.

29-erių aukštaūgis dvikovoje su Alytaus „Dzūkija“ surinko 30 naudingumo balų, o tai padėjo uteniškiams iškovoti pergalę per pratęsimą 86:77.

Vidurio puolėjas per 31 minutę pelnė 13 taškų (5/6 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 7 pražangas.

Į Uteną šią vasarą sugrįžęs V. Čepukaitis vidutiniškai šį sezoną renka po 17,2 naudingumo balo – tai yra krepšininko karjeros rekordas bei ketvirtas geriausias rezultatas lygoje.

Mėnesio MVP. Naudingiausiu „Betsafe–LKL“ spalio mėnesio krepšininku tapo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Emmanuelis Omogbo.

Nigerijos krepšininkas per penkerias žaistas rungtynes vidutiniškai rinko po 16,8 taško (dvit. 61,5 proc.), atkovojo po 6,2 ir perimdavo po 2,4 kamuolio, bei rinko po 20,6 naudingumo balo.

E. Omogbo vedamos „Pieno žvaigždės“ per penkis susitikimus laimėjo dukart.

„Džiaugiuosi, bet nesu patenkintas. Noriu padėti komandai pasiekti daugiau pergalių, – pripažino E. Omogbo. – Toks mano tikslas lapkričiui ir likusiam sezonui.“

„Neptūno“ šeimininkavimas Vilniuje. Daugiau nei parą grįžti į Lietuvą po rungtynių Europos taurėje vėlavęs Vilniaus „Rytas“ (6-2) patyrė antrąjį pralaimėjimą šį „Betsafe–LKL“ sezoną.

Dainiaus Adomaičio kariauna savo aikštelėje 66:78 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (8-1), kuris pirmąjį čempionato ratą baigė pirmoje turnyro lentelės vietoje.

Stiprų smūgį sostinės komandai klaipėdiečiai sudavė antrojo kėlinio pradžioje – Laurynas Beliauskas įmetė du tritaškius, po vieną pridėjo Kyle‘as Weaveris ir Gytis Masiulis, o tai paženklino „Neptūno“ atkarpą 15:3.

Nuo šios akimirkos uostamiesčio ekipa kontroliavo rungtynes, o pranašumas vienu metu buvo išaugęs iki 19 taškų (59:40).

„Neptūno“ ekipoje ryškiai žibėjo karjeros rezultatyvumą rekordą pasiekęs Jerai Grantas – aukštaūgis pelnė 25 taškus bei surinko 29 naudingumo balus.

„Žaidimas tikrai nėra tobulas, bet turime gerą, kovingą ir darbinę atmosferą“, – po pergalės Vilniuje sakė Kazys Maksvytis, kurio auklėtiniai šalies čempionate iškovojo jau šešias pergales iš eilės.

„Šiaulių“ pergalių badas. Saulės miesto ekipa (0-9) išlieka vienintele „Betsafe–LKL“ komanda šį sezoną dar nepatyrusia pergalės džiaugsmo.

Antano Sireikos auklėtiniai du kėlinius priešinosi čempionui Kauno „Žalgiriui“ (8-1), tačiau palūžo antroje susitikimo pusėje.

Po pirmųjų dviejų ketvirčių kauniečių pranašumas buvo vos 3 taškai (39:36), tačiau trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ spurtavo 15:0 bei iš Šiaulių išsivežė pergalę.

Kauno ekipa puikiai atakavo iš toli – 10 iš 20 tritaškių pasiekė tikslą (50 proc.), tuo metu aikštelės šeimininkai pataikė vos 2 tolimus metimus iš 19 (11 proc.).

„Pirma mačo pusė kažkiek nepavyko, bet pasiekėme čia tai, ko atvažiavome. Žaidė krepšininkai, kuriems Eurolygoje mažiau sekėsi. Tai buvo jiems puiki galimybė įgauti formą, o mums – galimybė išbandyti visus žaidėjus ir tobulėti rungtynių situacijose“, – po pergalės kalbėjo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Rekordu paženklintos „Skycop“ rungtynės. Mindaugas Lukauskis sekmadienio dvikovoje perėmė kamuolį bei pagal šį rodiklį pakylo į pirmąją vietą lygos istorijoje.

39-erių puolėjas dabar yra perėmęs 950 kamuolių, o į antrąją vietą nustūmė legendinį „Šiaulių“ įžaidėją Roką Giedraitį.

Prienuose įtemptas mūšis tarp „Skycop“ (4-5) ir „Pieno žvaigždžių“ (3-6) vyko iki paskutinių akimirkų.

Nors po Martyno Gecevičiaus tolimų dūrių prieniškiai įgijo 7 taškų persvarą (84:77), tačiau greitai sumažino deficitą.

Kšištofas Lavrinovičius rungtynių pabaigoje realizavo abu baudų metimus (90:85), bet tai nebuvo pabaiga – likus keturioms sekundėms Pasvalio legionierius iš Olandijos Yannickas Franke pataikė tritaškį su pražanga 88:90.

Vis dėlto bauda buvo netiksli, o Gediminas Petrauskas dar užsidirbo ir techninę pražangą, garantavusia pergalę „Skycop“ krepšininkams.

Šiame susitikime debiutavo „Skycop“ klubo peržiūroje esantis Tyrone‘as Nashas, kuris per 4 minutes pelnė 2 taškus, perėmė kamuolį, kartą suklydo bei dukart prasižengė.

N. Čanako debiutas Panevėžyje. Naujasis Panevėžio „Lietkabelio“ (5-3) strategas iš Serbijos Nenadas Čanakas pergale debiutavo Aukštaitijos ekipoje – namuose 87:66 nukautas Kėdainių „Nevėžis“ (2-7).

Nors „Lietkabelis“ trečiojo kėlinio viduryje pirmavo 16 taškų persvara (50:34), tačiau svečiai iš Kėdainių ginklų nesudėjo – 7 iš eilės Nikitos Balašovo pelnyti taškai paženklino „Nevėžio“ spurtą 20:5.

Panevėžio komanda reikalus išsprendė ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 18 taškų persvara (25:7).

„Nevėžio“ neišgelbėjo ir asmeninį rezultatyvumo rekordą užfiksavęs Chaunchey Collinsas, surinkęs 26 taškus. Tai antras geriausias rezultatas lygoje, nusileidęs tik 27 taškus praėjusį savaitgalį pelniusiam Lorenzo Williamsui.

„Lietkabeliui“ pergalę nutiesė puikus pataikymas iš toli – 8 tritaškiai iš 13 (62 proc.) bei įspūdinga kova dėl atšokusių kamuolių – 41 atkovotas kamuolys prieš 21.

Pratęsimas Utenoje bei „Dzūkijos“ pergalė prieš „Šiaulius“. Alexanderio Hamiltono tritaškių šou pratęsimo metu Utenoje leido „Juventus“ (4-5) ekipai 86:77 pranokti Alytaus „Dzūkiją“ (4-5).

Dar dvikovos pradžioje Andrejaus Urlepo auklėtiniai buvo atitrūkę 14 taškų persvara, tačiau 18:4 spurtavę uteniškiai greitai išlygino rezultatą 30:30.

Likusią susitikimo dalį vyko atkakli kova, o nugalėtojas sprendėsi per pratęsimą. Tuomet aikštelėje siautėti ėmė „Juventus“ legionierius A. Hamiltonas, per 100 sekundžių smeigęs tris tritaškius paeiliui.

„Man keista. Jie galvojo, kad mūsų Alexas nepataiko, bet reikia pažiūrėti, kaip jis pataiko treniruotėse. Jis laisvas paėmė ir įmetė tuos tritaškius. Jie rizikavo ir ta rizika nepasiteisino“, – po rungtynių šypsojosi Žydrūnas Urbonas.

„Dzūkija“ į Uteną atvyko po pergalės prieš „Šiaulius“. Trečiadienį dzūkai namuose lygos autsaiderę įveikė 91:81.

Ketvirtojo kėlinio viduryje, po Kristupo Žemaičio tritaškio, šiauliečiai pirmavo minimalia persvara (77:76), tačiau tuomet Kendricko Browno vedama „Dzūkija“ spurtavo 9:0 bei iškovojo pergalę.

„Labai sunkios rungtynės, bet jų pabaigoje padarėme tai, ką turėjome padaryti. Paskutinėmis minutėmis tikrai žaidėme geresnį krepšinį, priėmėme teisingus sprendimus, todėl ir laimėjome“, – pergale džiaugėsi A. Urlepas.

Pokyčiai. Praėjusią savaitę „Betsafe–LKL“ komandos stipriai koregavo savo sudėtis.

Labiausiai sudrebintas buvo „Lietkabelis“, kuris dar nesibaigus pirmajam čempionato ratui atleido strategą Gintarą Kadžiulį, o į jo vietą paskyrė serbą Nenadą Čanaką.

Panevėžiečiai greitai paskelbė apie įsigytą įžaidėją iš Serbijos Stefaną Sinovecą bei įregistruotą vietinį 16-metį krepšininką Mantą Rubštavičių.

„Rytas“ nutarė nutraukti sutartį su vilčių nepateisinusiu Manny Harrisu, kuris sostinėje spėjo pasibūti vos 18 dienų bei Europos taurėje ir „Betsafe–LKL“ pirmenybėse spėjo sužaisti vos ketverias rungtynes.

Neseniai Derricku Waltonu pasipildęs „Žalgiris“ negalėjo Donatui Sabeckiui suteikti žaidimo minučių bei nuomos pagrindais jį išsiuntė į Čempionų lygoje rungtyniaujantį Vokietijos klubą Liudvigsburgo„MHP Riesen“.

Pasistiprinimo ieškojęs „Skycop“ klubas pasirašė 10 dienų bandomąjį kontraktą su amerikiečiu Tyrone‘u Nashu, praėjusį sezoną rungtyniavusiu aukščiausioje Izraelio lygoje ir Čempionų lygoje žaidusioje Naharijos „Ironi“ komandoje.

Teisėjo švilpukas. Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria diskutuotinus momentus ir juos aiškina.

1 momentas: pažeidimas ar ne? („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

„Žalgirio“ žaidėjas Nr. 0 (B. Daviesas) pagauna jam perduotą kamuolį dešine koja liesdamas grindis. Tuomet krepšininkas kairę koją stato ant grindų bei ji tampa atramine. Dešine koja žengdamas dar vieną žingsnį jis pradeda varytis kamuolį, bet kamuolį iš rankų išleidžia dar neatitraukus atraminės kojos nuo grindų. Tai yra legalus veiksmas bei teisingas arbitrų sprendimas nefiksuoti žingsnių taisyklės.

2 momentas: pažeidimas ar ne? („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

„Lietkabelio“ žaidėjas Nr. 66 (P. Valinskas) visiškai varytis kamuolį baigia dešine koja liesdamas grindis. Tuomet jis kairę koją stato ant grindų, kuri tampa atramine.

Žengdamas dar vieną žingsnį dešine koja žaidėjas atlieka kamuolio perdavimą komandos draugui. Atraminė koja nepastatoma antrą kartą ant grindų, neišleidus kamuolio iš rankų, tad tai yra legalus veiksmas. Neteisingas arbitrų sprendimas fiksuoti pažeidimą.

3 momentas: paprasta pražanga ar nesportinė? („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

„Žalgirio“ žaidėjas Nr. 30 (A. White‘as) nebando legaliai gintis (nebando siekti kamuolio) prieš prasiveržiantį pro jį „Lietkabelio“ žaidėją Nr. 8 (F. Pilepičių), o tiesiog griebia jam už alkūnės. Teisėjai, pasinaudoję peržiūros galimybe, sugriežtina pirminį savo sprendimą ir skiria nesportinę pražangą. Teisingas sprendimas.

Interviu su Ignu Vaitkumi. Šiemet „Šiaulių“ komanda turi naują vedlį.

Ignas Vaitkus vaikystėje „Šiaulių“ krepšininkus laikė dievukais ir net negalėjo pasvajoti, kad vieną dieną pats taps vienu ryškiausių šios komandos veidų.

„Augau su šia komanda, mačiau, kiek ji laimėjo titulų, – bendraudamas su LKL TV kūrybine grupe prisiminė I. Vaitkus. – Į senąją „Tauro“ salę eidavome su draugais, žiūrėdavome, norėdavome paliesti krepšininkus, pakalbėti.“

Išsamus reportažas apie I. Vaitkų – specialiame LKL TV siužete:

„Arba-arba“: LKL kūrybinė grupė pristato naują rubriką – „Arba-arba“. Šioje rubrikoje krepšinio sirgaliai turės galimybę geriau susipažinti su „Betsafe–LKL“ krepšininkais, kuriems užduodami dviejų pasirinkimo variantų klausimai.

Dėjimas ar tritaškis? Eurolyga ar NBA? Žvejyba ar slidinėjimas? Niujorkas ar Panevėžys?

Pirmasis rubrikos svečias – Panevėžio „Lietkabelio“ vidurio puolėjas Michaelas Morrisonas:

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)