Lietuvos klubo varžovas – Bambergo „Brose Bamberg“ ekipa, kuri dar praėjusiame sezone žaidė Eurolygoje, o komandos sudėtyje yra daug žinomų veidų, tarp kurių ir lietuvis – Arnoldas Kulboka.

Vokietijos komanda vietiniame fronte yra laimėjusi visas ketverias iki šiol žaistas rungtynes, o FIBA Čempionų lygoje turi tokį pat balansą kaip ir panevėžiečiai – 1 laimėjimas ir 2 nesėkmės.

„Lietkabelio“ treneris-skautas Algimantas Bružas pasakojo, kad „Brose Bamberg“ vyriausiasis treneris Ainaras Bagatskis žaidime įdiegė filosofiją, kurią taikė ir treniruojant Latvijos vyrų rinktinę.

„Bambergo komanda išsiskiria savo individualiu meistriškumu. Sudėtyje yra stiprių žaidėjų, kurie turi Eurolygos patirties ir žinomi Europoje. Jų krepšinis yra labai laisvas, paremtas ankstyvomis situacijomis – stengiasi greitai pelnyti taškus.

Meta net iš pusprogių. Kol kas jiems trūksta susižaidimo, matosi, kad ekipa dar nėra pasiekusi piko. Trūksta tarpusavio supratimo, kamuolio dalinimosi puolime, bet individualiomis savybėmis išsprendžia daug savo problemų.

Žaidime juntamas Bagatskio braižas. Kaip ir Latvijos rinktinė, taip ir šita komanda mėgsta žaisti laisvą krepšinį. Tai komanda, kuri nežaidžia iki geriausios progos mesti, bet žaidėjai savimi pasitiki, todėl metimus atlieka anksti“, – „kklietkabelis.lt“ pasakojo pašnekovas.

Ryškiausia „Brose Bamberg“ žvaigždė yra Eurolygos čempionas Tyrese’as Rice’as, kuris per mačą renka 19,7 taško, 6,7 rezultatyvaus perdavimo ir 18,7 naudingumo balo. Jam puikiai talkina Augustinas Rubitas (13,7 tšk., 6,7 atk. kam., 19,3 naud. bal.) ir Nikos Zisis (12 tšk., 4 rez. perd.). Tiesa, graikas yra patyręs kojos traumą ir lieka neaišku, ar pasirodys ant parketo trečiadienį.

„Rice’as yra labai geras vienas prieš vieną žaidėjas. Labai gerai drasko gynybą, sukuria daug erdvių komandos draugams. Taip pat pats puikiai moka rinkti taškus, ką rodo jo statistika.

Rubitas yra aukštaūgis, kurio ieškoma žaidime nugara į krepšį. Jis gali žaisti ir veidu į krepšį, turi neblogą metimą. Universalus ir pavojingas žaidėjas puolime. Visa „Brose“ priekinė linija išsiskiria fizine jėga

Kulboka šiame sezone kai kuriuos mačus pradeda startiniame penketuke. Dažniausiai žaidžia lengvuoju kraštu, kartais pasistumia į atakuojančio gynėjo poziciją. Lyginant su praėjusiu sezonu, galima pastebėti pokyčius: Arnoldas priaugo svorio, tapo stipresnis, kas anksčiau buvo jo problema gynyboje. Dabar tikrai suvyriškėjęs ir tampa tvirtu žaidėju. Nors ir neturi itin svarbios rolės, tačiau bet kada gali primesti tritaškių. Jo palikti laisvo tikrai negalima, nes už tai teks skaudžiai sumokėti“, – pasakojo A.Bružas.

„Brose Bamberg“ ir „Lietkabelio“ dvikova prasidės trečiadienį 21.00 Lietuvos laiku. Mačo tiesioginė transliacija – per „LRT Plius“ televiziją.