Šiuo metu „Žalgiris“, „Panathinaikos“, Miuncheno „Bayern“ ir „Barcelona“ savo sąskaitose turi po 2 pergales ir 2 nesėkmes bei dalinasi 7-10 vietomis.

Rungtynių eiga

Nuo pirmų rungtynių minučių į priekį išsiveržęs „Žalgiris“ diktavo sąlygas OAKA arenoje. Keturi kapitono Pauliaus Jankūno taškai ir Brandono Davieso dvitaškis leido 3-ią minutę pirmauti 10:4.

Prastai iš žaidimo atakavę šeimininkai nerado priešnuodžių įsibėgėjusiam B. Daviesui – „Žalgirio“ aukštaūgis per pirmą kėlinį pelnė 8 taškus, o svečiai po pirmo ketvirčio pirmavo 20:13.

Lyg iš natų antrame kėlinyje rungtyniavę žalgiriečiai tik didino persvarą, o po naujoko Derricko Waltono dvitaškio atitrūko net 37:20.

Iki ilgosios pertraukos „Panathinaikos“ pavyko sumažinti skirtumą, prieš antrąją mačo dalį svečiai pirmavo 44:33.

Po ilgos pertraukos „Pao“ priartėjo iki vienženklio skirtumo, o OAKA arena pradėjo riaumoti kaip bundantis liūtas.

Vienu metu ekipas skyrė vos 4 taškai (47:51), tačiau sėkminga „Žalgirio“ atkarpa kėlinio pabaigoje leido svečiams vėl kiek lengviau atsikvėpti (49:58).

Trečią kėlinį užbaigė Nicko Calatheso dvitaškis su pražanga (51:58).

„Panathinaikos“ įžaidėjas dvitaškiu pradėjo ir lemiamą ketvirtį (53:58), Š. Jasikevičius netrukus paprašė minutės pertraukėlės.

Likus žaisti 7 min. Atėnų komanda sumažino atsilikimą iki minimumo (59:60), o 36-ąją min. pirmąkart persvėrė rezultatą savo naudai (66:64). Likus 1 min. 37 sek., aikštės šeimininkai pirmavo 74:70, bet kauniečiams pavyko išlyginti rezultatą 74:74.

Dramatiškame kėlinyje po 40-ies minučių laimėtojas nepaaiškėjo – 76:76.

Antrąkart per dvejus metus Atėnuose šios ekipos žaidė pratęsimą. Jame sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai, o lemtingos tapo 3-ia ir 4-a minutės. Čia baudos metimus pataikė B. Daviesas, dvitaškį pridėjo A. White'as ir E. Ulanovas, o varžovai strigo žalgiriečių gynyboje.

Likus 56 sek. tritaškį pataikė N. Calathesas, kuris gaivino „Panathinaikos“ sirgalių viltis (83:86). Nors B. Daviesas prametė, tačiau varžovų gretose šįkart pro šalį iš toli šovė N. Calathesas.

Buvo likusios 9 sek., o kamuolį atkovojo T. Walkupas, kuris kamuolį perdavė Nate'ui Woltersui. Šio metimą blokavo Ioannis Papapetrou, tačiau buvo likusios tik 2 sek.

N. Calathesas dar spėjo prasižengti prieš B. Daviesą, šio taiklus baudos metimas įtvirtino pergalę – 87:83!

„Žalgiris“ (2/2): Brandonas Daviesas 18 (6/9 dvit., 6/8 baudų met., 4 atkovoti kamuoliai), Thomasas Walkupas 14, Aaronas White'as 13 (8 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11 (7 atk. kam.), Nate'as Woltersas 10 (9 atk. kam.), Derrickas Waltonas (5 rez. perd.) ir Leo Westermann po 5, Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas po 4, Laurynas Birutis 3, Artūras Milaknis (per 28 min.) 0, Marius Grigonis (per 5 min.) 0 taškų.

„Panathinaikos“ (2/2): Nickas Calathesas 22, Keithas Langfordas 13, Jamesas Gistas 9, Ioannis Papapetrou ir Nikos Pappas – po 8, Deschaunas Thomas 6, Ianas Vougioukas ir Thanasis Antetokounmpo po 4, Lukas Lekavičius (per 11:27 min., tritaškiai 0/1, baudos 2/2. 2 atk. kam., 2 rez. perd.) ir Konstantinos Mitoglou po 2 taškus.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 2 dieną namuose su Madrido „Real“ (Ispanija) komanda.

Statistika („Žalgiris“ – „Panathinaikos“)

Dvitaškiai: 26/55 (47,3 proc.) – 20/39 (51,3 proc.)

Tritaškiai: 4/11 (36,4 proc.) – 9/29 (31 proc.)

Baudų metimai: 23/26 (88,5 proc.) – 16/28 (57,1 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 26

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 18

Perimti kamuoliai: 2 – 4

Klaidos: 12 – 8

Blokuoti metimai: 3 – 3

Eurolygos rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, įmesti, praleisti taškai, taškų skirtumas):