Įspūdingą žaidimą demonstravę žalgiriečiai trečio kėlinio pabaigoje pirmavo net 23 taškų persvara – 67:44. Visgi turkai nepasidavė ir lemiamame ketvirtyje gerokai priartėjo (86:79), bet pakeisti galutinės baigties taip ir nesugebėjo.

Rezultatyviausi „Žalgirio“ komandoje buvo Brandonas Daviesas ir Leo Westermannas, pelnę atitinkamai 18 ir 17 taškų. Kapitonas Paulius Jankūnas pridėjo 11 taškų.

Būtent Leo 9 pelnyti taškai iš eilės antrame kėlinyje inicijavo kauniečių spurtą, po kurio į didžiąją pertrauką jie išsinešė jau dviženklį pranašumą – 46:32.

Lietuvos atstovai šiame mače perėmė dvigubai daugiau kamuolių nei jų varžovai – 12 prieš 6.

Su vos 7 pergalėmis iš 30 galimų „Anadolu Efes“ pernai pramušė Eurolygos dugną, tačiau naują sezoną pradėjo įspūdingai – svečiuose 90:71 pranoko ambicijų nestokojantį Miuncheno „Bayern“ klubą.

Ergino Atamano kolektyvas iki šiol neklupo ir ne tik Eurolygoje: paveržė Turkijos Supertaurę iš Eurolygos finalininkės „Fenerbahče“ ir laimėjo abejas pirmas šalies pirmenybių rungtynes.

Tuo metu žalgiriečiams nebuvo sezono pradžia – ne tokia nelinksma: jie ne tik suklupo pirmame Eurolygos mače namuose prieš Vitorijos „Baskonią“ (79:87), bet ir LKL sensacingai neatsilaikė prieš Klaipėdos „Neptūną“ (60:75).

Po šio antausio Šarūnas Jasikevičius gerą pusvalandį plūdo saviškius rūbinėje, o tada dar tris valandas niekur jų nepaleido ir analizavo klaidas.
Paulius Jankūnas

Jau penktadienį 20 val. 45 min. žalgiriečių laukia Eurolygos savaitės mūšis Kaune su „Fenerbahče“, o „Anadolu Efes“ – dvikova išvykoje su Maskvos srities „Chimki“.

Rungtynės:

Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 79:93 (19:19, 13:27, 16:22, 31:25).

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 17, Vasilijė Micičius ir Adrienas Moermanas po 14, Tiboras Pleissas 12, Dogušas Balbay'us 8, Brockas Motumas ir Bryantas Dunstonas po 4, Jamesas Andersonas ir Shane'as Larkinas po 3 taškus.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (7/14 dvitaškiai, 4/8 baudos, 7 atk. kam.), Leo Westermannas 17 (2/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 7/8 baudos, 5 klaidos), Paulius Jankūnas 11, Nate'as Woltersas 9 (7 rez. perd.), Marius Grigonis (2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškis) ir Thomas Walkupas po 7, Artūras Milaknis (2/4 tritaškiai) ir Edgaras Ulanovas (2/2 dvitaškiai, 2/2 baudos) po 6, Aaronas White'as 5, Antanas Kavaliauskas 4, Laurynas Birutis 3 taškai. Donatas Sabeckis (8 sek.) taškų nepelnė.
Edgaras Ulanovas

Komandų statistika:

„Anadolu Efes“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 22/40 (55 proc.) – 26/43 (61 proc.)

Tritaškiai: 7/18 (39 proc.) – 8/14 (57 proc.)

Baudos: 14/16 (88 proc.) – 17/23 (74 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 25 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 19

Perimti kamuoliai: 6 – 12

Klaidos: 16 – 15

Blokai: 4 – 3

„Anadolu Efes“ gretose – net trys buvę žalgiriečiai: Vasilijė Micičius, Jamesas Andersonas ir Brockas Motumas. Dar pernai „Žalgiriui“ pergales kalęs V. Micičius Stambule iškart tapo vienu komandos lyderiu – štai savaitgalį įmetė net 28 taškus į „Daruššafakos“ krepšį.

Praėjusiame sezone abu tarpusavio susitikimus laimėjo „Žalgiris“ (91:83 ir 86:70). Kauniečiai prieš mėnesį įrodė savo pranašumą ir draugiškame „Gloria Cup“ turnyre Antalijoje – 83:79.