Varžovų nepabūgęs „Neptūnas“ pateikė metų sensaciją ir parklupdė „Žalgirį“ jo paties tvirtovėje – 75:60 (19:21, 16:8, 16:20, 24:11).

Žalgiriečiai per visą mačą tepataikė 2 tritaškius iš 18-os (11 proc.). Jiems dviženklį taškų skaičių surinko tik du krepšininkai: Nate'as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11.

Visą susitikimą pagirtinai kovoję svečiai iš Klaipėdos pirmavo tiek po dviejų (29:35), tiek po trijų kėlinių – 49:51. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui po „Neptūnui“ paskolinto „Žalgirio“ puolėjo Gyčio Masiulio reido per visą aikštę ir galingo dėjimo uostamiesčio komanda buvo priekyje 57:51 ir Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Ji nepadėjo: po grangeriško Lorenzo Williamso tritaškio per šeimininkų rankas ir Laimono Kisieliaus bei G. Masiulio taškų „Neptūnas“ susikrovė 9 taškų persvarą – 68:59 (likus 1 min. 20 sek.). Per likusį laiką žalgiriečiams išsigelbėti nebepavyko. Neptūniečių pergalę vainikavo dar vienas to paties G. Masiulio dėjimas – 75:60.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 60:75 (21:19, 8:16, 20:16, 11:24).

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11, Paulius Jankūnas 9 (2/8 metimai iš žaidimo), Laurynas Birutis 8, Artūras Milaknis 6 (1/6 tritaškis, 3/3 baudos), Edgaras Ulanovas 5, Marius Grigonis ir Thomas Walkupas po 4, Donatas Sabeckis 1 taškas. Aaronas White'as (18 min.), Leo Westermannas (10 min., -1 naud. balas) ir Lukas Uleckas (7 min., -4 naud. balai) taškų nepelnė.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 17, Kyle'as Weaveris 16, Gytis Masiulis 11 (7 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 7, Simas Galdikas ir Paulius Dambrauskas po 6, Laimonas Kisielius 5, Osvaldas Olisevičius 4, Lorenzo Williamsas 3 taškai (5 rez. perd.). Arūnas Mikalauskas (8 min., - 2 naud. balai) taškų nepelnė.

Žalgiriečiai vos prieš dvi dienas žaidė Eurolygos mačą su Vitorijos „Baskonia“ (79:86), o kitą savaitę – trečiadienį ir penktadienį – jų laukia net dvi europinės dvikovos: svečiuose su Stambulo „Anadolu Efes“ ir namuose su Stambulo „Fenerbahče“.

Primename, kad pernai Kazio Maksvyčio auklėtiniai sykį nubaudė „Žalgirį“, kai pirmame rate šventė pergalę 73:64. Kitus tris kartus pajėgesni buvo žaliai-balti, kurie paskutiniame rate „Neptūną“ pamokė net dvigubai – 94:47.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (332)