Maskvos ekipa į Graikiją vyko tikėdamasi atsirevanšuoti „Panathinaikos“ krepšininkams už nesėkmę praėjusio sezono Eurolygos finaliniame ketverte, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

35-ąją rungtynių minutę CSKA pirmavo 74:71, tačiau Jaka Lakovičius ir Vassilis Spanoulis įmetė iš toli, o po Kosto Tsartsario dvitaškio „Panathinaikos“ išsiveržė į priekį 79:74.

38-ąją minutę CSKA gynėjas Theodoras Papaloukas sumažino deficitą iki 4 taškų (80:84), tačiau Dimitris Diamantidis pataikė du dvitaškius, o paskutinę minutę šeimininkų rankos stojant prie baudų metimo linijos nedrebėjo.

„Panathinaikos“ yra puiki komanda, rungtyniaujanti geriau, negu praėjusį sezoną. Mes žaidėme pakankamai neblogai ir kontroliavome žaidimo eigą, tačiau lemiamu metu kelis kartus suklydome ir praradome iniciatyvą. Manau, kad nesužaidėme gudriai ir dėl to buvome priversti pralaimėti“, – po susitikimo pareiškė Europos čempionas T.Papaloukas.

„Panathinaikos“: Vassilis Spanoulis - 28 tšk. (8/8 dvitaškių, 6/6 baudų), Dimitris Diamantidis - 15 tšk., Jaka Lakovičius - 14 tšk., Fragiskos Alvertis - 13 tšk., Dejanas Tomaševičius - 8 tšk.

CSKA: Johnas Robertas Holdenas - 20 tšk., Theodoros Papaloukas - 16 tšk. (7 rez. perd.), Trajanas Langdonas - 12 tšk., Davidas Andersenas ir Aleksejus Savrasenka - po 10 tšk.

Per kitas C grupės rungtynes antrąją nesėkmę patyrė Stambulo „Ulker“ klubas, išvykoje 57:70 (13:25, 20:15, 18:15, 6:15) nusileidęs Malagos „Unicaja“ komandai.

Nuo susitikimo pradžios solidžią persvarą įgijęs Malagos klubas ją išlaikė iki mačo pabaigos ir laimėjo pirmąsias rungtynes. „Unicaja“ strategas Sergio Scariolo pažymėjo, kad raktas į pergalę bei dominavimą aikštelėje buvo gera gynyba bei puiki kova dėl atšokusių kamuolių.

„Ulker“: Mirsadas Turkcanas (10 atk. kam.) ir Jeffas Trepagnieras - po 13 tšk., Marcusas Haislipas - 10 tšk.

„Unicaja“: Jorge Garbajosa - 19 tšk. (8 atk. kam.), Danielis Santiago - 18 tšk. (9 atk. kam.), Stephane'as Risacheras - 13 tšk., Marcusas Brownas - 11 tšk.

Be trečiadienio mačo, kuriame kovojo Lietuvos ekipa, vyko dar vienerios rungtynės, kuriose į aikštę išbėgo lietuviai. B grupėje pirmąją pergalę iškovojo Sopoto „Prokom Trefl“ krepšininkai.

Pirmajame ture nugalėję „Lietuvos rytą“, antrajame Zagrebo „Cibona“ neįveikė Lenkijos klubo. Sopote vykusias rungtynes „Prokom Trefl“ laimėjo 80:64 (20:20, 16:12, 26:16, 18:16), o Tomas Masiulis vos neatliko trigubo dublio.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Cibona“ išlygino rezultatą 36:36. Tačiau tuomet šeimininkai spurtavo 13:2 ir po Tomo Pačėso tritaškio Sopoto ekipa atitrūko 11 taškų skirtumu (49:38, 24-ąją min.). Šį pranašumą lenkai išlaikė iki finalinės sirenos.

T.Masiulis prie pergalės prisidėjo 10 taškų (5/7 dvitaškių, 0/2 baudų). Puolėjas taip pat atkovojo 10 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus.

Aikštėje 26 minutes praleidęs T.Pačėsas surinko 5 taškus (1/1 dvitaškio, 1/1 tritaškio). Įžaidėjas atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet 4 sykius prasižengė ir kartą suklydo.

„Prokom Trefl“: Goranas Jagodnikas - 21 taškas, Adamas Wojcikas - 16 tšk., Michaelas Andersenas - 14 tšk., Tomas Masiulis - 10 tšk.

„Cibona“: Damiras Markota - 14 tšk., Davoras Kusas - 11 tšk., Jamesas Scoonie Pennas ir Bennettas Davisonas - po 8 tšk.

Pirmąją pergalę A grupėje triuškinančiu skirtumu iškovojo Bolonijos „Climamio“ ekipa, 88:55 (25:11, 18:10, 20:16, 25:18) įveikusi Atėnų AEK klubą.

Susitikimas dar nebuvo įpusėjęs, kai beviltiškai atrodę Graikijos komandos žaidėjai jau buvo atsilikę didesniu negu 20 taškų skirtumu. Po pertraukos „Climamio“ krepšininkai tik padidino atotrūkį ir pelnė nesunkią pergalę.

„Climamio“: Nate'as Greenas - 19 tšk., Nestoras Kommatos - 18 tšk., Kiwane'as Garrisas - 13 tšk., Stefano Mancinelli - 12 tšk.

„AEK“: Ioannis Kalampokis - 12 tšk. (9 kld.), Droras Hagagas - 11 tšk.

Antrąją pergalę C grupėje iškovojo Madrido „Real“ ekipa. Ji išvykoje 69:50 (14:11, 17:17, 22:7, 16:15) nugalėjo Po Ortezo „Elan Bearnais“ krepšininkus.

„Pirmuosius du kėlinius sužaidėme neblogai, tačiau trečiasis ketvirtis mums buvo pražūtingas. Puiki Madrido klubo gynyba visas mūsų pastangas pelnyti taškus pavertė neįtikėtinai sunkiomis arba neimanomomis", – po mačo pripažino vyriausiasis „Elan Bearnais“ treneris Didier Gadou.

„Real“: Igoris Rakočevičius - 19 tšk., Felipe Reyesas - 17 tšk. (8 atk. kam.), Louisas Bullockas - 16 tšk., Alexas Hervelle - 12 tšk.

„Elan Bearnais“: Anthony Luxas - 17 tšk., Lonnie Cooperis - 11 tšk.