Tai – savotiškas panevėžiečių kerštas, nes abi komandos praėjusiame sezone kovoje dėl LKL bronzos ir tada seriją 3:1 laimėjo klaipėdiečiai.

„Neptūnas“, vos laimėjęs ginčo kamuolį, pavertė jį dviem taškais dėjimu, bet tada prieš zoninę varžovų gynybą net 5 minutes nesugebėjo įmesti nė taško ir tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ spurtavo 12:0 – 12:2. Po minutės pertraukėlės šeimininkai atkuto – pelnė 9 taškus iš eilės ir priartėjo – 11:12. Minimalus skirtumas išliko ir sužaidus pirmąsias dešimt minučių – 22:21.

Antrajame ketvirtyje neptūniečiai po trumpos atkarpos 6:0 išsiveržė į priekį – 29:26. Tiesa, tai truko neilgai – „Lietkabelio“ sėkminga atkarpa 14:2 leido vėl susigrąžinti iniciatyvą – 40:31. Panevėžiečiai išlaikė 9 taškų atotrūkį ir sužaidus pusę mačo – 42:33.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 3 minutėms po Frano Pilepičiaus dviejų tritaškių iš eilės „Lietkabelis“ pirmą kartą turėjo dviženklį pranašumą – 50:37. Įpusėjus kėliniui svečiai dar buvo toliau – 57:41. „Neptūnas“ neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir po Lorenzo Williamso tolimo metimo deficitą sumažino iki vienženklio skaičiaus – 51:59.

Nors „Lietkabelis“ atsakė savo sėkmingomis atakomis (63:51), tą patį padarė ir „Švyturio“ arenos šeimininkai – 55:63. Per paskutinę minutę Donatas Tarolis įmetė dvitaškį, Simas Jasaitis sulig sirena pataikė iš toli ir „Lietkabelis“ po trijų ketvirčių buvo arčiau pergalės – 68:55.

Lemiamą atkarpą „Lietkabelis“ vėl pradėjo užtikrintai, taip dar labiau nutoldamas – 72:55. „Neptūnas“ dar bandė gelbėtis ir keliskart priartėjo iki 12 taškų, bet svečiai buvo solidūs puolime ir iš karto rasdavo savo atsakymų, kurie leido išlaikyti atotrūkį bei pasiekti solidžią pergalę išvykoje.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 19 (4/11 tritaškiai), Simas Galdikas 13, Jerai Grantas 12 (6 atk. kam.), Paulius Dambrauskas 9 taškai.

„Lietkabelis“: Franas Pilepičius 19 (4/4 tritaškiai), Donatas Tarolis 13, Mindaugas Kupšas 12, Vytenis Lipkevičius 10, Simas Jasaitis 9, Michaelas Morrisonas 8 taškai (7 atk. kam.).

Šiauliuose – „Pieno žvaigždžių“ pergalė

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/2) komanda iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate, kadangi svečiuose 81:79 (31:19, 19:24, 8:19, 23:17) palaužė „Šiaulius“ (0/2).

Svarbiausias lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinio metu. „Šiauliai“ surengė atkarpą 19:0, kuomet privertė beveik septynias minutes pasvališkius kęsti taškų badą ir taip išsiveržė į priekį 62:52.

Rezultatą aplyginusius metimus pataikė Ivaras Žviguras, Tomas Galeckas ir Emmanuelis Omogbo, o pastarasis galiausiai grąžino persvarą „Pieno žvaigždėms“ – 71:70.

Apsikeitus tiksliomis atakomis, likus 48 sekundėms, Evaldas Šaulys lygino rezultatą (76:76), tačiau T. Galeckas pataikė svarbų tritaškį – 79:76. Per 15 paskutinių sekundžių ekipos apsikeitė baudų metimais: Kristupas Žemaitis pataikė vieną, o Tomas Lekūnas – dvi. Švieslentėje degant jau paskutinei sekundei Ignas Vaitkus pataikė rezultatą švelninusį metimą, tačiau Pasvalio komandai tereikėjo nebeprarasti kamuolio.

Iki tol legionierių vedama Pasvalio komanda išsiveržė į priekį dar pirmajame ketvirtyje, o keli tikslūs tolimi metimai iš eilės leido susikrauti jau dviženklę persvarą – 28:18.

Svečių ekipa visą laiką iki ilgosios pertraukos atrodė užtikrinčiau bei saugojo turėtą pranašumą, tad „Šiauliams“ teko per ilgąją pertrauką ieškoti būdų persverti rezultatą.

Pasvalio komanda turėjo kelis vedlius: E. Omogbo pelnė 15 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, po 13 taškų pridėjo Vytautas Šulskis, Lance'as Jeteras (5/5 dvitaškiai) ir T. Lekūnas (8 atk. kam.), 11 – T. Galeckas.

„Šiauliams“ dvigubą dublį surinko I. Vaitkus (14 tšk., 12 atk. kam., 7 išpr. praž.), 12 taškų pelnė Benas Griciūnas, 9 – Christianas Terrellas, po 8 – K. Žemaitis (6 rez. perd.) ir E. Šaulys.

Kitą mačą Pasvalio komanda žais spalio 3 dieną Utenoje prieš vietos „Juventus“ ekipą. „Šiauliai“ tą pačią dieną namuose priims Prienų „Skycop“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)