Po apylygio pirmojo kėlinio (18:15) šeimininkai antrą ir trečią ketvirčius laimėjo net 56:23 ir prieš „Juventus“ pirmavo kone dvigubai – 74:38.

Paskutiniame kėlinuke aikštėje pasirodė ir Vilniaus jaunimas – Aistis Piliauskas ir Marekas Blaževičius.

„Ryto“ krepšininkai pataikė 10 tritaškių iš 22 (45 proc.), o uteniškiai – viso labo 1 iš 16-os (6 proc.). Be to, sostinės atstovai užtikrintai laimėjo ir kovą po krepšiais – 43 prieš 28 atkovotus kamuolius.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo it rinktinėje žaidęs Eimantas Bendžius, per 23 min. surinkęs 20 taškų (2/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 4/4 baudos). Primename, kad E. Bendžius tiek kroatams, tiek olandams taip pat atseikėjo po keturis tritaškius.

17 taškų prie pergalės prisidėjo kitas „Ryto“ naujokas Dominique'as Suttonas (7/11 dvitaškiai, 1/2 tritaškis).

Vilniečiai sekmadienį buvo nukraujavę: jiems negalėjo padėti ne tik riešą susižeidęs pagrindinis įžaidėjas Chrisas Krameris, bet ir kitas gynėjas – 23-ejų metų 185 cm ūgio naujokas Mattas Farrellas. Su juo klubas sutartį nutraukė net neprasidėjus sezonui.

Abi komandos pernai tarpusavyje kovėsi turnyro ketvirtfinalyje. „Rytas“ laimėjo seriją 3:0, nors antrame mače Utenoje sveiką kailį išnešė tik per plauką.

Naujojo trenerio Dainiaus Adomaičio vadovaujamo „Ryto“ tikslas šiemet – vėl būti LKL finale.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 20, Dominque'as Suttonas 17, Arnas Butkevičius 13, Mindaugas Girdžiūnas 12 (3/5 tritaškiai), Evaldas Kairys 11 taškų (8 atk. kam.).

„Juventus“: Karolis Guščikas 15, Alexanderis Hamiltonas 13, Arvydas Šikšnius ir Martinas Gebenas po 8 taškus.

„Neptūnas“ įmetė 100 taškų

Penki naujokai pelnė dviženklį taškų skaičių ir atvedė Klaipėdos „Neptūną“ į pergalę pirmame naujojo sezono LKL ture. Osvaldas Olisevičius su 17 taškų buvo rezultatyviausias, o „Neptūnas“ namie 100:76 (25:23,19:24, 21:11, 35:18) pranoko Kėdainių „Nevėžį“.

Solidų indėlį įdėjo ir dar keturi naujokai: Kyle‘as Weaveris – 16 taškų, Lorenzo Williamsas – 14 taškų, Gytis Masiulis – 12 taškų ir Paulius Dambrauskas – 10 taškų. Vasarą iš Pasvalio į Klaipėdą persikėlęs O. Olisevičus buvo vienas svarbiausių „Neptūno“ žaidėjų per lemiamą rungtynių atkarpą.

„Nevėžis“ besibaigiant antram kėliniui pirmavo 47:41 (20 min.), bet ketvirtį Tomas Delininkaitis baigė tritaškiu, o po pertraukos „Neptūnas“ perėmė kontrolę.

Trečią kėlinį uostamiesčio komanda pradėjo 10 taškų be atsako, per šią atkarpą O. Olisevičius surinko 7 atškus ir padėjo „Neptūnui“ atitrūkti 54:47 (25 min.). „Nevėžis“ prametė pirmus šešis metimus trečiame kėlinyje, iš kurių keturi buvo tritaškiai.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui K. Weaverio tritaškis nutolino „Neptūną“ iki dviženklės ribos (72:62, 32 min.) ir per likusį laiką „Nevėžis“ intrigos nebesukūrė. Kėdainių klubas vertėsi be dviejų užsieniečių: Andre Hollinsas patyręs kojos traumą, o Volodymyras Ševčenka vis dar laukia dokumentų, leisiančių būti įregistruotam varžyboms Lietuvoje.

„Nevėžis“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36 prieš 30), bet „Neptūnas“ tai kompensavo tritaškiais. Šeimininkai pataikė 12/23 metimų (52 proc.), svečiai – tik 4/17 (23 proc.).

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 17, Kyle‘as Weaveris 16 (3/3 tritaškiai), Lorenzo Williamsas 14 (7 rez. perd.), Gytis Masiulis 12, Simas Galdikas 11, Paulius Dambrauskas 10 taškų.

„Nevėžis“: Jonas-Christopheris Fulleris 20, Martynas Varnas ir Chauncey Collinsas po 13, Regimantas Miniotas 9 taškai.

Antrosios sezono rungtynės „Neptūno“ laukia trečiadienį Pasvalyje, „Nevėžis“ tą pačią dieną priims „Rytą“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)