Nyderlandų rinktinė nejautė jokio psichologinio spaudimo ir nuo pat pradžių ėmė pildyti savo taškų kraitį – 0:4.

Lietuvos krepšininkai netrukus rado atsakymą – du tritaškius smeigė Mindaugas Kuzminskas, o po Luko Lekavičiaus įspūdingos atakos ir dvitaškio iš po krepšio aikštės šeimininkai jau turėjo solidų pranašumą – 18:6.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo įspūdingu Artūro Gudaičio dėjimu iš viršaus, tačiau tuomet tarsi sustojo. M. Kuzminskas iš toli šaudė pro šalį, 9 taškus iš eilės pelnę svečiai priartėjo, o įpusėjus ketvirčiui ir persvėrė rezultatą savo naudai – 28:29.

Įstrigusią D. Adomaičio kariauną į priekį ėmėsi traukti 5 taškus iš eilės pelnęs Rokas Giedraitis ir 6 taškus surinkęs Adas Juškevičius, tačiau įsidrąsinę Nyderlandų krepšininkai nė nemanė kelti baltos vėliavos. Įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus – 39:39.

Po pertraukos svečiai perėmė iniciatyvą ir turėjo 6 taškų pranašumą (41:47), tačiau aikštės šeimininkai po itin sėkmingo Luko Lekavičiaus žaidimo ir dviejų taiklių Eimanto Bendžiaus tritaškių iš eilės sugebėjo vėl išsiveržti į priekį 60:57.

Ritmą pagavę lietuviai prapliupo tritaškiais – M. Kalnietis ir E. Bendžius trim tolimais šūviais padidino persvarą iki 73:59, tačiau užkurta puolimo mašina vėl pradėjo strigti.

Neįtikėtinai gerai paskutines ketvirto kėlinio minutes sužaidę olandai pavijo lietuvius, o Charlonas Kloofas, perėmęs iš M. Kuzminsko kamuolį, išplėšė patęsimą - 75:75.

Taškas į tašką kova vyko visas 5 minutes, tačiau svečiai ir vėl sugebėjo išlyginti rezultatą ir privertė lietuvius žaisti dar vieną pratęsimą.

Antrojo pratęsimo herojumi tapo M. Kalnietis. Jis rezultatui esant 92:92 pataikė lemiamą tritaškį metimą, o olandai tuomet stojo prie baudų metimo linijos po sąmoningos lietuvių pražangos.

Ch. Kloofas pataikė pirmą baudos metimą, o mesdamas antrą nepataikė kamuolio į lanką ir teisėjai kamuolį atidavė lietuviams, kurie po trijų sekundžių jau kėlė triumfuodami rankas į viršų.

LIETUVA: Mantas Kalnietis 21 (3/6 dvitaškiai, 5/11 tritaškiai, 5 rez.p., 22 naud.b.), Eimantas Bendžius ir Lukas Lekavičius po 14, Adas Juškevičius 11 (5 rez.p.), Mindaugas Kuzminskas 10 (5 atk.k.), Edgaras Ulanovas 8 (5 atk.k., 4 rez.p., 4 kl), Rokas Giedraitis, Artūras Gudaitis, Edgaras Želionis po 5, Evaldas Kairys 2.

NYDERLANDAI: Charlonas Kloofas 19 (4/9 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 5/8 baudos, 5 rez.p.), Thomas Van der Marsas 16, Shane'as Hammnikas 13, Yannickas Franke 11 (6 rez.p.), Jito Kokas 10, Nickas Oudendagas 9.

Statistika: Lietuva – Nyderlandai

Dvitaškiai: 13/43 (30 proc.) – 30/51 (58 proc.)

Tritaškiai: 16/40 (40 proc.) – 8/22 (36 proc.)

Baudos: 21/25 (84 proc.) – 9/14 (64 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 45 – 41

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 22

Perimti kamuoliai: 5 – 6

Klaidos: 13 – 17

Blokai: 3 – 2

Pražangos: 23 – 19

Praėjusį penktadienį Lietuvos krepšinio rinktinė antrąjį atrankos į 2019-ųjų pasaulio čempionato etapą pradėjo taip pat nelengva pergale. Puikiai išnaudoję toliašaudę artileriją D. Adomaičio auklėtiniai išvykoje 84:83 (21:21, 22:15, 20:19, 21:28) nugalėjo net 4 NBA žaidėjus savo sudėtyje turėjusią Kroatijos nacionalinę ekipą.

J grupės turnyro lentelė
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/praleistų taškų santykis, taškai)