Rugsėjo mėnesį Rusijos rinktinės laukia dvejos pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynės – išvykoje rusai kausis su Čekija, o namuose priims Bulgariją.

Prieš šį „atrankos“ langą rusų treneris S. Bazarevičius sulaukė žinių iš Orlando „Magic“ komandos vidurio puolėjo Timofejaus Mozgovo.

32-ejų metų aukštaūgis, savo kraityje turintis ir NBA čempiono titulą, pareiškė, kad dėl šeimyninių aplinkybių padėti rinktinei rugsėjį negalės.

S. Bazarevičiaus krepšininko pasiaiškinimai neįtikino. Penktadienį, bendraudamas su Rusijos žiniasklaida, krepšinio specialistas neslėpė nepasitenkinimo.

„Mozgovas atsiprašinėjo, kalbėjo, kad labai mėgsta atstovauti rinktinei, tačiau šeimyninės aplinkybės jam neleidžia atvykti. Tačiau man atrodo, kad jis tą situaciją tikrai galėjo išspręsti ir atvykti“, – pareiškė S. Bazarevičius, su aukštaūgiu pats kalbėjęs telefonu.

„Tačiau sėdėti ir išgyventi, kad Timofejus neatvyko, mes nesiruošiame, versimės su turimomis pajėgomis. Aišku, jo pagalba mums būtų pravertusi“, – pridūrė treneris.

Timofejus Mozgovas

T. Mozgovas praėjusį sezoną atstovavo Bruklino „Nets“ komandai, vidutiniškai per rungtynes jis žaidė tik po 12 min., pelnė po 4,2 taško ir atkovojo po 3,2 atšokusio kamuolio.

Rusijos rinktinėje nebus ir dar vieno krepšininko – ekipai atrankoje nepadės Maskvos srities „Chimki“ puolėjas Andrejus Zubkovas.

Visus kitus geriausius krepšininkus S. Bazarevičius savo dispozicijoje turės.

Rusijos rinktinė atrankos į pasaulio čempionatą K grupėje užima trečiąją vietą. Rusai savo sąskaitoje turi 3 pergales iš 6 galimų. Grupėje pirmauja visas rungtynes laimėję prancūzai, antri žengia 5 pergales turintys čekai.

Suomiai, kaip ir rusai, yra laimėję 3 kartus, bulgarai ir bosniai turi po 2 pergales.

Į planetos pirmenybes pateks 3 geriausios grupės komandos.