Tai reiškia, kad ir kitą vasarą Lietuvos šešiolikmečių rinktinė dalyvaus Europos čempionato A diviziono kovose, nes į B divizioną iškrenta 14-16 vietas užėmusios rinktinės.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė penktadienį žais su Latvijos šešiolikmetėmis.

Susitikime su Nyderlandų rinktine lietuvės geriau pradėjo rungtynes ir antroje pirmo kėlinio dalyje nutolo įgydamos 5 taškų pranašumą (16:11). Tačiau rungtynėse nei vienai komandai pirmoje pusėje nepavyko įrodyti aiškesnio savo pranašumo. Kėlinį laimėjo Nyderlandų krepšininkės, tačiau lietuvės išsaugojo savo pranašumą (26:22).

Antroji rungtynių dalis lietuvėms prasidėjo sunkiau. Tado Stankevičiaus auklėtinės sunkiai rado kelią link varžovių krepšio, ketvirtį pralaimėjo 5 taškais ir po trijų kėlinių jau turėjo 1 taško deficitą (34:35). Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, o rungtynių rezultatas buvo lyg svarstyklės.

Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei Nyderlandų krepšininkės pirmavo 2taškų skirtumu (52:50).

Tačiau lietuvės surengė rezultatyvią ataką – Klaudija Janionytė atliko rezultatyvų perdavimą, o Aistė Švegždaitė išlygino rezultatą (52:52). Per likusį laiką abi komandos apsikeitė netaikliais tolimais metimais: Nyderlandų rinktinėje pro šalį metė Elles Van der Maas, o mūsiškių ekipoje tritaškio nepataikė Urtė Čižauskaitė.

Pratęsimo metu daugiau jėgų išsaugojusios buvo lietuvės, kurios nuo pat pradžių šovė į priekį, nutolo 4 taškais ir rungtynių iš savo rankų nebepaleido. Viešnio dar bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau pergalę šventė lietuvės.

„Palaima, kad po tokių rungtynių vakar, šiandien pavyko atsitiesti. Nuteikinėjome merginas, kad jos visą mėnesį dirbo ne tam, kad per vieną dieną viską sugadintų lengva ranka. Vakarykštės rungtynės vis dar neišeina iš galvos ir tai buvo puikus stimulas, kad šiandien privalome atrodyti visai kitaip. Mes buvome su kita energija, su kitu noru ir užsidegimu. Mes mirėme viena už kitą aikštelėje. Aišku nereikia slėpti – sėkmė buvo mūsų pusėje. Labai džiaugiamės pergale“, – sakė Lietuvos merginų rinktinės vyr. treneris Tadas Stankevičius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Audronė Zdanevičiūtė, kuris netrūko visur aikštėje. Gynėja pelnė 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Simona Visockaitė įmetė 12 taškų (13 atk. kam.), Klaudija Janionytė – 10 (5 rez. per.), Gedvilė Savostaitė – 5, Aistė Švegždaitė ir Šeila Gudinskaitė po 4, Urtė Čižauskaitė – 3, Elzė Motekaitytė ir Agnesė Garčinskaitė (10 atk. kam.) po 2.

Nyderlandų rinktinėje Elles Van der Maas ir Alissa van der Plas (10 atk. kam.) pelnė po 13 taškų, o Maud Huijbens – 12 (10 atk. kam.).

Priminsime, kad „Always“ Europos čempionato grupės rungtynėse lietuvės 71:58 nugalėjo Danijos rinktinę, vėliau 49:66 turėjo pripažinti Rusijos krepšininkių pranašumą, o paskutiniame grupės mače 51:58 neatsilaikė prieš vokietes. Aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė 37:51 pralaimėjo Vengrijai.