Įdomu tai, kad nei viena Lietuvos jaunimo rinktinė šiemet neįveikė ketvirtfinalio barjero: 18-mečiai šią vasarą Europos čempionate liko penkti, o dvidešimtmečiai Senojo žemyno pirmenybėse aštuntfinalyje nusileido ispanams ir užėmė tik devintą vietą.

Mūsiškiai nesulaikė kroatų trijulės, pelniusios liūto dalį taškų – Borio Tisma sąskaitoje 25 taškai, Ivanas Perasovičius ir Roko Prkačinas pelnė po 20 taškų.

Pirmą kėlinį 29:26 laimėję lietuviai pakiliai pradėjo ir antrą ketvirtį, mūsiškių sėkminga atkarpa 6:0 privertė Kroatijos rinktinės trenerį prašyti minutės pertraukėlės (35:26).

Po jos kroatai per tris minutes sumažino skirtumą iki 3 taškų (33:36). Lietuviai antrame kėlinyje išsaugojo trapią persvarą, šalia per žingsnį ant kulnų lipę kroatai neleido mūsiškiams nutolti.

Po dviejų kėlinių Lietuva pirmavo 49:47. Po ilgosios pertraukos abi komandos žengė taškas į tašką, tačiau žaidimo skonį pajautę varžovai sėkmingiau sužaidė ketvirčio pabaigą ir išsiveržė į priekį 64:59.

Lemiamo kėlinio pradžioje kroatai pavojingai nutolo 70:61, o iki ketvirčio pabaigos likus 5 min. tebepirmavo 76:68.

Po penkių iš eilės Augusto Marčiulionio taškų lietuviai buvo priartėję iki varžovų per vieną tikslų metimą. Likus 20 sekundžių Lietuva organizavo lemiamą ataką, Ąžuolas Tubelis turėjo gerą progą pasižymėti iš po krepšio, bet jo metimą blokavo Lukša Buljevičius.

Po kelių akimirkų kroatai jau džiaugėsi pergale 80:78 bei bilietu į pusfinalį. Mūsiškiai tęs kovą dėl 5-os vietos.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 22 (17 atkov. kam.), Edgaras Preibys 16, Augustas Marčiulionis 14 (3 rez. perd.), Hubertas Pivorius 11, Jokūbas Rubinas 8, Kasparas Jonauskas 6 (4 rez. perd.), Matas Repšys 1 taškas.

Kroatija: Boris Tisma 25, Ivanas Perasovičius ir Roko Prkačinas po 20, Matej Bosnjakas 12, Luksa Buljevičius 3 taškai.

Pusfinalyje dėl 5-8 vietų Lietuvos krepšininkai žais su Serbijos ir Prancūzijos akistatos pralaimėtoja.

Mūsų šalies krepšininkai 2008 metais tapo Europos jaunučių čempionais, 2009, 2010, 2015 ir 2016 metais iškovojo sidabro medalius, o 2007 metais – bronzos.

***

Antradienį Tomo Purlio auklėtiniai pirmenybių aštuntfinalyje 84:53 (21:17, 20:12, 19:15, 24:9) nepasigailėjo Nyderlandų komandos.

Kroatijos rinktinė aštuntfinalyje 85:58 sutriuškino Italijos bendraamžius.

Iki ketvirtfinalio mūsiškiai šiose pirmenybėse nebuvo sutikę lygiaverčių varžovų: pirmame etape Lietuvos ekipa sutriuškino Juodkalnijos (84:50), Slovėnijos (105:55) ir Izraelio (92:46) rinktines. A grupėje ji užėmė pirmą vietą.

Čempionatas vyksta Serbijoje, Novi Sado mieste.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (252)