Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė pirmavo 21:15, bet antrajame mūsiškių puolimas visiškai užstrigo ir iš jų pranašumo po 20 min. teliko 3 taškai – 29:26.

Trečiajame kėlinyje krepšys pagaliau „atsirišo“ ir Arnui Veličkai, po keturių netaiklių tritaškių pataikiusiam du tolimus metimus paeiliui. Sužaidus 30 min. lietuviai buvo priekyje 48:44.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus dvi su puse minutės lietuviai nutolo 54:44, tačiau susikrautos persvaros neišsaugojo – po kelių A. Gronskio keitimų ispanai perėmė iniciatyvą ir, įpusėjus ketvirčiui, iš jos teliko 2 taškai (59:57).

Netrukus lietuvių situacija visiškai komplikavosi, jie atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 59:63.

Nors per likusį laiką pirmaujanti komanda keitėsi dar kelis sykius, lemiamu momentu šaltakraujiškesni ir tikslesni buvo Ispanijos krepšininkai, o mūsiškiai likus 10 sek. dar užsidirbo ir nesportinę pražangą.

Lietuviai šiose rungtynėse pataikė tik 5 iš 24 tritaškių (20,8 proc.), kovą dėl kamuolių pralaimėjo 34-47, nors suklydo tik 7 kartus (ispanai – 16).

Pažymėtina, kad Lietuvos rinktinė į aštuntfinalį pateko kaip geriausia A grupės komanda, laimėjusi visas trejas žaistas rungtynes.

Tuo metu Ispanijos rinktinė B grupėje buvo tik ketvirta, laimėjusi vienas iš trejų žaistų rungtynių.

Ketvirtfinalyje ispanai žais su Švedijos ir Izraelio aštuntfinalio poros laimėtojais.

Lietuviams teks tenkintis kova dėl 9-16 pozicijų.

Lietuva: Gytis Masiulis 19 (4/6 dvit., 1/5 trit., 8/11 baud.), Arnas Velička 15 (3/4 dvit., 3/8 trit.), Matas Jogėla 12, Aistis Pilauskas 6, Džiugas Slavinskas 6, Einaras Tubutis 4, Eimantas Stankevičius 4, Vitalijus Kozys 4 taškai.

Ispanija: Aleixas Fontas 23 (4/7 trit., 8 atk. kam., 28 naud. bal.), Osas Ehigitoras 18 (8/8 dvit.), Josepas Puerto 14, Polas Figueras 9, Miguelis Gonzalezas 5 taškai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (139)