Arvydo Gronskio auklėtiniai pirmosiose rungtynėse per pratęsimą 94:82 (25:9, 25:25, 16:30, 11:13, 17:5) palaužė Juodkalnijos jaunuosius krepšininkus.

Galingai startavę ir susitikimo pradžioje net 46:20 atitrūkę lietuviai besibaigiant trečiajam kėliniui dar gana užtikrintai pirmavo 66:54, tačiau tuomet krito į gilią duobę.

Lietuvos dvidešimtmečiai net aštuonias minutes nerado kelių link varžovų krepšio ir pralaimėję atkarpą 0:14 leido juodkalniečiams išsiveržti į priekį 68:66.

Ketvirtojo kėlinio viduryje lietuviams galiausiai pavyko pralaužti ledus, o nuo tada žaidimas vyko taškas į tašką.

Nors situaciją kontroliavo Juodkalnijos ekipa, lietuviai paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo. Likus žaisti 7 sekundes baudų metimais (77:77) pratęsimą išplėšė Arnas Velička.

Pratęsime savo sąlygas jau vėl diktavo A. Gronskio kariauna. Mato Jogėlos ir Džiugo Slavinsko metimų dėka lietuviai atitrūko 86:79 bei užsitikrino pergalę.

Lietuva: Gytis Masiulis 21 (15 atk. kam.), Matas Jogėla 19, Arnas Velička 14, Džiugas Slavinskas ir Eimantas Stankevičius po 13, Karolis Giedraitis 5.

Juodkalnija: Milošas Popovičius 27 (16 atk. kam.), Milicas Starovlah 17, Marko Simonovičius 15 (17 atk. kam.), Andrija Slavkovičius 14.

***

Juodkalnijos jaunimo rinktinę lietuviai kontrolinėse rungtynėse prieš čempionatą įveikė rezultatu 91:70.

Lietuvos jaunimas Europos čempionate be Juodkalnijos rinktinės, jėgas dar išmėgins su Didžiosios Britanijos ir Turkijos komandomis.

Su turkais pasiruošimo etape lietuviai taip pat išmėgino jėgas ir pralaimėjo rezultatu 63:88.

Į čempionato aštuntfinalį pateks visos A grupės komandos, kurios atkrintamosiose varžybose susitiks su B grupės ekipomis – Ukraina, Prancūzija, Ispanija arba Kroatija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)