Nepaisant to, „Neptūno“ ekipa sugebėjo pasidabinti „Betsafe–LKL“ bronzos medaliais, kai mažajame finale 3-1 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

Klaipėdiečių treneris pripažino, kad sezonas buvo itin sunkus ir po rungtynių padėkojo savo žaidėjams už pagirtiną drausmę.

„Dabar jau tikrai lengviau. Padėkojau komandos nariams, tai buvo tikrai nelengvas sezonas, tiksliau, vienas sunkiausių mano karjeroje. Padėkojau visiems žaidėjams, kad rūbinėje sugebėjo išlaikyti komandinę dvasią. Nepasidavėme, surėmėme pečius ir laimėjome seriją.

Laimėjome tikrai prieš gerą komandą. Tik pasižiūrėkite į jų žaidėjus: Lorenzo Williamsas, broliai, Žanis Peineris, Gintaras Leonavičius ir visi kiti. Tai yra labai gera komanda. Manau, kad atlikome labai gerą darbą“, – teigė K. Maksvytis.

„Neptūno“ ekipa rungtynes perlaužė trečiajame kėlinyje, kuriame Edgaras Želionis pelnė 13 taškų ir padėjo klaipėdiečiams žengti didelį žingsnį pergalės link. Vis dėlto K. Maksvytis akcentavo pagirtiną gynybą prieš L. Williamsą ir brolius Lavrinovičius.

„Mes visą seriją atakavome brolius ir Lorenzo. Jie yra tos komandos kūrėjai ir visas žaidimas sukasi aplink juos. Broliai išplečia aikštę, o Lorenzo kuria visą žaidimą. Manau, kad pradedant antrosiomis rungtynėmis mes tai neblogai atlikome. Kalbėjome, kad turime apsiginti ir žaisti greitai.

Kalbėjome, kad jei nepelnome pigių taškų, tai neturėtume mėtyti pigių tritaškių, kad turime ilgiau įžaidinėti kamuolį ir jie vargų gynyboje. Tai pavyko. Pirmoje pusėje buvo gana nebloga gynyba, tačiau nesisekė atakų pabaigose, kai jie sumetė tritaškius.

Jau tada galėjome susikrauti persvarą. Žinoma, prisidėjo žaidėjai, kurie anksčiau žaidė prasčiau. Želionis buvo pagrindinis veikėjas, ypatingai antroje dvikovos pusėje“, – dėstė K. Maksvytis.

Tuo metu panevėžiečių treneris Ramūnas Butautas nepagailėjo komplimentų savo varžovams ir padėkų visiems prisidėjusiems prie „Lietkabelio“ sezono.

„Noriu pasveikinti „Neptūno“ komandą su pergale ir bronzos medaliais. Komanda turėjo problemų, garbė vadovybei bei trenerių kolektyvui, jiems pavyko suvaldyti situaciją. Klaipėdos ekipa žaidė gražų krepšinį, buvo labai arti finalo ir gali pasidžiaugti gražiu sezonu.

Noriu padėkoti mūsų sirgaliams, kurie išliko ištikimi mums. Sezonas buvo banguotas ir noriu padėkoti, kad fanai nuo mūsų nenusigręžė. Taip pat noriu padėkoti klubo vadovybei ir aptarnaujančiam personalui, nes sąlygos buvo sukurtos tikrai geros. Žaidėjams jau padėkojau ir palinkėjau sėkmės“, – teigė strategas.

Pats R. Butautas pripažino, kad pergalę iškovojęs „Neptūnas“ buvo jos vertesnis.

„Krepšinyje lygiųjų nebūna, kaip futbole. Visada, kai susitinka dvi komandos, vertesni pergalės yra nugalėtojai. Pagal įdėtas pastangas negaliu turėti priekaištų žaidėjams. Kažko pritrūko, bet tai yra krepšinis, sportas, nugali stipresnis. Noriu padėkoti ir žurnalistams už objektyvų vertinimą bei teisingą kritiką“, – kalbėjo R. Butautas.

Nors R. Butautas įvardino šio pralaimėjimo priežastis, apie ateitį galvoti nesiruošė ir jau buvo suplanavęs rytojų.

„Mes turėjome susikūrę neblogų progų, mums neįkrito. Mes bandėme koreguoti savo gynybą ir praleidome daugiau taškų. Aš Panevėžyje praleidau gerą pusmetį. Dabar apie kitą sezoną negalvoju. Galvoju tik kaip nusirengti šlapius drabužius, palįsti po dušu ir rytoj nuvykti į savo sodybą“, – atviravo „Lietkabelio“ vairininkas.