Jau rungtynių pradžioje „Žalgiris“ pasiuntė vilniečius į nokdauną. Axelio Toupane'o vedami kauniečiai nutolo 12:1.

Visgi „Lietuvos rytui“ pavyko atrasti atakų lyderį. Metimą „pajutęs“ Loukas Mavrokefalidis per pirmąjį kėlinį surinko 8 taškus ir gerokai apkarpė „Žalgirio“ turėtą persvarą (24:19 po 10 min.).

Vos prasidėjus antrajam kėliniui rezultatas po Chriso Kramerio metimo tapo lygus – 24:24. Esant pusiausvyrai (40:40) abi komandos išėjo ilsėtis po 20 žaidimo minučių

Ilgą laiką trečiame kėlinyje šeimininkai ir svečiai žengė koja kojon, techninę pražangą užsidirbo emocijų vėl nesuvaldęs „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius, tačiau ilgainiui po krepšiais vis labiau ėmė ryškėti kauniečių pranašumas – konkurencijos po lenta neturėjęs Brandonas Daviesas vien per šį ketvirtį surinko 12 taškų.

Puikų vidurio puolėjo žaidimą papildžius Artūro Milaknio (pataikė pirma kartą per dvejas pastarąsias finalo rungtynes) ir Edgaro Ulanovo tritaškiams, šeimininkai sugebėjo nutolti po varžovų – 67:59.

Ketvirtajame kėlinyje B. Daviesas penktąjį kartą privertė prasižengti Martyną Echodą, pratęsė savo dominavimą po lenta ir padėjo „Žalgiriui“ gana saugią persvarą išsaugoti iki finalinės sirenos.

Iš viso B. Daviesas šiose rungtynėse pelnė 27 (8/12 dvit.) taškus, atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 11 varžovų pražangų ir surinko 38 naudingumo balus per 28 žaidimo minutes.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse apskritai įspūdingai dominavo po lenta. Kovą dėl atšokusių kamuolių kauniečiai laimėjo daugiau nei dvigubai – 42-20. Vilniečių gretose daugiausiai (6) kamuolius po lenta sugriebė gynėjas Benas Madgenas.

Pastebėtina ir tai, kad tarp penkių rezultatyviausių žalgiriečių nėra nė vieno gynėjų grandies žaidėjo – liūto dalį taškų Š. Jasikevičiaus kariauna suvertė iš po krepšio.

Tiesa, „Žalgiris“ ir toliau strigo prie tritaškio linijos (4/15 metimų, 26 proc.) ir klydo kur kas dažniau nei svečiai. Žalgiriečiai prarado 15, o „Lietuvos rytas“ – 7 kamuolius.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 27 (8/12 dvit., 38 naud. b.), Edgaras Ulanovas 15, Aaronas White'as 12, Paulius Jankūnas 10, Antanas Kavaliauskas 6, Kevinas Pangosas 5 (6 rez. perd.), Vasilije Micičius 4 taškai. Beno Udrihas taškų nepelnė bet atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 19 (2/6 dvit., 2/5 trit., 9/10 baud.), Chrisas Krameris 16, Martynas Echodas 12, Rokas Giedraitis 12, Benas Madgenas 7, Mindaugas Girdžiūnas 5, Travisas Petersonas 5, Mindaugas Lukauskis 3, Egidijus Mockevičius 1 taškas.

Primename, kad pirmąjį mačą praėjusį šeštadienį Kaune 96:83 laimėjo „Žalgiris“, o pirmadienį Vilniuje revanšą jau pasiekė vilniečiai – 82:73.

Ketvirtosios serijos rungtynės šeštadienį, birželio 16 d. vyks Vilniuje, penktosios – pirmadienį, birželio 18 d. Kaune.

Pažymėtina, kad tai yra paskutinis kartas, kai LKL finale varžomasi serijoje iki keturių pergalių. Nuo kito sezono serija bus trumpinama ir komandos kovos iki trijų pergalių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (304)