„Lietuvos rytas“ LKL finale nutraukė 7-erių metų nelaimėtų rungtynių prieš „Žalgirį“ seriją, nes prieš tai paskutinį kartą sostinės klubas finale Kauno ekipą buvo įveikęs 2011 metais.

Kaune ekipas į priekį vedę Artūras Milaknis ir Rokas Giedraitis mačą Vilniuje užbaigė nepelnę taškų, o sostinėje lyderių vaidmuo priklausė abiejų komandų aukštaūgiams.

Pirmame kėlinyje dominavo kieta gynyba. Po pirmųjų 10 minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 17:15. Devyni Louko Mavrokefalidžio taškai leido šeimininkams atitrūkti 26:19.

Tačiau per minutę „Žalgirio“ laimėta atkarpa 5:0 leido svečiams beveik panaikinti „Lietuvos ryto“ pranašumą (26:24).

Bet „Lietuvos rytas“ vėl atitrūko ir kėlinio pabaigoje turėjo 8-ių taškų persvarą (39:31). Prieš pat pertrauką rezultatą baudų metimais sušvelnino Edgaras Ulanovas – 39:33. Antrą ketvirtį šeimininkai laimėjo 22:18, o daugiausia bėdų „Žalgiriui“ pridarė graikas L. Mavrokefalidis, kuris vien per antrą kėlinį suvertė net 13 taškų.

Po pertraukos mačo scenarijus nekito ir priminė antrą ketvirtį. „Lietuvos rytas“ ne kartą buvo atitrūkęs keliais taškais, o didžiausia persvara siekė 9-is taškus (47:39), tačiau žalgiriečiai pavydavo šeimininkus (49:47).

„Lietuvos rytas“ vėl susikrovė kiek solidesnį pranašumą (55:49), tačiau svečiai po B. Davieso dvitaškių prieš pat ketvirčio pabaigą pavijo varžovus (57:55).

Lemiamas ketvirtis žiūrovams žadėjo maksimalią intrigą. Ketvirto kėlinio pradžioje – nedidelis incidentas tarp „Lietuvos ryto“ ultrų ir Vasilje Micičiaus: vienas sirgalių buvo prišokęs prie pat žaidėjo ir jį stumtelėjo kūnu, kai krepšininkas buvo trumpam palikęs aikštę.

Po šio epizodo „Žalgiris“ klydo išsimesdamas kamuolį, o vėliau techninę pražangą užsidirbo Šarūnas Jasikevičius. Visą areną ant kojų pakėlė Chriso Kramerio tritaškis, po kurio „Lietuvos rytas“ atitrūko 61:55.

Š. Jasikevičius nebedelsė ir paprašė minutės pertraukėlės. Po jos trys Aarono White'o dvitaškiai leido žalgiriečiams išlyginti rezultatą – 61:61. Po paskutinio A. White'o dėjimo jau Rimas Kurtinaitis paprašė pertraukėlės.

Po jos jau „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 5:0 (66:61), tačiau „Žalgiris“ švieslentėje įžiebė keturis šešetus – 66:66. Likus kiek daugiau nei minutei po Mindaugo Lukauskio tritaškio šeimininkai galėjo kiek lengviau atsipūsti – 76:69.

Tačiau Ch. Kramerio techninė pražanga suteikė „Žalgiriui“ šansą sumažinti skirtumą. E. Ulanovo baudų metimai šeimininkų pranašumą „apkarpė“ dviem taškais (76:71), tačiau to paties Ch. Kramerio dvitaškis stipriai priartino „Lietuvos rytą“ pergalės link.

Progų tolimam metimui turėjęs „Žalgiris“ savo šanso neišnaudojo ir „Lietuvos rytas“ namuose palaužė svečius iš Kauno – 82:73 (17:15, 22:18, 18:22, 25:18).

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17, Edgaras Ulanovas 15, Vasilje Micičius 13, Aaronas White'as 12, Axelis Toupane'as 7, Paulius Jankūnas 5, Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas po 2 taškus, Artūras Milaknis (per 18 min.) ir Beno Udrihas (per 1:13 min.) taškų nepelnė.

Statistika („Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“):

Dvitaškiai: 23/39 (58 proc.) – 26/42 (61 proc.)

Tritaškiai: 6/16 (37 proc.) – 3/18 (16 proc.)

Baudų metimai: 18/20 (90 proc.) – 12/15 (80 proc.)

Išprovokuotos pražangos: 20 – 21

Pirmoji finalo akistata Kaune šeštadienį baigėsi šeimininkų pergale 96:83.

Du kėlinius vyko kova taškas į tašką, tačiau po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs „Žalgiris“ susikrovė solidesnį pranašumą. Svečius iš sostinės į neviltį varė Artūras Milaknis, pataikęs net 6 tolimus metimus iš septynių. Iš viso snaiperio sąskaitoje – 24 taškai. Tada „Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė Rokas Giedraitis, pelnęs 17 taškų.