„Nors pusfinalyje su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir išeikvojome daug jėgų, tačiau jų tikrai dar turime. Privalome pamiršti pusfinalį ir su naujomis jėgomis kibti į mažojo finalo kovas. Nusiteikimas turi būti maksimalus, motyvacijos stigti tikrai negali nei vienai komandai, kadangi tai jau sezono pabaiga ir yra kovojama ne šiaip sau, o dėl LKL čempionato medalių. Visi nori sezoną pabaigti kuo geriau ir pasipuošti medaliais. Visi to trokšta“, – pabrėžė „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis.

„Pakeitėme aplinką, pasitreniravome ir miške prie Vasaros estrados. Šiek tiek pravėdinome galvas, pasikrovėme elementus ir esame pasiruošę naujomis jėgomis kibti į šį mūšį. Viskas prasideda nuo nulio, tad labai svarbu yra laimėti pirmąsias serijos rungtynes namuose. Tikimės audringo savų sirgalių palaikymo. Bendromis jėgomis mes galime nuveikti daugiau“, – akcentavo „Neptūno“ vyr. treneris.

Šioje serijoje iki trijų pergalių klaipėdiečiai turi aikštės pranašumą, kadangi LKL reguliariajame čempionate (25 pergalės, 11 pralaimėjimų) užėmė trečiąją vietą, o „Lietkabelis“ (20 pergalių, 16 pralaimėjimų) – ketvirtąją vietą.

„Lietkabelis“ po pusfinalio turėjo ilgesnę pertrauką, kadangi į mažąjį finalą žengė tiesiausiu keliu – pusfinalio serijoje sausu rezultatu 0:3 nusileido Kauno „Žalgirio“ ekipai.

Įdomu, tai kad trys iš keturių „Neptūno“ trenerių štabo narių – vyr. treneris K. Maksvytis, jo asistentas Jurica Žuža ir fizinio pasirengimo treneris Robertinas Vilimas bei „Neptūno“ komandos kapitonas Simas Galdikas praėjusį sezoną dirbo „Lietkabelio“ ekipoje ir atvedė ją iki LKL finalo. Be to, jie puikiai pažįsta dalį komandos narių, su kuriais dirbo praėjusį sezoną – brolius Kšyštofą ir Darjušą Lavrinovičius, Donatą Tarolį, Gintarą Leonavičių, Lorenzo Williamsą, Žygimantą Skučą, Luką Aukštikalnį.

„Nežinau, ar tai pliusas ar minusas, kadangi ir šie žaidėjai žino mano treniravimo stilių. Su kaikuriais iš jų mus sieja draugystės ryšiai, bet čia draugystę trumpam teks pamiršti. Turime išlikti profesionalūs, pamiršti asmeniškumus ir susitelkti dėl vieno – demonstruoti aukšto lygio krepšinį bei bandyti savo komandą atvesti į LKL prizininkų gretas“, – kalbėjo K. Maksvytis.

„Neptūnas“ reguliariajame čempionate panevėžiečius šį sezoną nugalėjo tris iš keturių kartų. Tą klaipėdiečiai dukart padarė Klaipėdoje – 83:78 ir 86:76 bei kartą Panevėžyje – 94:89. „Lietkabelis“ sugebėjo laimėti vieną kartą (94:78) ir tai buvo pirmasis šio sezono tarpusavio mačas, vykęs spalio 4 dieną Panevėžyje.