Tačiau toks rezultatas nieko bendro neturi su įvykiais pirmame kėlinyje.

Kovingai mačą pradėjęs „Lietkabelis“ startavo 7 taškais be atsako. Įpusėjus kėliniui svečiai vis dar buvo priekyje 9:8, o Panevėžio ekipoje 7 taškus buvo pelnęs Darjušas Lavrinovičius.

Simo Jasaičio tritaškis vėl „Lietkabeliui“ leido šiek tiek atitrūkti – 12:8.

Po neužtikrinto Antano Kavaliausko žaidimo gynyboje ir Vaido Čepukaičio pataisyto Žanio Peinerio metimo „Lietkabelis“ pirmavo 17:11. Matydamas vangiai žaidžiančius auklėtinius Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

Ž. Peinerio labai sudėtingas metimas atsilošus užbaigė pirmą ketvirtį, po kurio „Lietkabelis“ pirmavo 21:14.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo atkarpą 9:0 ir pirmąkart išsiveržė į priekį 23:21.

Tačiau „Lietkabelis“ nesutriko ir po Ž. Peinerio tritaškio vėl pirmavo 34:29. „Pasižymėjo“ ir Š. Jasikevičius, už pamokas teisėjams strategui skirta techninė pražanga.

Visgi sėkmingiau pirmą rungtynių pusę užbaigė „Žalgiris“, kuris pavijo svečius ir po Kevino Pangoso dvitaškio turėjo minimalią persvarą 37:36.

Trečias ketvirtis pažymėtas techninėmis ir nesportinėmis pražangomis: iš pradžių kietai Axelį Toupane'ą stabdė Darjušas Lavrinovičius, kėlinio viduryje tokią pat pražangą užsidirbo Edgaras Ulanovas, neleistinai stabdęs Donatą Tarolį, o kėlinio pabaigoje techninę už vaidybą gavo Vasilje Micičius.

Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ atitrūko rekordine 9-ių taškų persvara – 52:43. Bet „Lietkabelis“ vis rasdavo spragų šeimininkų gynyboje ir neleido pabėgti žaliai baltiems. Prieš lemiamą kėlinį intriga buvo gyva, šalies čempionai pirmavo tik 7 taškais – 64:57.

„Sausos“ keturios „Lietkabelio“ minutės iš esmės sudėliojo visus taškus „ant i“: „Žalgiris“ atitrūko 74:57 ir beveik visi klausimai šiame mače buvo atsakyti.

Įpusėjus ketvirčiui po Pauliaus Jankūno dvitaškio su pražanga „Žalgiris“ atitrūko 79:61. Čempionų titulą ginantis Kauno klubas pusfinalį pradėjo triuškinančia pergale 93:69 (14:21, 23:15, 27:21, 29:12).

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Panevėžyje.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 14, Aaronas White'as 13, Edgaras Ulanovas 11, Beno Udrihas 10, Kevinas Pangosas ir Vasilje Micičius po 9, Paulius Jankūnas 7, Axelis Toupane'as ir Artūras Milaknis po 5, Antanas Kavaliauskas ir Martynas Sajus po 4, Paulius Valisnkas 2 taškai.

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 22 (6/11 iš žaidimo, 2/3 trit., 8/10 baudų met., 4 atkovoti kam., 22 naud. balai), Darjušas Lavrinovičius 9, Donatas Tarolis 8, Kšištofas Lavrinovičius ir Simas Jasaitis po 6, Lorenzo Williamsas 5, Gintaras Leonavičius ir Žygimantas Skučas po 4, Dominicas Mavra 2 taškai.

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

Dvitaškiai: 30/44 (68 proc.) – 16/38 (42 proc.)

Tritaškiai: 2/12 (17 proc.) – 5/22 (23 proc.)

Baudų metimai: 27/35 (77 proc.) – 22/30 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 33

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 12

Klaidos: 14 – 16

Perimti kamuoliai: 7 – 5

Blokai: 4 – 1

***

Praėjusį sezoną abi šios komandos kovojo LKL finale, o čempionu eilinį kartą tapo „Žalgiris“.

Šį sezoną Kauno ir Panevėžio ekipos tarpusavyje reguliariajame sezone susitiko keturis kartus, visas rungtynes laimėjo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai.

Pusfinalio seriją iki trijų pergalių laimėjusi komanda finale susirems su Vilniaus „Lietuvos ryto“ – Klaipėdos „Neptūno“ poros laimėtojais. Šiuo metu pastarojoje serijoje 1-0 pirmauja klaipėdiečiai.